Technické demo od Epic Games ukazuje čo všetko dokáže hardvér v najnovších iOS zariadeniach

Apple Special Event, ktorý sa konal už pred týždňom, priniesol množstvo zaujímavých a kľúčových noviniek nielen v produktovej línii Apple. Na pódiu sa okrem predstaviteľov Apple objavili aj iné osobnosti. V takom objeme noviniek sa celkom ľahko mohlo stať, že vám unikla prezentácia Epic Games, ktorí predviedli technické demo ich Unreal Engine 3 na iPhone. Ukazuje, ako dokáže tento engine využiť hardvér dostupný v najnovších iOS zariadeniach.

Ako ste sa mohli dočítať aj v súhrne z tejto prezentácie, toto technické demo bolo neskôr uvoľnené aj pre verejnosť a na svojom iPhone 3GS, iPhone 4, iPode touch 3. generácie alebo iPade si ho môžete vyskúšať úplne zadarmo. Má 82,2 MB a nájdete ho v App Store. Napriek tomu, že stále nejde o reálnu hru, toto demo nám ukazuje, ako môžu hry na iPhone vyzerať už v blízkej budúcnosti. Jednou z prvých hier, ktoré použijú tento engine, bude akčná hra „Project Sword“ sústreďujúca sa na mečové súboje 1 vs. 1. Otázne však je, ako na tom budú zariadenia s výkonom, keď sa k vyspelej grafike pridá viac pohyblivých objektov, napríklad ďalšie postavy. Aplikácia Epic Citadel bola vytvorená za pomoci rovnakých technológií a nástrojov, aké používajú vývojári pre vývoj hier pre herné konzoly (Playstation 3, Xbox 360).

Epic Citadel
Epic Citadel
Epic Citadel
komentárov
  1. v požiadavkách to píše že to potrebuje ios 3.2.0 pre ipad a ten mám .
    ale keď sa to pokúšam nainštalovať tak itunes vypíše že potrebuje novší fw….
    update nechcem lebo nič nové neprináša a nechcem zbytočne prísť o dáta…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.