Strategická hra Civilization V pre Mac pravdepodobne už v najbližších týždňoch

Podľa spoľahlivých zdrojov stránok MacRumors by sa populárna strategická hra Civilization V mala už v najbližších týždňoch dostať aj na Macy. V tejto v recenziách chválenej hre je úlohou hráča viesť civilizáciu od praveku do budúcnosti, existuje pritom množstvo spôsobov ako ju doviesť k úspešnému dokončeniu hry, či už sústredením sa na výskum, diplomaciu alebo napríklad hospodársky rozvoj. Začiatky série môžeme nájsť už v roku 1991, v súčasnosti má už predaných viac ako 8 miliónov kópií.

Ak patríte k fanúšikom tejto série, čakanie si môžete skrátiť pri Civilization IV, ktorá je pre Mac hráčov dostupná cez Steam v cene 19,99 EUR. Táto hra sa na Mac dostala oproti PC verzii s takmer ročným oneskorením, PC verzia totiž vyšla v októbri 2005, Mac verzia až koncom júna 2006. Za predpokladu, že Mac verzia Civilization V bude vydaná už v najbližších týždňoch, znamenalo by to značné zlepšenie. PC verzia totiž vyšla len koncom septembra 2010. Mac hráči sa tak zrejme stávajú atraktívnejším trhom ako v minulosti, najväčší vplyv na to pravdepodobne má okrem väčšieho rozšírenia aj uvedenie Steamu pre Mac, ktorý dokázal, že aj majitelia Macov sa radi hrajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.