Obmedzené zásoby MacBookov Air a stiahnuté mechaniky SuperDrive – uvedie Apple nové MacBooky Air v blízkej budúcnosti?

Apple začal zo svojich predajní sťahovať optické mechaniky SuperDrive pre MacBooky Air a skladové zásoby týchto najtenších MacBookov sa výrazne zmenšujú. To všetko sú indície, že Apple v blízkej budúcnosti uvedie novú generáciu MacBooku Air, s veľkou pravdepodobnosťou už budúci týždeň.

MacBook Air bol naposledy aktualizovaný v júni 2009, teda pred takmer 500 dňami, čo je na túto kategóriu pomerne dlho. V minulosti čakal MacBook Air na aktualizáciu len okolo 250 dní. Aj to je jednou z príčin, prečo sa na internete začali objavovať špekulácie o tom, aký nový MacBook Air bude. Hovorilo sa najmä o menšej, 11,6″ uhlopriečke, čím by sa vzdialil od klasických 13″ MacBookov.

Staré SuperDrive mechaniky budú zrejme nahradené novšou verziou. Zatiaľ čo podpora Blu-ray sa nezdá byť veľmi pravdepodobná, podpora iPadu sa zdá byť celkom logickým krokom. Samozrejme, ide len o špekulácie.

komentáre
 1. mam tento book a som s nim az na velkost pamate uplne spokojny – ale so zmensenou uhloprieckou to nebude uplne ono – a samozrejme uvidime aku zabiju zase cenu

  0
  0
 2. tu su nejake blizsie specifikacie noveho airu:

  – Battery life rumored to be 8-10 hours, up from 5 in the current MacBook Air.
  – Thinner and lighter form factor with fewer curves.
  – Two USB ports, SD card slot, straight-style MagSafe, Mini DisplayPort.
  – Base model with 2 GB of RAM, but upgradeable. SSD also upgradeable.
  – NVIDIA GeForce 320M graphics.
  – Unconfirmed CPU claims of 2.1 GHz and 2.4 GHz options, but no claim of a specific processor family is offered.
  – Suggestion of $999 for 11.6-inch model and $1100 for the 13.3-inch model, but Cult of Mac believes something like $1100/$1400 to be more likely.

  zdroj: macrumors

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.