Obmedzené zásoby MacBookov Air a stiahnuté mechaniky SuperDrive – uvedie Apple nové MacBooky Air v blízkej budúcnosti?

Apple začal zo svojich predajní sťahovať optické mechaniky SuperDrive pre MacBooky Air a skladové zásoby týchto najtenších MacBookov sa výrazne zmenšujú. To všetko sú indície, že Apple v blízkej budúcnosti uvedie novú generáciu MacBooku Air, s veľkou pravdepodobnosťou už budúci týždeň.

MacBook Air bol naposledy aktualizovaný v júni 2009, teda pred takmer 500 dňami, čo je na túto kategóriu pomerne dlho. V minulosti čakal MacBook Air na aktualizáciu len okolo 250 dní. Aj to je jednou z príčin, prečo sa na internete začali objavovať špekulácie o tom, aký nový MacBook Air bude. Hovorilo sa najmä o menšej, 11,6″ uhlopriečke, čím by sa vzdialil od klasických 13″ MacBookov.

Staré SuperDrive mechaniky budú zrejme nahradené novšou verziou. Zatiaľ čo podpora Blu-ray sa nezdá byť veľmi pravdepodobná, podpora iPadu sa zdá byť celkom logickým krokom. Samozrejme, ide len o špekulácie.

komentáre
 1. mam tento book a som s nim az na velkost pamate uplne spokojny – ale so zmensenou uhloprieckou to nebude uplne ono – a samozrejme uvidime aku zabiju zase cenu

 2. tu su nejake blizsie specifikacie noveho airu:

  – Battery life rumored to be 8-10 hours, up from 5 in the current MacBook Air.
  – Thinner and lighter form factor with fewer curves.
  – Two USB ports, SD card slot, straight-style MagSafe, Mini DisplayPort.
  – Base model with 2 GB of RAM, but upgradeable. SSD also upgradeable.
  – NVIDIA GeForce 320M graphics.
  – Unconfirmed CPU claims of 2.1 GHz and 2.4 GHz options, but no claim of a specific processor family is offered.
  – Suggestion of $999 for 11.6-inch model and $1100 for the 13.3-inch model, but Cult of Mac believes something like $1100/$1400 to be more likely.

  zdroj: macrumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť