Steve Jobs je 42. najbohatším Američanom s majetkom v hodnote 6,1 miliardy dolárov, zakladateľ Facebooku ho už stihol predbehnúť

V rebríčku Forbes sa spomedzi 400 najbohatších Američanov umiestnil Steve Jobs na 42. mieste s majetkom odhadovaným na 6,1 miliardy dolárov. Oproti minulému roku tak zbohatol o celú miliardu, napriek tomu sa v rebríčku posunul len o jedno miesto vyššie. Napriek tomu, že je riaditeľom Apple, najväčší príjem má vďaka Disney, v ktorom je najväčším akcionárom a vlastní akcie v hodnote 4,4 miliardy dolárov.

Bohatstvo S. Jobsa v minulých rokoch Rok 2010 znamená pre S. Jobsa opäť zväčšenie majetku, v roku 2009 si naopak oproti predošlým rokom pohoršil. Tento rok stihol Apple uviesť na trh niekoľko noviniek, spomedzi najdôležitejších treba spomenúť iPad, iPhone 4 a nové iPody.

Ešte zaujímavejšia je však skutočnosť, že zakladateľovi Facebooku, Markovi Zuckerbergovi, sa podarilo predbehnúť S. Jobsa len za 5 rokov (od založenia Facebooku). V rebríčku je na 35. mieste s majetkom, ktorého odhadovaná hodnota je 6,9 miliardy dolárov. Facebook má oproti minulému roku viac ako trojnásobne väčšiu hodnotu, približne 23 miliárd dolárov. Zdá sa, že Facebook sa môže stať priamym konkurentom Apple nielen v oblasti sociálnych sietí, kam Apple vstúpil so svojou na hudbu zameranou službou Ping, ale aj v oblasti mobilných telefónov. Špekulácie totiž naznačujú, že Facebook pripravuje svoj vlastný mobilný telefón, ktorý bude používať operačný systém od Google – Android a v USA bude poskytovaný u konkurenčného mobilného operátora Verizon (Apple spolupracuje s AT&T).

Napriek tomu, že Applu sa už podarilo predbehnúť Microsoft a stať sa najväčšou technologickou firmou sveta, Bill Gates je stále najbohatším Američanom. Túto pozíciu si drží už 17 rokov. Okrem toho je však Bill Gates zrejme aj najštedrejšou osobou tejto planéty. Prostredníctvom vlastnej charitatívnej organizácie Bill & Melinda Gates Foundation, ktorá sa sústredí najmä na zlepšenie zdravotnej starostlivosti a zníženie extrémnej chudoby vo svete, „vrátil“ zo svojho majetku už 28 miliárd dolárov.

komentárov
  1. Ma plat 1 dolar ale pokial viem vlastni , alebo v minulosti vlastnil 2 a pol miliona akcii apple ktore ziskal za predaj NeXt”u”.. Ak vsetky akcia apple nepredal a pozriete sa ako sa zvysila ich hodnota za poslednych 10 rokov cudujem sa ze nieje bohatsi…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?