Nová verzia balíka iWork pre iPad pridáva lepšie možnosti exportu

Apple včera uvoľnil aktualizáciu pre tabletovú verziu svojho kancelárskeho balíka iWork, skladajúceho sa z textového editoru Pages, tabuľkového programu Numbersaplikácie na tvorbu prezentácií Keynote. Update pridáva hlavne možnosti exportu do formátov Microsoft Office, ktoré doteraz v programoch Keynote a Numbers chýbali, čo sme balíku vyčítali už pri recenzii iPadu v apríli.

V programe Keynote teda pribúda možnosť exportu do formátu Microsoft PowerPoint (.PPT). Nová je tiež podpora pre zvuk v importovaných prezentáciách. Aplikácia ponúka na výber aj niekoľko nových prechodov.

Program Numbers pridáva možnosť exportu do formátu Microsoft Excel (.XLS) a importu .CSV dokumentov z aplikácie Mail a iných. Pages umožňuje importovať .TXT dokumenty, zobrazuje počet slov a vylepšuje kvalitu pri exporte a importe.

Všetky programy naviac získali možnosť prenášania dokumentov cez MobileMe iDisk alebo inú službu využívajúcu WebDAV protokol. Nová je aj funkcia zoskupovať objekty (Group/Ungroup), ktorú poznáme z vektorových editorov ako Adobe Illustrator. Každá z aplikácií je na App Store samostatne zakúpiteľná za 8 €.

komentáre
  1. Tak tato sprava ma tesi :). Na numbers mi teda export do excelu chybal a jeho absencia sa mi zdala nepochopitelna, hlavne ked Pages export do wordu mal.
    Takze idem hned aktualizovat.

  2. hlavne na neschopnost ukladat subory na iDisk sa vznasala obrovksa vlna kritiky. Bola otazka casu, kedy to Apple implementuje, cakal som, ze az do 4.2, ale som rad, ze sa im zadarilo skorej.
    Uz len mat moznost tej slovenskej klavesnice… ja to v 99% pripadoch nepotrebujem, ale prave teraz mam obdobie v praci, ze pisem oficialne dokumenty a musim pisat s diakritikou :( najlepsie je, ze ked v novembri 4.2 vide a diakritika bude dostupna, tak uz ju zas nebudem potrebovat :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?