iPad najrýchlejšie prijatým zariadením v histórii

Spotrebiteľský trh je nevyspytateľný. Zatiaľ čo niektoré novinky majú okamžitý úspech, ďalšie produkty môžu byť napriek ohromnej vyspelosti a kvalitám trhom ignorované a upadnúť do zabudnutia. Ako už tušíte, Apple iPad sa radí do tej prvej skupiny. Napriek tomu, že vytvoril úplne nový segment trhu s počítačmi, niekde medzi smartfónom a notebookom, zákazníci si ho zamilovali od prvého dňa predaja. Tieto tvrdenia podkladajú aj čísla, za prvý deň sa predalo viac ako 300 000 iPadov a menej ako mesiac stačilo na dosiahnutie milióna predaných kusov. Do osemdesiatich dní Apple predal viac ako tri milióny kusov a štvrťročne sa tak predaje pohybujú okolo 4,5 milióna.

Pre porovnanie, iPhonu trvalo štvrť roka, kým dosiahol milión predaných kusov, a doteraz najrýchlejšie prijatým elektronickým zariadeniam (okrem telefónov), DVD prehrávačom, trvalo rok kým dosiahli 350 000. iPad sa tak stal najrýchlejšie prijatým elektronickým zariadením v histórii (telefóny neboli brané do úvahy).

V roku 2011 sa naviac očakáva, že iPad a ostatné multitouch tablety sa stanú štvrtou najväčšou kategóriou spotrebnej elektroniky z hľadiska predajov, odhady hovoria o 9 miliardách dolárov. Prvé tri priečky patria televízorom, smartfónom a notebookom. Umiestnením sa na štvrtom mieste iPad predbehne herné konzoly a klasické mobilné telefóny.

komentárov
 1. Z pociatku som to bral ako normal proste blby amici jeho cena je ani nie stvrt jeho platu (ja nemam ani cely taky:( Prijatie vidim ze dali multy dotikovemu rozhraniu novy rozmer na youtube je kopu videi Ipad Dj desc , ipad korg ukazuju tvorbu hudby

  0
  0
 2. nech ho unás dajú kedy chcú veď kto ho chce si ho kúpi v zahraničí :-) tak neviem čo sa stále sťažujete že nieje na Slovensku :-)

  0
  0
 3. @Leryt: no ja som asi posledny debil, co caka na uvedenie na Slovensku a fakt sa ho neviem dockat :) … s odpoctom DPH mam totiz problem v zahranici – tak cakam :)

  0
  0
 4. @Miso: a proč máš problém s odpočtem DPH? když koupíš kdekoliv v EU od prodejce jenž je plátcem DPH, tak je to jako když koupíš doma. Pokud ti to pošle přes hranice (např e-shop, ale Apple to neudělá) tak ti to musí poslat bez DPH. Při nákupu mimo EU máš nárok na vrácení DPH, ale správně musíš na celnici zaplatit to místní.

  Jinak hrál jsem si s iPadem několikrát minulý týden v Michovském Apple Store a můžu potvrdit, že je to vysoce návykové. To se ocení, až se to drží v ruce. Přesto já osobně čekám až na další generaci.

  0
  0
 5. @tom: na základe čoho ti ho predajú bez dane? Nie je to tak, že si odpočítaš DPH na vstupe priamo z ich účtenky?

  0
  0
 6. Akoze do Nemecka niesu colnici alebo co to kde mam zaplatit tu dphcku ? A nie kazdy je z Blavy aby si isiel len tak do Nemecka pre Ipad … kolko das na cestu tak diki moc :D aj ja si pockam na uvedenie SK boze moj nech to budem zaciatkom Novembra :)

  0
  0
 7. Přímo v prodejně ti to nikdo neprodá bez DPH, jedině s tím papírem běžet na celnici tam si potvrdit dovoz a vymáhat to po jejich finančáku. Což je hovadina. Jednoduše koupíš s jejich DPH, a do svého daňového přiznání si zahrneš jejich DPH.

  Bez DPH se to prodává když je to zboží mezinárodně zasílané (pošta, PPL, DHL, apod.) Pokud je prodávající i nakupující plátcem DPH, tak prodávající prodává zboží bez DPH. Nebo je třeba se předem domluvit. Když jsem si kupoval auto v německu, tak jsem jim poslal doklady o registraci plátce DPH, pak jsem zaplatil auto bez DPH a na nejbližším přiznání k DPH mi to musela účetní tam uvést.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.