Mechanický prepínač na iPade nebude nastaviteľný, slúžiť bude len na stíšenie iPadu (Mute)

V polovici septembra sa objavili informácie o tom, že mechanický prepínač na iPade, pôvodne určený pre zablokovanie otáčania obrazu podľa polohy zariadenia (Screen rotation lock), zmení v iOS 4.2 funkciu a bude slúžiť rovnako ako na iPhone pre stíšenie zvukov zariadenia (Mute). Zatiaľ čo niektorí boli z plánovanej zmeny nadšení, Screen rotation lock zostane dostupný cez multitasking panel určený na prepínanie medzi spustenými aplikáciami, nemalá skupina používateľov dúfala, že výber medzi funkciami Mute a Screen rotation lock bude závisieť od ich nastavení.

Popis iPadu s iOS 4.2 (vľavo) a predošlou verziou iOS (vpravo)

To teraz v e-mailovej odpovedi na otázku používateľa poprel sám Steve Jobs. Mechanický prepínač tak bude slúžiť pre stíšenie zariadenia či sa vám to páči alebo nie. Mnohým napadne, aký môže mať Mute prepínač na iPade zmysel. Na iPhone je táto funkcia opodstatnená, umožňuje používateľom rýchlo vypnúť zvonenie a ďalšie upozornenia. iPad však telefonovať nevie a zatiaľ nepodporuje ani len videohovory FaceTime. Na druhej strane, možno práve kvôli príprave na aktualizovanú verziu s integrovanou FaceTime kamerou Apple volí radšej Mute. Samozrejme, je len otázkou času, kedy bude na jailbreaknutých iPadoch opäť možné mechanickému prepínaču opäť priradiť pôvodnú funkciu. iOS 4.2 pre iPad by mal byť verejnosti prístupný už v priebehu novembra.

komentárov
 1. Nie som nadseny zmenou Lock na Mute. A pokial to uz defaultne nastavia na mute, mali by do Preferences dat volbu LOCK/MUTE a bol by pokoj.
  Nerad by som kvoli tomu robil JB .

  0
  0
 2. Je to skoda, ze to menia, pretoze stisenie tak ako bolo doteraz navrhnute bolo dobre. Kedze ipad nie je mobil nikto vam pocas prednasky alebo rokovania nezazvoni ako s iphonom. Lockscreen sa mi zdal praktickejsi:(

  0
  0
 3. Nechápem tiež načo to tam je :D asi keď sa bude hrať nejaká App na verejnosti a bue to hučať, no neviem …

  btw. Mac User : netreba JB :) 2x Home Button, doľava, klik = Rotácia Bloknutá

  0
  0
 4. No, 4.2 sa mi pre iPad zda ako coraz vacsia blbost. Multitasking len s 256 MB RAM, teraz nemoznost pouzivat prepinac na lock screen atd. No, okrem sk klavesnice asi fakt zbytocnost. Ostavam pri 3.2

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.