Apple sa už po siedmy rok umiestnil na prvom mieste v rebríčku spokojnosti používateľov

American Customer Satisfaction Index (ASCI) sa zameriava na hodnotenie spokojnosti amerických zákazníkov so značkami. Applu sa v kategórii osobných počítačov podarilo už po siedmy rok za sebou umiestniť na prvom mieste, pričom konkurenciu zanecháva s pomerne veľkým náskokom za sebou. Apple má 86 bodov, čo znamená 9 bodový náskok oproti konkurencii ako Acer, Dell, HP a ďalšími, ktorí majú zhodne po 77 bodov. Na samom konci sa s hodnotením 74 bodov umiestnil Compaq. Hodnotenia pre IBM a Packard Bell nie sú k dispozícii.

Oproti minulému roku predstavuje skóre 86 bodov ešte dvojbodový nárast. Okrem spôsobu predaja a obľúbenosti počítačov má na zlepšení podiel aj iPad, ktorý bol v tomto hodnotení zahrnutý po prvý raz. iPad pritom predstavuje Apple produkt s najvyšším hodnotením, ktoré kedy ASCI zaznamenalo.

komentárov
  1. Fry: keď si dám na Ferrari pneu značky Michelin, je rovnako dobrá značka aj Dacia, keď si dám tiež pneu od Michelinu? Hovorí sa o značke.
    Ten Acer ma tiež prekvapil, snáď najväčšie črepy vo výrobcoch notebookov… a prístup Aceru je asi najhorší (ku zákazníkom u nás, hlavne vďaka Brninaskemu Aceru). Zrejme v USA je to inak.

  2. Tak já si myslím, že druhá příčka Aceru zařídila spíš jeho dostupnost a cena, jsou to vesměs levné stroje, které si koupí velká část lidí, proto je hodnocení pravděpododobně víc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.