Útok hackerov na MacRumors.com počas Apple keynote na Macworld 2009

Očakávanú Apple prezentáciu na Macworlde 2009 sprevádzali aj menej príjemné udalosti. Ako tradične, MacRumors Live ponúkali tradičný prepis informácií priamo od redaktora vyslaného na prezentáciu Apple. Všetko prebiehalo podľa plánu až do okamihu, keď sa medzi správami objavila informácia o tom, že Steve Jobs zomrel. Pár sekúnd na to však redaktor reagoval, že „nevie ako sa to tam dostalo“, a že táto informácia nie je pravdivá. Po niekoľkých ďalších správach útočiacich na Apple či S. Jobsa sa už informácie od redaktora vytratili úplne, a celú stránku zaplavili nezmysly. Opakovane sa objavili rôzne odkazy pravdepodobne na hackerské skupiny. To, že niektoré vety boli v poľskom jazyku naznačuje, že ide o poľských hackerov. Nielen MacRumors Live, ale ani MacRumors stránky neboli dostupné.

Stránky Ondru Torala, ktorý robil preklad informácií z prezentácie do českého jazyka, vypadli taktiež, kvôli neznámej technickej poruche. O pár minút neskôr nasledoval krátky výpadok MacBlog.sk kvôli preťaženiu databázy na diskusnom fóre a množstve refreshov témy „Macworld 2009“. Tieto výpadky samozrejme nesúvisia s hacknutím MacRumors.

~~V pokračovaní článku nájdete screenshoty z hacknutého macrumorslive­.com.~~

Útok na MacRumors Útok na MacRumors
komentárov
 1. Sice poznam len jedno miesto, kde bol live feed ale nastastie ich nehackli.

  Uz len to by bolo, keby sa hacker, ktory hackol macrumors dostal aj na macblog. Ale mozno zorganizoval DDoS utok. :)

  0
  0
 2. No ono už jen použitá gramatika a slovosled je opravdu na úrovni. Hackeři z Polska se mají ještě dost co učit.

  0
  0
 3. no, kaslat na gramatiku – zrejme sa tak vela ucit nemusia, ked hackli macrumors pocas live prenosu :-D
  by ma zaujimalo, ako sa take veci robia…

  0
  0
 4. Ale myslim ze nic take by sa nestal pokial by apple vysielal keynote live napriklad na stranke apple alebo cez nejaku app do iphonu.. este by na tom mohol aj zarobit :)

  0
  0
 5. Moc nechápu, proč jim tady děláte tak bohatou a neplacenou reklamu. Stačila přece jedna věta, že se stalo, a hotovo. Chápu, že přehlídka screnshotů je atraktivní a přitáhne čtenáře, ale nevykročili jste trochu moc do bulváru??? Mám pocit, že čtu Blesk či Aha, a ne starý dobrý MB. Že by změny koncepce? Pak říkám: podle mě k horšímu!

  0
  0
 6. k hacknutí: No je to stejná ubohost, jak když vám někdo obejde auto korunou. To jestli něco umí není na místě, rozhodně to neumí využít, ale jen zneužít.

  k ondratoral live: Neznámá chyba? Ta chyba byla evidentní a jasně označena “Server 09”, takže asi administrátorům bude jasné co se stalo ne?

  k Jan Rybar: Plně souhlasím. Zlodějům také reklamu nikdo nedělá, krom bulváru a televizních novin.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.