Fotografie a video z priestorov Macworld 2009, SF (prezentácia iPhoto, Google, YouTube, Logitech, Equinux, iSkin, …)

Nasledujúce fotografie a video zo San Francisca vyhotovené p. Kluvánkom sú jednoznačne dôkazom, že Macworld je zaujímavá konferencia sama o sebe, a určite sa mediálne nestratí ani v budúcnosti bez účasti spoločnosti Apple. Ako už vieme, Apple mal svoj najväčší „stánok“ a prezentáciu na tomto Macworlde posledný krát, po dvoch desaťročiach aktívnych vystúpení.

Nové video 3

.

Video 2

Na videu uvidíte ako to vyzeralo pred Moscone Centrom, nielen pred, ale aj počas a po prezentácii Apple. Ďalej uvidíte dlhšiu prezentáciu iPhoto 09 od Apple Store trénera na Macworld stánku firmy Apple.

V pokračovaní článku uvidíte ďalšie zaujímavé fotky z miesta konania Macworldu – Moscone Center. Po kliknutí na fotku ju uvidíte v plnom rozlíšení.

Na fotke vidíte pohľad na jeden z najzaujímavejších stánkov z časti Moscone Centra, kde boli predstavované púzdra a tašky na produkty Apple. Ide o stánok spoločnosti iSkin

Na prezentácii firmy Sena je zobrazený majster, ktorý priamo pred očami návštevníkov šil púzdra na iPhone.

Máte možnosť vidieť Moscone Center, dejisko Macworldu, konkrétne jeho južnú a severnú časť. V južnej hale prezentovali svoje produkty Apple a ďalšie významnejšie firmy.

Pohľad na stánok Apple v južnej hale ešte pred otvorením výstavy (cez sklo z galérie).

Takto prebiehalo predvádzanie iWork 09.

Spoločnosť Lynda.com ponúka stovky výukových programov na internete. Ročné predplatné už od 250 USD ponúkne užívateľovi prístup k viac ako 34 tisícom videí a množstvu kurzov k aplikáciám. To si môžete vyskúšať aj bezplatne na 4 487 ukážkových videách.

Stánok nemeckej firmy Equinux, ktorá ponúka zaujímavé softvérové produkty nielen pre profesionálom. Jedným zo zaujímavých produktov je Tubestick, ktorý je miniatúrnym prijímačom digitálneho terestriálneho vysielania. Spolupracuje s iPhone/iPod touch. Pre firemných klientov spoločnosť ponúka napríklad VPN Tracker.

Prezentácia firmy FileMaker, ktorá v pondelok uviedla verziu 10 svojej aplikácie s totožným názvom. Najväčšími zmenami prešlo najmä užívateľské rozhranie programu.

Značka Logitech je známa veľkým portfóliom produktov vyvinutých špeciálne pre Apple. Spomedzi nich sú populárne najmä klávesnice, myši, podstavce pod notebooky, web kamery, mikrofóny a headsety, reproduktorové sústavy, slúchadlá pre iPod/iPhone. Zaujať by vás mohla aj rodina sieťových hudobných prehrávačov Squeezebox.

Produkty značiek Equinux a Logitech sú dostupné aj u nášho partnera SWP.

O Axiotrone sme už na MacBlogu písali. Ide o spoločnosť, ktorá sa venuje prerábaniu MacBooku na ModBook – Tablet s Mac OS X. Na ModBooky bude dohliada už aj Steve Wozniak, spoluzakladateľ Ap­ple.

Google je známy vývojom zaujímavých aplikácií pre iPhone a Macintoshe. V priebehu niekoľkých dní bude bezplatne dostupná nová aplikácia Earth Surfer postavená na engine Google Earth. Po pripojení Wii Balance Boardu (voliteľné príslušenstvo ku hernej konzole Wii) cez Bluetooth k Macu budete môcť surfovať po zemskom povrchu.

Na záver máte možnosť sa pozrieť na telefónnu búdku od YouTube. Pozor, nejde o klasickú telefónnu búdku. V tejto môžete uploadovať videá na populárny server.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.