Zobrazenie na displeji iPhone a iPod touch uložených v USB docku – NightTime a PhotoFrame

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorým sa už podarilo zakúpiť dock pre svoj iPhone/iPod touch (alebo ho vyhráte v našej MacBlog súťaži), máme pre vás skvelý tip, ako ho zamestnať aj vtedy, keď s ním práve nepracujete a je iba položený v USB docku.

Namiesto čiernej obrazovky, prípadne stavu synchronizácie alebo nabíjania, totiž môže displej iPhonu/iPodu touch zobrazovať užitočnejšie dáta. Vďaka produktom spoločnosti Chilli X sa iPhone/iPod touch v docku môže premeniť na digitálne hodiny (NightTime) alebo foto rámček (PhotoFrame) so základnými informáciami o čase a dátume.

Viac o týchto šikovných aplikáciách sa dozviete v pokračovaní článku.

NightTime

Aplikácia NighTime je bezplatne dostupná na App Store. Po jej spustení zobrazuje klasické červené digitálne hodiny. V nastaveniach nájdete možnosti formátu zobrazovania (12/24h) a intenzitu jasu. Hodiny si tak môžete prispôsobiť svetlu v miestnosti, a teda či ich chcete využívať v noci alebo cez deň. NighTime blokuje vaše Auto-Lock nastavenia, a tak hodiny uvidíte celú noc či celý deň. Aplikáciu spustíte, aj keď iPhone nie je v docku, no kvôli vybíjaniu batérie to nie je odporúčané.

NightTime hodiny pre iPhone NightTime hodiny pre iPhone NightTime hodiny pre iPhone

PhotoFrame

Druhý produkt spoločnosti Chilli X síce nie je zadarmo, no ponúka širšie možnosti. Za rozumnú cenu 0.79 EUR si ju môžete zakúpiť v App Store. Oproti NighTime, PhotoFrame zobrazuje aj ľubovoľný obrázok. iPhone/iPod touch tak premeníte na pekný foto rámček so základnými informáciami o čase a dátume. Okrem priložených obrázkov si môžete vybrať akýkoľvek obrázok z vašich vlastných foto albumov. PhotoFrame ich potom vie zobrazovať ako slideshow, pričom si môžete nastaviť interval zmeny obrázkov. Môže sa stať, že sa vám práve zobrazený obrázok nepáči. V takomto prípade naňho stačí kliknúť alebo iPhonom/iPodom touch zatriasť pre rýchle zobrazenie ďalšieho. Taktiež prepisuje Auto-Lock nastavenia, a tak sa odporúča používať pri dockovanom (nabíjanom) iPhone/iPode touch.

PhotoFrame foto rámček pre iPhone PhotoFrame foto rámček pre iPhone
PhotoFrame foto rámček pre iPhone PhotoFrame foto rámček pre iPhone

Oficiálna stránka spoločnosti Chilli X prázdnymi miestami v titulke naznačuje, že ďalšie zaujímavé aplikácie sú v príprave. Určite ste aj vy zvedaví, čo ešte pre naše iPhony/iPody touch táto spoločnosť pripraví.

komentárov
  1. No keby to fungovalo stylom ze vlozim moje zariadenie do docku a nabehne to samo ok ale vlozim nieco do docku a este spustat aplikaciu je pre mna trosku nepochopitelne a zbytocne neviem no aspom pre mna je to tak .ale to je iba moj nazor sory za gramatiku :) ale inac pekny clanok dik za nieco nove :)

    0
    0
  2. A druhá vec je, že mať zapnutý phone pripojený na GSM sieť v blízkosti postele nie je najlepší nápad. A každú noc to prepnúť do Airplane Mode, to ho radšej rovno celý vypnem.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.