Zobrazenie na displeji iPhone a iPod touch uložených v USB docku – NightTime a PhotoFrame

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorým sa už podarilo zakúpiť dock pre svoj iPhone/iPod touch (alebo ho vyhráte v našej MacBlog súťaži), máme pre vás skvelý tip, ako ho zamestnať aj vtedy, keď s ním práve nepracujete a je iba položený v USB docku.

Namiesto čiernej obrazovky, prípadne stavu synchronizácie alebo nabíjania, totiž môže displej iPhonu/iPodu touch zobrazovať užitočnejšie dáta. Vďaka produktom spoločnosti Chilli X sa iPhone/iPod touch v docku môže premeniť na digitálne hodiny (NightTime) alebo foto rámček (PhotoFrame) so základnými informáciami o čase a dátume.

Viac o týchto šikovných aplikáciách sa dozviete v pokračovaní článku.

NightTime

Aplikácia NighTime je bezplatne dostupná na App Store. Po jej spustení zobrazuje klasické červené digitálne hodiny. V nastaveniach nájdete možnosti formátu zobrazovania (12/24h) a intenzitu jasu. Hodiny si tak môžete prispôsobiť svetlu v miestnosti, a teda či ich chcete využívať v noci alebo cez deň. NighTime blokuje vaše Auto-Lock nastavenia, a tak hodiny uvidíte celú noc či celý deň. Aplikáciu spustíte, aj keď iPhone nie je v docku, no kvôli vybíjaniu batérie to nie je odporúčané.

NightTime hodiny pre iPhone NightTime hodiny pre iPhone NightTime hodiny pre iPhone

PhotoFrame

Druhý produkt spoločnosti Chilli X síce nie je zadarmo, no ponúka širšie možnosti. Za rozumnú cenu 0.79 EUR si ju môžete zakúpiť v App Store. Oproti NighTime, PhotoFrame zobrazuje aj ľubovoľný obrázok. iPhone/iPod touch tak premeníte na pekný foto rámček so základnými informáciami o čase a dátume. Okrem priložených obrázkov si môžete vybrať akýkoľvek obrázok z vašich vlastných foto albumov. PhotoFrame ich potom vie zobrazovať ako slideshow, pričom si môžete nastaviť interval zmeny obrázkov. Môže sa stať, že sa vám práve zobrazený obrázok nepáči. V takomto prípade naňho stačí kliknúť alebo iPhonom/iPodom touch zatriasť pre rýchle zobrazenie ďalšieho. Taktiež prepisuje Auto-Lock nastavenia, a tak sa odporúča používať pri dockovanom (nabíjanom) iPhone/iPode touch.

PhotoFrame foto rámček pre iPhone PhotoFrame foto rámček pre iPhone
PhotoFrame foto rámček pre iPhone PhotoFrame foto rámček pre iPhone

Oficiálna stránka spoločnosti Chilli X prázdnymi miestami v titulke naznačuje, že ďalšie zaujímavé aplikácie sú v príprave. Určite ste aj vy zvedaví, čo ešte pre naše iPhony/iPody touch táto spoločnosť pripraví.

komentárov
  1. No keby to fungovalo stylom ze vlozim moje zariadenie do docku a nabehne to samo ok ale vlozim nieco do docku a este spustat aplikaciu je pre mna trosku nepochopitelne a zbytocne neviem no aspom pre mna je to tak .ale to je iba moj nazor sory za gramatiku :) ale inac pekny clanok dik za nieco nove :)

    0
    0
  2. A druhá vec je, že mať zapnutý phone pripojený na GSM sieť v blízkosti postele nie je najlepší nápad. A každú noc to prepnúť do Airplane Mode, to ho radšej rovno celý vypnem.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.