Problémy Apple produktov s prehrievaním (poškodené adaptéry MagSafe a iPody Nano)


Prehrievanie MagSafe adaptérov a konektorov

Ďalší dosť diskutovaný problém Applu s prehrievaním sa dočkal oficiálneho oznámenia. Problém sa týkal MagSafe adaptérov používaných v MacBookoch a MacBookoch Pro. Ak teda máte problémy s prehrievaním a viditeľnou deformáciou povrchu týchto adaptérov (na konektoroch), Apple vám ich vymení, aj keď už nemáte platnú záruku. To isté platí aj pre majiteľov adaptérov používaných pred MagSafe. Výmena sa však netýka chýb vzniknutých nesprávnym používaním, ako napríklad odpájaním konektoru za kábel, nie za samotný konektor. Môžete si pozrieť oficiálnu stránku problémov s MagSafe adaptérom a jeho predchodcom.

iPody Nano spôsobujú požiare

Japonská vláda zverejnila informácie o tom, že až tri požiare mohli byť spôsobené prehriatím iPodov Nano prvej generácie. Našťastie, k zraneniam pri požiaroch nedošlo. Apple mal hlásené ďalšie dva prípady popálenia ľudí týmito prehrávačmi. Aj vďaka veľkej publicite tohoto problému prišiel Apple rýchlo so svojou správou. V nej hovorí, že isté malé množstvo iPodov Nano prvej generácie môže mať chybné batérie čoho dôsledkom je prehrievanie, chybovosť a deformácie iPodu. Všetci užívatelia prvej generácie s týmito problémami môžu kontaktovať Apple a žiadať o výmenu.

komentárov
 1. Mne napríklad prestala svietiť tá zelená dióda na MagSafe. Je to indikácia nejakého problému alebo si s tým nemám lámať hlavu?

  0
  0
 2. Ahojte,
  pred casom sa mi stala podobna vec ako je to roztopenie izolacie pri mag-safe konektore… akurat je to na opacnom konci kabla, pri zdroji. Neviete ci sa tato vymena vztahuje aj toto poskodenie ? Vizera to presne tak isto.

  Vdaka

  0
  0
 3. Mne sa tiez strasne prehrieva ten biely trafak. Ked sa mb nabija, trafak je taky horuci, ze ho nieje sanca chytit do ruky. Dost sa bojim aby sa to neroztopilo a nevznikol poziar. Roztavene tam ale nieje nic.

  0
  0
 4. Karci , ono to nie je biely trafak, ale spinany zdroj.
  crash ,uz som tento problem opravoval, .je nutne totiz v strede zdroja na spoji rozbit/noz a kladivo/ alebo/alebo rozrezat lupienkovou pilkou.Potom odletovat kabel na plosaku, odstiknut z kablu pred priechodkou, natiahnut ho cez tu gumennu priechodku a naspat zaletovat /pozor na POLARITU+-/ do plosaku.Nakoniec poskladat a zalepit lepidlom na tvrde plasty, napr CEYS/kupil som v Hornbachu/a poistit pocas lepenia nejakou gumickou apod.
  Vysledkom je funkcny zdroj ale podla kvality zlepu a znicenia pri rozoberani trochu problem esteticky.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.