Problémy Apple produktov s prehrievaním (poškodené adaptéry MagSafe a iPody Nano)


Prehrievanie MagSafe adaptérov a konektorov

Ďalší dosť diskutovaný problém Applu s prehrievaním sa dočkal oficiálneho oznámenia. Problém sa týkal MagSafe adaptérov používaných v MacBookoch a MacBookoch Pro. Ak teda máte problémy s prehrievaním a viditeľnou deformáciou povrchu týchto adaptérov (na konektoroch), Apple vám ich vymení, aj keď už nemáte platnú záruku. To isté platí aj pre majiteľov adaptérov používaných pred MagSafe. Výmena sa však netýka chýb vzniknutých nesprávnym používaním, ako napríklad odpájaním konektoru za kábel, nie za samotný konektor. Môžete si pozrieť oficiálnu stránku problémov s MagSafe adaptérom a jeho predchodcom.

iPody Nano spôsobujú požiare

Japonská vláda zverejnila informácie o tom, že až tri požiare mohli byť spôsobené prehriatím iPodov Nano prvej generácie. Našťastie, k zraneniam pri požiaroch nedošlo. Apple mal hlásené ďalšie dva prípady popálenia ľudí týmito prehrávačmi. Aj vďaka veľkej publicite tohoto problému prišiel Apple rýchlo so svojou správou. V nej hovorí, že isté malé množstvo iPodov Nano prvej generácie môže mať chybné batérie čoho dôsledkom je prehrievanie, chybovosť a deformácie iPodu. Všetci užívatelia prvej generácie s týmito problémami môžu kontaktovať Apple a žiadať o výmenu.

komentárov
 1. Mne napríklad prestala svietiť tá zelená dióda na MagSafe. Je to indikácia nejakého problému alebo si s tým nemám lámať hlavu?

  0
  0
 2. Ahojte,
  pred casom sa mi stala podobna vec ako je to roztopenie izolacie pri mag-safe konektore… akurat je to na opacnom konci kabla, pri zdroji. Neviete ci sa tato vymena vztahuje aj toto poskodenie ? Vizera to presne tak isto.

  Vdaka

  0
  0
 3. Mne sa tiez strasne prehrieva ten biely trafak. Ked sa mb nabija, trafak je taky horuci, ze ho nieje sanca chytit do ruky. Dost sa bojim aby sa to neroztopilo a nevznikol poziar. Roztavene tam ale nieje nic.

  0
  0
 4. Karci , ono to nie je biely trafak, ale spinany zdroj.
  crash ,uz som tento problem opravoval, .je nutne totiz v strede zdroja na spoji rozbit/noz a kladivo/ alebo/alebo rozrezat lupienkovou pilkou.Potom odletovat kabel na plosaku, odstiknut z kablu pred priechodkou, natiahnut ho cez tu gumennu priechodku a naspat zaletovat /pozor na POLARITU+-/ do plosaku.Nakoniec poskladat a zalepit lepidlom na tvrde plasty, napr CEYS/kupil som v Hornbachu/a poistit pocas lepenia nejakou gumickou apod.
  Vysledkom je funkcny zdroj ale podla kvality zlepu a znicenia pri rozoberani trochu problem esteticky.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.