Microsoft Messenger for Mac 7

Microsoft vydal 29. apríla novú verziu Microsoft Messengeru for Mac 7, ktorý je Mac obdobou Windows Live Messengeru. V krátkom článku si uvedieme hlavné zmeny v novej verzii.

Najväčším prínosom a zároveň sklamaním pre bežných užívateľov je audio/video komunikácia, ktorá je dostupná len pre firemné siete. Pre túto cieľovú skupinu prináša okrem audia a videa aj jednoduché vyhľadávanie vo firemnom adresári priamo z okna messengeru. Pre normálnych užívateľov je tu podpora pre Mac OS X Bonjour sieť, nový vyhľadávací prvok v contact liste (už nebudete musieť scrollovať cez dlhý zoznam kontaktov) a možnosť pridávať ku kontaktom vlastné prezývky pre ľahšiu orientáciu. Ak si kontakt často mení svoj nick (screen name), náš contact list to už neovplyvní.

Microsoft Messenger na Mac tak stále bohužiaľ nedosahuje kvality Windows Live Messengeru, no je príjemným klientom pre čerstvých switcherov zvyknutých na klienta z PC.

Link na stiahnutie je dostupný tu (21,3 MB): Download.

Screenshot:

Microsoft Messenger 7 pre Mac kontakty
komentáre
  1. A uz tam pridali i odesilani zprav offline lidem a hlavne prijem tech, ktery mi prisly, kdyz jsem byl offline ja, nebo je to stale z duvodu absence zmineneho nepouzitelny?

    Odeslat mi nekomu co je offline nejde a nic mi po pripojeni neprislo, coz muze znamenat bud ze mi nic neprislo, nebo ze to stale neumi.

    Nekdo jinej uz testoval pls?

  2. Nechcem vela vraviet ludia ale je to asi to iste ako icq. oficialny klient je na nic a alternativy su vynikajuce. Triahnite si nieco co podporuje MSN massanger a ficte cez to lebo funkcionalita tohto programu  je taka uboha ako boli nasi hokejisti v zapase s Nemeckom.

  3. neviete ako sa da zahajit  videohovor cez MSN Mac?…bo windowse som bezne cez msn telefonoval a teraz to v Macovom msn neviem nejako najst:P

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?