Krátky tip: Ako odstrániť nadbytočné panely v System Preferences

Niektoré aplikácie po ich nainštalovaní pridávajú svoj panel aj do System Preferences, konkrétne do sekcie Other. Mnohokrát, ak sa rozhodneme aplikáciu odinštalovať, panel v System Preferences sa automaticky neodinštaluje.

Na odstránenie týchto nadbytočných System Preferences panelov stačí kliknúť na ikonu pravým tlačidlom myši (prípadne Ctrl + klik) a zvoliť „Remove -názov panelu- Preference Pane“. Panel sa premiestni do koša, kde ho vyprázdnením koša môžete nadobro odstrániť zo svojho systému. Netreba však zabúdať na to, že tento trik funguje len v sekcii Other v System Preferences.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.