Zhrnutie zaujímavostí

  • Pre iPody piatej generácie je na iTunes Store  k stiahnutiu nová demoverzia  hry Vortex. Táto hra pripomína starý známy Arkanoid, ale v zaujímavej  3D podobe, kde sa gulička odráža do hĺbky – Vortexu. Pred kúpou si hru  môžete najprv vyskúšať a podľa spokojnosti sa neskôr rozhodnúť. Nutný  je samozrejme účet na iTunes.
  • Na Valentína môžete darovať iPod s gravírovaným  venovaním na zadnej strane prehrávača. Ponúka to slovenský aj český Apple Store za symbolickú 1 korunu.  V USA sa na tom už dobre zabávajú a skúšali poslať žiadosti na  gravírovanie rôznych kontroverzných  fráz. Tie boli samozrejme zamietnuté.
  • Harry McCracken z PC World vypracoval kvalitný článok so  zbierkou všetkých najlepších keynotov Steva Jobsa od roku  1983 až do posledného Macworld-u 2007. Všetky videá sú z YouTube a  môžete ich prehrávať priamo v článku. Ku každému videu je  krátky popis.
  • Na Vectronic’s Apple World vypracovali pre zmenu celú históriu a vývoj Apple  myší. Je zaujímavé sledovať, ako sa pred rokmi vôbec nekládol dôraz  na ergonómiu. Niektoré modely pripomínajú skôr tehlu. Najhoršia je však  farebná „hockey puck“, tá sa údajne používala veľmi nekomfortne.
  • Ako ste si mohli všímnúť, na iTunes Store doteraz nie je na predaj  žiadny album od legendárnej skupiny Beatles (údajne kvôli  starším právnym nezhodám). MacRumors informuje, že Apple má pravedpodobne  objednanú reklamu počas vysielania SuperBowlu (finále NFL), ktorá oznámi  dostupnosť albumov Beatles na iTunes. 30 sekúnd reklamy stojí počas tohto  programu 2,5 milióna USD. Podľa Wikipedie je to v USA najsledovanejšia  udalosť a v jednom momente ju sleduje až tretina celej populácie –  100 mil. ľudí. UPDATE: Žiadna reklama Apple nakoniec nebola  odvysielaná.
  • Na systéme Windows Vista nefunguje prehrávanie zakúpenej  hudby v iTunes, navyše sa objavilo niekoľko ďalších  problémov s kompatibilitou. Program je nutné spúšťať pod  administrátorskými právami. Táto chyba bude opravená v nasledujúcej  verzii iTunes 7.1 pre Windows, a bude pridaná aj podpora Apple TV.
  • Apple reaguje na uvedenie Windows Vista a subscriberom začal rozosielať e-maily so znením:  „Je čas na Mac. Ak uvažujete nad upgrade-om Visty, pravdepodobne budete  potrebovať nový počítač. Prečo si nezvolíte Mac? Je  jednoduchý, oveľa bezpečnejší a prináša mnoho zábavy. A taktiež bude  pracovať s príslušenstvom, ktoré už máte, ako napríklad tlačiareň a  fotoaparát. Takže ešte predtým, ako budete čokoľvek upgradovať, zamyslite  sa, či vám to isté neponúkne aj Mac.“
komentáre
  1. tú hru na ipod by si človek aj vyskúšal no neviem či je to vôbec možné keďže konto sa dá urobiť len na americkú alebo inú zahraničnú kreditku… viete niekto ako sa dá vyskúšať aspoň tá demoverzia aj pre slovákov čechov a ostatných čo itunes obchod ešte nemajú sprístupnený?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?