Adium 1.0 je hotový

Po štyroch rokoch práce Adium teamu a dobrovoľníkov je instant-messaging klient Adium 1.0 hotový. Vývoj od poslednej verzie 0.8 k verzii 1.0 trval jeden a pol roka a testovalo sa cez 20 betaverzií. Tie už boli verejne k stiahnutiu, takže kto ich používal alebo testoval, pravdepodobne už vie o novinkách a zmenách. Opravených bolo množstvo bugov a boli pridané rôzne vylepšenia – spolu až 600 zmien.

Sťahujte na adiumx.com. Screenshoty sú v príslušnej sekcii.

Novinky

 • Údajne už funkčné prenosy súborov
 • Globálne užívateľské nastavenie (profil/ikona)
 • Vylepšený manažment účtov, možnosť účet deaktivovať a možnosť pripojiť sa na protokol aj bez vytvorenia účtu
 • Možnosť zobrazovať v statuse práve prehrávanú skladbu v iTunes (ako iChat)
 • Xtras manažér pre prehliadanie a odstraňovanie Xtras
 • Zmodernizovaný interface, vzhľad a ikony
 • Redizajnovaný prehliadač logov/histórie
 • Podpora QQ protokolu
 • Yahoo Invisible status
 • Prijímanie vlastných MSN emotikon v MSN konverzáciach
 • Google Talk buddy ikony a ukazovateľ aktivity (typing indicator)

Kompletný zoznam zmien oproti verzi 0.8 nájdete v changelogu. Adium 1.0 (Universal Binary) vyžaduje k behu aspoň systém Mac OS X 10.3 Panther. Ak používate systém Mac OS X 10.2, budete sa musiet uskromniť so staršou verziou 0.89.1.

Pre nových užívateľov Macov: Adium je klient rýchlych správ a podporuje protokoly ako ICQ, MSN, Yahoo, AIM, Google Talk. Jeho výhodou je, že nemusíte spúšťať viac klientov, lebo Adium sa dokáže pripojiť naraz na všetky siete.

komentáre
 1. no mne aium funguje tak isto ako predtym, no mam jeden problem, neviete ako je mozne ze nezobrazuje moju ludom co s nimi pisem? Neviem ako je to mozne, jednoducho nemaju ziadny obrazok, no ja ho mam nakonfigurovany, na fora udiumu je ze to ma riesit verzia 1.0 ale bohuzial nevyriesila, neviete ako na to?

  0
  0
 2. Neviete preco ma raz napoji bez problemov? a inokedy bezdovodne zahlasi chybu a nechce ma pripojit do icq konta… :(
  zahlasi toto:
  You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
  a nemam pocit zeby mi padal internet alebo nieco…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.