Leopard: problémy s farbami a problémové inštalácie kvôli APE

Mac OS X má pravdepodobne ďalší známy a nepríjemný bug. Po prihlásení, zobudení alebo spustení Front Row z LUT grafickej karty odstráni aktuálny profil monitora. Farby sa vám teda môžu zdať iné, v závislosti od toho, aký štandardný profil systém použije (užívatelia MBP hlásia nádych do zelena alebo do modra). Ak monitor nekalibrujete hardwarovo ani softwarovo sprievodcom v nastavení displeja, pravdepodobne pre vás bude najvhodnejšie použiť štandardný sRGB profil.

Rovnako sa správajú odjakživa všetky Windows vrátane Vista aj keď používate vlastný LUT loader, bugu nikto z Microsoftu nevenuje pozornosť od roku 1995.

Problém s nezachovávaním vybratého profilu je pravdepodobne len v právach súborov. Ak máte tento problém (u mňa sa nevyskytuje), odporúčam vyskúšať premiestnenie súborov profilov do /Library/Color­Sync/Profiles/Dis­plays/ z užívateľskej Library, prípadne opačne. Nakoniec ešte v Disk Utility vykonajte automatickú opravu práv súborov.

Pre užívateľov Mac OS X Tiger chystajúcich sa upgradovať na Leopard je tu dôležité upozornenie. Staré verzie Application Enhancera (APE), ktorý „tajne“ používajú rôzne ovládače a utility (napríklad aj Logitech Control Center) v starej verzii znemožňuje nainštalovať Leopard. Po upgrade systém nie je použiteľný, hovorí sa o „blue screen of death“. Upgradujte na najnovší APE alebo ho zo systému celkom odstránte. Spoločosť Unsanity sa vyhovára, že nedostala na testovanie finálnu verziu Leoparda, Apple sa zas striktne vyjadril, že APE nepodporuje a nebude kontrolovať jeho funkčnosť. Podrobne problém vysvetlil John Gruber.

komentáre
  1. Mě se barvy někdy rozhodily i v Tigerovi, když jsem přepnul uživatele pomocí fast user switch. A měl jsem u obou stejné profily u obou monitorů. Přestalo to dělat, až když jsem vyměnil grafárnu z built-in nVidie na lepší.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.