Bleskovky: Nové reklamy Get a Mac, iPhone v Nemecku a UK, iPhone patch 1.1.2, problémy s iMac 20″, Leopard 10.5.1, Colin McRae Rally

 • V súboroch k iTunes 7.5 sa znova objavili kľúčové slová „rental“. Mohlo by to znamenať, že Apple už pracuje na možnosti digitálneho zapožičiavania filmov na iTunes Store.
 • V Nemecku (T-Mobile) a UK (O2) sa v piatok oficiálne spustil predaj iPhone. T-Mobile predal v piatok cez 10 000 kusov. Skladom je dostatočný počet iPhonov, pred Vianocami sa očakáva zvýšený záujem.
 • V súvislosti s odštartovaním predaja iPhonu v Európe sa objavil aj patch 1.1.2. Po aplikovaní patchu sa softwarovo odblokované iPhony znova zablokujú. iPod touch 1.1.2 bol medzičasom už hacknutý. Nová verzia pridáva podporu ďalších jazykov pre on-screen klávesnicu a oficiálnu podporu vlastných vyzváňacích melódií. Screenshoty na MacNN.
 • Mrznutie hliníkových 20″ iMacov je spôsobené pravdepodobne hardwarovou chybou. Grafická karta/čip ATi Radeon sa podľa dostupných informácií v Leopardovi prehrieva. Posledná vydaná aktualizácia cez Software Update problém zatiaľ nevyriešila u úplne všetkých užívateľov.
 • Mac OS X Leopard aktualizácia 10.5.1 je vo fáze testovania. V tejto záplate by mali byť opravené najväčšie zistené bugy a chyby posledných dvoch týždňov od uvedenia Leoparda, podľa mňa aj vrátane deravého firewallu.
 • 26. októbra vyšla pre Mac úspešná závodná hra Colin McRae Rally for Mac. Demo si môžete stiahnuť na tejto adrese.
komentárov
 1. @Lin: Me uz jednou delala grafarna psi kusy i na 24″ iMacu. Teploty ale ukazovala celkem bezne. S teplotou ten problem ale nejspis souvisel.

  0
  0
 2. Colin McRae Rally pre Mac, tak dlho som nan cakal, ze som to az nevydrzal a kupil som si vezriu pre pc na moj intel mac mini (1,66 Ghz, 1,25 GB RAM, GMA 950 64 MB). Pod windows xp mi ide colin bez problemov, ale o par mesiacov na to vyslo demo colin pre mac a tak som zo srandy stiahol, ze ako pojde pod os x. Otvoril som hru a napisalo mi, ze moja graficka karta nepodporuje tuto hru – na strankach apple nic nie je pisane, ze by nemala ist GMA 950 (http://www.apple.com/games/articles/2007/05/colinmcraerallymac/)

  – a tak sa teraz cudujem, ze preco ta ista hra mi ide pod xp ale pod os x mi nejde ?!

  0
  0
 3. pracujem v prostredi vyvoja sw ako sw inzinier a tak viem ze nic co sa pusti nie je 100% dokonale :)) a bugy sa casto opravuju za behu :)

  napriek tomu sa mi zda leopard pouzitelny aj vo svojej prvej finalnej verzii, a tesim sa na 10.5.1 :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.