Bleskovky: Nové reklamy Get a Mac, iPhone v Nemecku a UK, iPhone patch 1.1.2, problémy s iMac 20″, Leopard 10.5.1, Colin McRae Rally

 • V súboroch k iTunes 7.5 sa znova objavili kľúčové slová „rental“. Mohlo by to znamenať, že Apple už pracuje na možnosti digitálneho zapožičiavania filmov na iTunes Store.
 • V Nemecku (T-Mobile) a UK (O2) sa v piatok oficiálne spustil predaj iPhone. T-Mobile predal v piatok cez 10 000 kusov. Skladom je dostatočný počet iPhonov, pred Vianocami sa očakáva zvýšený záujem.
 • V súvislosti s odštartovaním predaja iPhonu v Európe sa objavil aj patch 1.1.2. Po aplikovaní patchu sa softwarovo odblokované iPhony znova zablokujú. iPod touch 1.1.2 bol medzičasom už hacknutý. Nová verzia pridáva podporu ďalších jazykov pre on-screen klávesnicu a oficiálnu podporu vlastných vyzváňacích melódií. Screenshoty na MacNN.
 • Mrznutie hliníkových 20″ iMacov je spôsobené pravdepodobne hardwarovou chybou. Grafická karta/čip ATi Radeon sa podľa dostupných informácií v Leopardovi prehrieva. Posledná vydaná aktualizácia cez Software Update problém zatiaľ nevyriešila u úplne všetkých užívateľov.
 • Mac OS X Leopard aktualizácia 10.5.1 je vo fáze testovania. V tejto záplate by mali byť opravené najväčšie zistené bugy a chyby posledných dvoch týždňov od uvedenia Leoparda, podľa mňa aj vrátane deravého firewallu.
 • 26. októbra vyšla pre Mac úspešná závodná hra Colin McRae Rally for Mac. Demo si môžete stiahnuť na tejto adrese.
komentárov
 1. @Lin: Me uz jednou delala grafarna psi kusy i na 24″ iMacu. Teploty ale ukazovala celkem bezne. S teplotou ten problem ale nejspis souvisel.

  0
  0
 2. Colin McRae Rally pre Mac, tak dlho som nan cakal, ze som to az nevydrzal a kupil som si vezriu pre pc na moj intel mac mini (1,66 Ghz, 1,25 GB RAM, GMA 950 64 MB). Pod windows xp mi ide colin bez problemov, ale o par mesiacov na to vyslo demo colin pre mac a tak som zo srandy stiahol, ze ako pojde pod os x. Otvoril som hru a napisalo mi, ze moja graficka karta nepodporuje tuto hru – na strankach apple nic nie je pisane, ze by nemala ist GMA 950 (http://www.apple.com/games/articles/2007/05/colinmcraerallymac/)

  – a tak sa teraz cudujem, ze preco ta ista hra mi ide pod xp ale pod os x mi nejde ?!

  0
  0
 3. pracujem v prostredi vyvoja sw ako sw inzinier a tak viem ze nic co sa pusti nie je 100% dokonale :)) a bugy sa casto opravuju za behu :)

  napriek tomu sa mi zda leopard pouzitelny aj vo svojej prvej finalnej verzii, a tesim sa na 10.5.1 :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.