Bleskovky: Nové reklamy Get a Mac, iPhone v Nemecku a UK, iPhone patch 1.1.2, problémy s iMac 20″, Leopard 10.5.1, Colin McRae Rally

 • V súboroch k iTunes 7.5 sa znova objavili kľúčové slová „rental“. Mohlo by to znamenať, že Apple už pracuje na možnosti digitálneho zapožičiavania filmov na iTunes Store.
 • V Nemecku (T-Mobile) a UK (O2) sa v piatok oficiálne spustil predaj iPhone. T-Mobile predal v piatok cez 10 000 kusov. Skladom je dostatočný počet iPhonov, pred Vianocami sa očakáva zvýšený záujem.
 • V súvislosti s odštartovaním predaja iPhonu v Európe sa objavil aj patch 1.1.2. Po aplikovaní patchu sa softwarovo odblokované iPhony znova zablokujú. iPod touch 1.1.2 bol medzičasom už hacknutý. Nová verzia pridáva podporu ďalších jazykov pre on-screen klávesnicu a oficiálnu podporu vlastných vyzváňacích melódií. Screenshoty na MacNN.
 • Mrznutie hliníkových 20″ iMacov je spôsobené pravdepodobne hardwarovou chybou. Grafická karta/čip ATi Radeon sa podľa dostupných informácií v Leopardovi prehrieva. Posledná vydaná aktualizácia cez Software Update problém zatiaľ nevyriešila u úplne všetkých užívateľov.
 • Mac OS X Leopard aktualizácia 10.5.1 je vo fáze testovania. V tejto záplate by mali byť opravené najväčšie zistené bugy a chyby posledných dvoch týždňov od uvedenia Leoparda, podľa mňa aj vrátane deravého firewallu.
 • 26. októbra vyšla pre Mac úspešná závodná hra Colin McRae Rally for Mac. Demo si môžete stiahnuť na tejto adrese.
komentárov
 1. @Lin: Me uz jednou delala grafarna psi kusy i na 24″ iMacu. Teploty ale ukazovala celkem bezne. S teplotou ten problem ale nejspis souvisel.

  0
  0
 2. Colin McRae Rally pre Mac, tak dlho som nan cakal, ze som to az nevydrzal a kupil som si vezriu pre pc na moj intel mac mini (1,66 Ghz, 1,25 GB RAM, GMA 950 64 MB). Pod windows xp mi ide colin bez problemov, ale o par mesiacov na to vyslo demo colin pre mac a tak som zo srandy stiahol, ze ako pojde pod os x. Otvoril som hru a napisalo mi, ze moja graficka karta nepodporuje tuto hru – na strankach apple nic nie je pisane, ze by nemala ist GMA 950 (http://www.apple.com/games/articles/2007/05/colinmcraerallymac/)

  – a tak sa teraz cudujem, ze preco ta ista hra mi ide pod xp ale pod os x mi nejde ?!

  0
  0
 3. pracujem v prostredi vyvoja sw ako sw inzinier a tak viem ze nic co sa pusti nie je 100% dokonale :)) a bugy sa casto opravuju za behu :)

  napriek tomu sa mi zda leopard pouzitelny aj vo svojej prvej finalnej verzii, a tesim sa na 10.5.1 :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.