Zablokovany MBP ear 2011

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Zablokovany MBP ear 2011

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #87272
    chumi
    Účastník (Participant)

    Zdravim, kupil som na inzerat minuly rok na jesen MBP, podla overovania vyrobneho cisla nebol hlaseny ako ukradnuty. Doteraz som ho v pohode bez obmedzenia pouzival, az pred cca tyzdnom sa mi z nicoho nic “zamkol” pri normalnom pisani dokumentu. Teraz sa to tvari ako keby bol aktivovany firmware lock/efi lock. Pri bootovani nabehne zlozka s otaznikom, pri pokuse o bootovanie z ineho media vyskoci okienko na napisanie hesla. Vzhladom na to ze bol kupovany na inzerat (sice som videl na vlastne oci kupny doklad na ktorom sedelo aj seriove cislo) sa teraz bojim ze jeho povod mozno nebude az tak isty, pripadne povodny majitel zmenil nazor na predaj. Neviem ci mam ist original do Applu (prist o data, mozno aj ntb). Mohol by mi niekto poradit ako najrozumnejsie postupovat? Budem vdacny za kazdy nazor, mail: chumakvprachu@gmail.com

    #318606
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Najlepsie bude s nim ist do Apple, tam ti pomozu viacej. Ak mas krabicu, blocek a vsetko sedi urcite nie je kradnuty, kto by predsa kradlo macbook aj rovno s krabicou ?? Pripadne aj priamo s blockom a aj kebyze ho ukradne s blockom tak by nemohol povodny majitel zablokovat kedze by nema seriove cislo a mac nebol nikdy spusteny.

    Mozno len povodny majitel nieco omylom spustil, mozno mu ukradli jeho novy mac a omylom pouzil stare vyrobne cislo, tych dovodov je vela, ale ako som pisal, najlepsie ist priamo do Apple.

    #318609
    chumi
    Účastník (Participant)

    Problem je ze krabicu som nedostal, original fakturu som videl pri kupe a mal som aj kopiu, len kopia sa stratila alebo zalozila asi pri stahovani (od tych cias som sa aspon 4x stahoval). Viem ze v Apple by mi urcite pomohli, len keby som tam teraz len tak prisiel bez nicoho, asi by na mna pozerali ako na blba

    #318610
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Im staci len vyrobne cislo, nic viac.

    #319022
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    chumi napis mail… ;)

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.