výdrž baterie u MB – po roce jen 70 % ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware výdrž baterie u MB – po roce jen 70 % ?

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 21 až 31 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #129525
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    to: karci – já mám 366 cyklů (je to kvůli tomu,že baterii nabíjím skoro 2x deně) a mám health 70% což je nějakých 3555mAh. Už jsem kontaktoval prodejce a odpověděl mi toto:

    “zkuste resetovat PRAM, tj. při zapnutí MB držte alt + jabko + P + R a nechte ho 2x zahrát.

    pak nechte MB úlně vybít tzn. až se sám úplně vypne a nechte ho min.5 hod bez napájení, pak ho plně nabíte.

    dejte pak vědět”

    #129576
    dex
    Účastník (Participant)

    Filip, pozri si v System Profiler, či máš pri “battery” napísané Check battery. Ak áno, je asi baterka v paži. Moja teda tak odišla (MBP).

    #129589
    Jazzman
    Účastník (Participant)

    Podle mně si Sytem profiler pěkně vymýšlí. Ještě před chvílí mi tvrdil “check battery” Full charge capacity (mAh): 3352 a teď tvrdí “condition: good” Full charge capacity (mAh): 4642 a to v rozmezí asi 10 minut. Takže bych nebyl nějak extra paranoidní. Baterie si prostě žije svým vlastním chemickým životem. :)

    #129591
    dex
    Účastník (Participant)

    Mr. Jazzman, ak nemáš s baterkou problémy, nemusíš si všímať Profiler. Lenže ľudia ako ja – teda postihnutí (rôznymi hardvérovými vadami) – ktorí majú perzistentné problémy s batériou už nejakú slušnú dobu, vedia, že keď im aj Profiler hlási, že niečo nie je v poriadku, tak definitívne niečo v poriadku nie je. (Najmä, ak ani kalibrácia nezaberá.)

    #129592
    Jazzman
    Účastník (Participant)

    Mr. Dex Nerozčiluj se takhle na noc. Není to zdravé. A tvojí baterie je mi upřímně líto. Vážně. :)

    #129594
    gorky
    Účastník (Participant)

    caute.

    v sobotu budem mat novy mbp a ako citam,tak uz len baterka je hotova veda.
    chcel by som poprosit o radu a vysvetlenie.
    ja vacsinu casu robim na compe doma,co znamena moznost byt na sieti skoro stale.
    co odporucate?odpajat book od siete a trenovat baterku?
    co je to cyklus?
    ako sa spravne starat o baterku?

    dikes

    #129595
    bawy
    Moderátor

    to gorky :najlepsie staranie sa o baterku je nestarat sa o nu…pouzivat ako potrebujes..kludne ju maj cely cas v sieti..hlavne ju “neformatuj” … nic nenici baterky viac… peknu noc/rano :D

    #129596
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Přesně tak, dělej že baterka je součástí HW a neřeš to. Já to taky neřešim a po 2é měsících mi vydrží v macbooku kolem tří hodin. JEdnou jedinkrát jsem udělal formát dle apple doporučení a pak se mi baterka asi dva dny nechtěla nabít, dělala, že neni připojená a už jsem se chystal kupovat novou. Od tý doby NEDĚLAM formát a zase na to prdim. Nabíjim kdy chci já, třeba při 80%, ale většinou nechávám nabít až do 100%. První rok jel macbook z 90% na aku a nabíjel jsem 2x denně, teď je 90% na síti.

    #129607
    bawy
    Moderátor

    dufam ze do mna nezacne nikto prudit : ) , ale ja si myslim, ze format raz mesacne musi tak rozhadzat baterku, ze si urcite budete kupovat novu…asi ma niekto zaujem o to, aby sa predavali aj nahradne baterie :) peace

    #129638
    gorky
    Účastník (Participant)

    diky hosi. ja sa podobne chovam (nechovam) k baterke v sucasnom laptope,preto som sa vystrasil,ze sa budem musiet pri mpb o to nejak specialne starat.

    s pozdravom

    #129690
    dex
    Účastník (Participant)

    Mr. Jazzman, ja som sa nerozčúlil. Vôbec. To bolo písané s entuziazmom, nie v rozčúlení :)

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 21 až 31 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.