výdrž baterie u MB – po roce jen 70 % ?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware výdrž baterie u MB – po roce jen 70 % ?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58398
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    Ahoj,
    chci se jen tak pro zajímavost zeptat, jestli je to ještě “normální”.

    Mám MB necelý rok a poslední dobou se mi přestává líbit baterie. ještě před měsícem jsem měl životnost baterie 81%, což mi přišlo po roce v mezích. Ale nyní baterie padla až na 70 %. A to jsem se o ní teď “staral jako o vlastní”. Vždy nabíjel až byla vybitá (klasický postup při kalibraci) po nabití pracoval dále na nabíječce. Takže žádné časté připojování a odpojování.

    Myslíte, že po roce je 70% adekvátních, nebo se jedná o závadu??

    #129392
    danullo
    Účastník (Participant)

    rozhodne je to divne. napriklad ja mam macbook uz rok a 3 mesiace a health baterky stale 98%-100%. Takze asi tak.

    a neviem odkial si cital, ze je dobre baterku vybijat uplne to konca, to je uplne zle, nici sa tym praveze.

    #129393
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    jasně, že vybíjení úplně do nuly bateriím škodí, ale kalibrace je popsána přímo v návodu. počítač se má vybíjet tak, že nejde zapnout a až poté se má připojit na nabíječku a v průběhu nabíjení neodpojovat….

    jinak díky za stav tvé baterie… prosím další příklady :-) ať si udělám obrázek a nedělám trapas v obchodě…

    #129395
    renad
    Účastník (Participant)

    Macbook 9 mesiacov:
    Cycles: 89
    Original Battery Capacity: 5020 mAh
    Maximum Battery Charge: 4983 mAh

    #129396
    mtj
    Účastník (Participant)

    MacBook, koupeny nekdy v listopadu 2007
    Cycles – 82
    Health – 100%
    Charge remaining (mAh): 5165
    Full charge capacity (mAh): 5165
    …driv byla kapacita i okolo 5300, ale to jsem poctive kalibroval tak trikrat do mesice…
    Myslím že tvé kroky by měly vést do servisu…

    #129397
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    díky… ještě budu chvíli sbírat informace (proto prosím, pište i Vy, další, své informace o baterii) a budu kontaktovat prodejce… Samozřejmě dám vědět, jak vše dopadlo, ať si můžeme (alespoň v rámci fóra) udělat trošku obrázek

    #129399
    Jozef
    Účastník (Participant)

    Ja mam MB cez rok a vydrz baterie klesla asi o 30% :(

    #129403
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    filip.bacak veď si si sám oponoval :)
    asně, že vybíjení úplně do nuly bateriím škodí, ale kalibrace je popsána přímo v návodu. počítač se má vybíjet tak, že nejde zapnout a až poté se má připojit na nabíječku a v průběhu nabíjení neodpojovat….
    to sa nemá robiť stále.. to sa má urobiť párkrát za život batérie … a nie je nič škodlivé na tom ju kedykoľvek pripájať alebo odpájať od adaptéra… to je práve dobré .. toto nie sú NImh batérie ktoré bolo treba stále úplne vybiť a nabiť.. túto stačí raz prípadne neskôr keď “nevládze” .. viac uškodí keď je stále na adaptéri bez života…

    #129409
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Ono dost dolezite je to kedy bola bateria vyrobena teda kedy z clankov vyrobili battery pack. U Li-ion a Li-polymer je dolezitejsi ich vek a nie pocet vybiti-nabiti. Na tuto temu som precital dost clankov. Na mojom Aceri ked som ho kupoval vydrzala baterka asi 90 minut ale ani nie po pol roku isla vydrz asi na 15 minut!!! Preto vacsina vyrobcov dava na baterie zaruku len pol roka pretoze si nikdy nie su isti kolko lezala v sklade niekde v Cine. Samozrejme v servise ma odbili ze to je standardna zivotnost baterie a bol som vybaveny. Takze zivotnost je trosku aj o stasti a o seroznosti vyrobcu ktory nebude brat clanky do svojich notebookov od neznamych vyrobcov.

    #129427
    mrzo
    Účastník (Participant)

    37 cyklov
    health 100% (ale istu dobu mi skakal na 99% a po kalibracii – prvej a zatial jedinej – sa mi chvilu drzal dokonca na 95%)

    A k uplnemu vybijaniu – skutocne nie je dobre lithiove baterie nechat uplne vybijat, Apple odporuca kalibraciu raz za mesiac, ja osobne by som ju dokonca ani tak casto neodporucal.

    #129428
    mylanko
    Účastník (Participant)

    67 cyklov – 90% – ja sa ale o nu nijak nestaram.. asi zacnem :D

    #129454
    zero0x
    Účastník (Participant)

    to nie je ziadna novinka, ze pri uplnom vybijani do prazdna sa viacej opotrebuje..

    mne tiez po kalibracii (uz to nerobim, naposledy neumyselna) klesla na 95, potom sa vratila..

    teraz ma 5 mesiacov / 41 cyklov / 100 %

    #129459
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    34 cyklov 92%… a vôbec to neriešim .. aký to má zmysel? je to len čísielko .. keď bude výdrž natoľko zlá že mi nebude vyhovvovať tak si kúpim novú… oveľa pravdepodobnejšie však je že sa toho s aktuálnym MBP nedožijem pretože kým nastane stav výrazného opotrebovania tak už budem mať dávno nový

    #129464
    M.V.
    Účastník (Participant)

    151 cyklov 10 mesiacov 100%…tiež to nejak neriešim, ale raz sa mi stalo že mi hodilo battery healt zo 100% na 68% dosť ma to prekvapilo ale hneď po nabití sa to vratilo na 99%

    #129473
    dalibor
    Účastník (Participant)

    M.V: uzasne cisla…. ja mam svoj MBP tiez 10mesiacov pocet cyklov 76( mozno je to ina spotreba , ako MB) no moje cisla su :
    Maximum battery charge: 2390mAh !!! z 5600mAh co je 42% health Batery
    Neviem , kde som urobil chybu ,a ci som vobec urobil chybu ja , na zaciatku som ju kalibroval , odftedy mozno este 3krat! V robote fungujem na Kabel, sem tam v skole som na Baterke. Parkrat uplne vybitie na ceste vlakom, potom dobijanie a zaroven praca….. no rosto klasicke fungovanie , ako potrebujem tak na nom robim.
    PS: uz som ju reklamoval …….:) dufam ze nova nedopadne obdobne ,ale aspon tak ako userovi M.V.

    #129483
    marek
    Účastník (Participant)

    ja mam skoro dvojrocny MBP a
    health 79%
    cycles 66

    nepouzivam pocitac skor ovobec na baterku a minuly tyzdne som ho zacal castejsie pouzivat na baterku a komp robil divne veci, baterka skoro nabita a pocitac sa vypol z nicoho nic

    tak premyslam ci to je v baterke alebo nie

    #129491
    dalibor
    Účastník (Participant)

    inac ta moja baterka , ukazovala napr. 40minut do uplneho vybitia a MBP sa prosto vypol! prestala sa mi aj ukazovat varovna sprava ze baterka je skoro vybita…..

    #129498
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Baterku nevybíjím do konce, nabíjím když chci já a ne jabko ma ho 20 měsíců:
    Charge Information:
    Charge remaining (mAh): 5183
    Fully charged: Yes
    Charging: No
    Full charge capacity (mAh): 5183
    Health Information:
    Cycle count: 538
    Condition: Good
    Battery Installed: Yes
    Amperage (mA): 129
    Voltage (mV): 12618

    Nová baterka měla 5520mAh

    #129509
    karci
    Účastník (Participant)

    Mam 1,5 rocny MB:

    393 Cyklov
    89% Health

    Baterku ale absolutne nesetrim. Nabijam kedy chcem, aj ked je nabita a potrebujem byt na baterke, trocha sa vybije a znova to dam do siete… Nemam s nou vobec ziadne problemy.

    Charge Information:
    Charge remaining (mAh): 4174
    Fully charged: No
    Charging: No
    Full charge capacity (mAh): 4971
    Health Information:
    Cycle count: 393
    Condition: Good
    Battery Installed: Yes
    Amperage (mA): -1349
    Voltage (mV): 11996

    #129513
    smidka
    Účastník (Participant)

    mala som ten isty problem ako dalibor … tiez mi ukazovala napr.35% a sa vypla bez upozornenia, po zapnuti ukazala 0% , robila si co chcela a nikdy som nevedela kedy sa opat vypne…niekedy ukazala plne nabitie po 15 min nabijania a vydrzala ani nie 10 min , alebo sa nabijala aj 5 hodin a vydrzala pol hodinu a pod. …. po zisteni ze po roku a pol klesla zo 100% na 40% health battery som bola nutena si kupit novu a tak uvidime ako skonci tato cerstva len tyzdnova v mojom MB.
    ( a o tom ze mi predtym jedna nabijacka zhorela , radsej nepisem , ale tu mi vymenili bezplane, ale to sem nepatri =) )

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.