Vetranie beží naplno pri bežných úkonoch Macbook Pro 2015

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Vetranie beží naplno pri bežných úkonoch Macbook Pro 2015

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #532820
    tessio
    Účastník (Participant)

    Ahojte mám MacBook Pro Retina Early 2015 – Mojave 10.14.2. Mac používam prevažne na kancelárske veci a internet.

    Vertranie mi išlo naplno len jeden krát, keď som robil video v iMovie. Teraz stačí aby som si v safari otvoril napr. youtube a vetranie sa hneď spustí na maximum asi tak na 20 sekúnd a potom postupne spomaľuje. Toto mi robí hlavne keď ide len z baterky (207 cyklov cca 85% kapacity). Keď ho mám na nabíjačke, tak sa mi zdá, že to tak často nerobí.

    Robil som už aj NVRAM a SMC reset a stále ten istý problém.

    Nejké tipy čo by to mohlo spôsobovať?

    #532827
    isaiah8888
    Účastník (Participant)

    pozri monitor aktivity aky proces ti to sposobuje.. lebo takto to moze byt hocico

    #532828
    tessio
    Účastník (Participant)

    pozri monitor aktivity aky proces ti to sposobuje.. lebo takto to moze byt hocico

    isaiah8888

    Teraz som napr. sputil Mail a v monitore aktivity mi ukázalo pri Maily 65% využitie CPU, vetranie hneď vyletelo naplno a hneď sa aj začalo spomaľovať. toto isté mi urobilo aj napr pri spustení Spotify, včera mi to urobilo keď som zapl App Store a dal som vyhľadať aplikácie.

    Teraz ale môžem napr Mail ukončiť a spustiť 10 krát a už sa vetranie nerozbehne.

    Robí mi to asi týždeň. Pred tým úplne v phode som mal zapnutý word, excel, powerpoint, do toho som zapol spotify, youtube, safari, itunes, mail a kalenárd, stále som sa medzi apkami prepínal a vetranie ani nepíplo.

    Aktualizácia prípsevku:

    Teraz som napr. zatvoril App Store, CPU celkovo vyťažený asi na 10%  a vetranie sa spustilo naplno a hneď sa začalo spomalovať.

    #532829
    0xCF
    Účastník (Participant)

    mam dve otazky:

    – akym sposobom vypinas aplikacie? na co kliknes alebo co stlacis?

    – mac po ukonceni prace vypinas, alebo ho len zavries a nechas spat?

    #532840
    tessio
    Účastník (Participant)

    mam dve otazky:

    – akym sposobom vypinas aplikacie? na co kliknes alebo co stlacis?

    – mac po ukonceni prace vypinas, alebo ho len zavries a nechas spat?

    0xCF

    Aplikácie vypínam cez Dock pravým kliknem na appku a dám ukončiť. Mac beží cely deň a na noc ho vypínam, sem tam sa pozabudnem a iba ho zatvorim ale to tak max 1 krát za týždeň.

    #532856
    0xCF
    Účastník (Participant)

    neviem sice aky mas dovod vypinat mac a quitovat aplikacie, ale skus zmenit navyky. aplikacie zatvaraj “cervenym krizikom”, nedavaj quit, len cmd+W. A mac zavri a nechaj ho spat, nevypinaj ho.

    ale ked ti to robi tyzden a ty si pravdepodobne navyky predtym ine nemal, ktovie co to moze byt.

    Pozri rebuild Spotlight index, ten by mohol pomoct

    #532858
    tessio
    Účastník (Participant)

    neviem sice aky mas dovod vypinat mac a quitovat aplikacie, ale skus zmenit navyky. aplikacie zatvaraj „cervenym krizikom“, nedavaj quit, len cmd+W. A mac zavri a nechaj ho spat, nevypinaj ho.

    ale ked ti to robi tyzden a ty si pravdepodobne navyky predtym ine nemal, ktovie co to moze byt.

    Pozri rebuild Spotlight index, ten by mohol pomoct

    0xCF

    Vieš čo, to mám asi blbý zlozvyk z Windowsu, lebo pracujem aj na ňom, ale ako píšeš, robím to takto v podstate stále a do teraz všetko išlo v pohode.

    Ok pozriem ten rebuild a vyskúšam.

    Ale vidím to tak, že si urobím zálohu a preinštalujem macOS lebo z tohto probému už začínam byť na nervy.

    #533065
    JOHNNY KOSCAK
    Účastník (Participant)

    Ahoj, nezačal sa ti to diať po nejakej aktualizací ?

    #533082
    tessio
    Účastník (Participant)

    Ahoj, nezačal sa ti to diať po nejakej aktualizací ?

    JOHNNY KOSCAK

    Práveže nie, Mojave som dával hneď ako vyšlo a šlapalo super a z aplikácií, ktoré tu mám som naposledy aktualizoval whatsapp a potom to tiež išlo v pohode… najhoršie je, že vôbec nevidím žiadnu súvislosť medzi vetraním a tým čo je spustené, alebo sa práve spustilo, vždy to vetranie vyvolá niečo iné..

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.