The Sims 2 – nefungujúca inštalácia

Domov Diskusné Fóra Hry na Macu The Sims 2 – nefungujúca inštalácia

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83772
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    Zdravím všetkých,

    nuž, nerada začínam novú tému, ale som tu hľadala odpoveď na moju otázku, ale zatiaľ neúspešne.

    Takže – mám problém týkajúci sa toho, že sa mi na mojom MacBook Pro 15 (verzia vydana v roku 2011) nedarí spustiť inštálciu hry The Sims 2.

    Stále mi vypisuje to isté –
    “Aplikaci Package Installer nelze otevrit, protoze aplikace plo platfomu PowerPC jiz nejskou podporovany.”

    Celkom tomu nerozumiem – resp. – vedel by mi niekto vysvetlit, ako sa da tento problem vyriesit a ci si ten SIM 2 teda budem moct niekedy vobec nainstalovat? :-)

    Díki za odpoveď, eventuálne snahu akukoľvek pomôcť :-)

    – inak mám procesor: 2,2 GHz Intel Core i7, software: Mac OS X Lion 10.7.2 (11C74) a grafiku: AMD Radeon HD 6750M 512 MB a Intel HD Graphics 3000.

    #300559
    Lemmy
    Účastník (Participant)

    Uz si si aj odpovedal. Hra je pre platformu PowerPC. To boli procesory osadzovane do macov este pred Intel procakmi a kedze mas nainstalovany Lion, ktory uz nema podporu Rosetta (program na spustanie powerpc aplikacii) tak nemas ako tuto hru nainstalovat.

    #300561
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    Cize, the Sims 2 nie je mozne hrat na mojom type Macu – nijakym sposobom..?

    Resp. – neda sa tu podporu Rosetta nejako dodatocne zohnat… ? :-)

    #300563
    Lemmy
    Účastník (Participant)

    Rosettu na lion uz proste nedas…a hrat by sa dalo…ale:

    Windowsova verzia hry > a rozbehat cez Wine …podla wineHQ databazy to malo ist bez najmensich problemov…

    EDIT: zle som pozrel databazu…the sims 2 by nemal ist vobec cez wine :)

    #300567
    poper
    Účastník (Participant)

    no, musis hrat TS3

    #300574
    raul
    Moderátor

    ani tak nejde o tvoj stroj, ako o operacny system. Ak by si tam mala SL miesto Liona, tak by si to rozbehala.. Ale kvoli simsom je to zbytocny krok spat…

    #300607
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    Vdaka Vamza rady, ale pekne postupne – niektorym veciam nerozumiem a poprosim o trpezlivost s mojim nechapanim – nie som ziadny ITckar ani nic podobne, venujem sa foteniu (aperture, photoshop, lightroom…)

    To poper: prosim Ta, co znamena

    #300608
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    Vdaka Vam za rady, ale pekne postupne – niektorym veciam nerozumiem a poprosim o trpezlivost s mojim nechapanim – nie som ziadny ITckar ani nic podobne, venujem sa foteniu (aperture, photoshop, lightroom…)

    to raul: vedel by si mi v kratkosti popisat v com su vyhody momentalneho Liona, co mam ako SL? Resp.co to znamena SL? Venujem sa foteniu a pouzivam programy ako je Photoshop, Aperture, Lightroom.. cize.. v praci s tym je lepsie, ked mam Liona?

    to lemmy: the sims 2 by nemal ist vobec cep wine – size.. the sims 2 uz nijako nedam do mojho comp, chapel spravne?

    Vdaka za Vasu trpezlivost a ochotu, ludkovia :D

    #300610
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Ahoj Trepotadielko, mam len malu poznamku: uplne najjednoduchsie by bolo , ak mas Iphone alebo Ipad a na app store si kupis Sims 3 za 3.9Eur a zachvilu mozes hrat a bez instalacie windowsu, updatov, samotnej hry..co su aspon 2 hod prace.
    Ja viem ze som k teme nepomohol, ale toto je najjednoduchsia cesta.

    PS: Sims 3 existuje aj na Mac OSX avsak stoji 30 Dolarov.
    EDIT:Kedze si nakoniec napisala, ze mas Ipad 2 , tak nie je co riesit, vytvor Apple ID, zadaj udaje platobnej karty, stiahni cez app store Sims 3 a hraj.

    #300611
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    SL = Snow Leopard, je to predosla verzia operacneho systemu, na nom by ti este The Sims 2 isli. Kedze najnovsi operacny system Lion, ktory mas aj ty, uz tieto starsie aplikacie nepodporuje, Sims 2 nerozbehnes. A Poper ti radi, aby si hrala TS3 = The Sims 3. :-) A radim ti to aj ja, je to podstatne zabavnejsie. :-)

    #300612
    Lemmy
    Účastník (Participant)

    A odomna tolko, ze: Ano, chapes spravne :)

    #300613
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    Aha dobre,

    ale aplikacia na ipad sa neda hravat na macoch, vsak? ci..? Myslim tak, ze ked si to stiahnem na ipad, ze ci to dam do pc tut :-)

    Ale nie, vdaka Vam za ochotu :-)

    to thesilentman: no vies, ja som prave citala, ze Sim2 je lepsia ako 3ka, preto mi tak zalezalo na tom, ze nech mma 2ku :-) Ale vdaka za radu.. :-) pomoc..

    #300616
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Tak vyskusaj trojku a uvidis. Ja by som sa k dvojke uz nevratil.

    Tu mas ukazku trojky: http://www.youtube.com/watch?v=al1Ze9C36is

    A tu je dvojka: http://www.youtube.com/watch?v=rVSmcE8TW1c

    :-)

    #300617
    majdy
    Účastník (Participant)

    inspektorko má dobrý nápad, ale len v tom prípade, že máš iphone/ipod/ipad. A ak by ti nestačila základná verzia, tak sú k dispozícii aj balíčky…len stále nevieme či niektoré zo spomínaných zariadení máš :)

    Hraj The Sims 3 ak máš len mac, zabavíš sa, no osobne si ja myslím, že sims 2 +všetky balíčky bolo lepšie ako terajšie sims 3 :)
    EDIT: neverím, že budeš inštalovať aj nejaké balíčky, takže v tom prípade sťahuj trojku a neolutuješ…

    Zaujímavé akí aktívni ste všetci a ako rýchlo sa to tu rieši, keď potrebuje pomoc baba :D

    #300620
    Lemmy
    Účastník (Participant)

    Tak tato baba nema nasrane v hlave ako niektori jednotlivci na fore a hlavne vie poprosit a pekne sa podakovat :) to uz ma clovek trosku viac ochoty

    #300623
    Trepotadielko
    Účastník (Participant)

    oooo.. dakujem :-) Hej, hlavne je pravda, ze ja si aspon nenamyslam a netvarim sa ako “majster sveta”, ked viem, ze proste toto neviem a neviem si poradit – tym padom som teda odkazana na dobrotu a ochotu Vas, ostatnych :-)

    Ja sa vyznam v inych veciach + v tych tiez pomaham tym, ktori to potrebuju – napr.hram na flautu, viem cudzie jazyky, atd… a myslim, ze vzdy by to tak malo byt, ze ti skusenejsi a zdatnejsi pomahaju tym menej skusenejsim v oblastiach, v ktorych sa vyznaju alebo nemaju proste tolko talentu :-)

    No cize – pravda je taka, ze mam aj Ipad2 + MacBook Pro – ale.. zatial som vlastne novacik s pracou na apple a vo vela veciach sa zabehavam. MacBook riesim hlavne na grafiku + fotku, comu a vlastne aj venujem, ale priznam sa, ze teda s Ipad zatial velmi skusenosti nemam – bol to darcek z USA :D a este som sa s nim nestihla blizsie “zoznamit”.

    Otazka:

    1) Keby som chcela hrat na Ipad2 Sims, je to hra, kt.ked si stiahnem, potrebujem na jej hranie pristup k netu? Pravda je, ze som si zatial na Ipade stihla vsimnut len jednu vec – a ze 99% aplikacii si vyzaduje net, ktory tam momentalne nemam.

    2) vedeli by set mi velmi jednoducho poradit, ako sa da Ipad synchronizovat s mojim MacBookom? Resp -ja mam doma este jeden notasok – moj povodny DELL a na nom mam windows :-) a v nom mam aj Itunes aj vsetko a veci synchronizujem na Ipade s nim.

    Nebude problem teraz do tej synchronizacie zamiesat dalsi PC? :-)

    To uz je trochu “out of topic”, ale ja som zatial nemala cas rieist cokolvek s Ipadom a mam pocit, ze ani zdaleko netusim, co ta srandicka vlastne dokaze :-) Len asi je tam treba mat pristup na net.

    Dakujem za ochotu o pomoc!

    PS: Ak ma niekto problemy v oblasti, v ktorej sa vyznam ja a potrebuje akokolvek pomoct, tiez som Vam k dispozicii :-)

    #300631
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    napis na miskosvk@gmail.com a mozme debatovat :)

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.