Spomalenie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Spomalenie

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #73950
    lubomir121
    Účastník (Participant)

    Dobry den

    Pred rokom som si kupil MB Unibody White (Core2Duo 2,26 GHz, 2 GB 1067 MHz DD3 RAM a Nvidia 9400M) Ako so si ho kupil tak chod MACu bol velmi dobry, rychly, vsetko sa mi spustala pomerne dost rychlo a zapacilo sa mi to pretoze mam i normalny notebook s WIN kde tie procesy spustania SW su dost pomale (ved pozname WINDOWS). Postupom casu mi MAC zacal upadat s tou rychlostou spustania aplikacii a poslednu dobu mi to zacina dost vadit. Pomozte mi co mam s tym robit. Existuje nejaka aplikacia ktora by mi precistila nejake medzery ktore vznikli na HDD odinstalovanim programov ? Tych programov som neinstaloval neinstaloval vela. Jediny taky vasi zasah mam s PARALLELS ktory sice mam nainstalovany no spusteny bol len par krat. Moze to sposobit to ze mam tam este WINDOWS (bohuzial musim pouzivat i WINDOWS) ?Ale nemam naraz spustene dva OS… ked spustim WIN tak pravdaze ze sa mi ten chod MACu rapidne spomaly no zial nemam spustene dva OS. Co mam robit aby sa mi ta rychlost zvacsila. PS: HDD mam 250 gigovy a momentalny stav HDD je taky ze mam tam vyse 90 giga volneho miesta cize toto by nemal byt problem.

    Vopred Dakujem za rady

    #240503
    30b1
    Účastník (Participant)

    ja mam rovnaky problem, len s tym rozdielom ze parallels ani ziadny windows nemam. tiez mi to zerie nervy v poslednej dobe.

    #240504
    raul
    Moderátor

    onyx

    #240507
    iPdk
    Účastník (Participant)

    raul onyx nepomohol, ani disk utility, opakovne som skusal oba. problem trva uz cca mesiac-dva

    #240514
    iTuxx
    Moderátor

    ja mam MBP presne s tou konfiguraciou ako ty, mam ho nieco vyse roka, ale ziadne spomalenie som si nevsimol. Mam aj bootcamp win a aj VMware Fusion Win. Mam tiez asi 90-100GB volne. Neviem.

    #240516
    Anonymný
    Neaktívny

    ja som mal to iste. je to operacny system ako kazdy iny. treba reinstall. ja som preinstaloval a ide zas rychlo.

    #240525
    raul
    Moderátor

    suhlasim, ak nevies, v com je problem, asi si nieco posahal.. treba reinstall a potom instalovat len rpogramy, ktore potrebujes, odinstalovavat pomocou appcleaner, a neskusat somarinky :)

    #240534
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    ale chlapci, nie sme na Windows. Reinstall Mac OS X? V zivote som to robil len pri nahodeni noveho disku…

    #240540
    iMartin
    Účastník (Participant)

    nemas malo pamete? pozri sa na swap. restart si zrejme skusil, vsak?
    istalovanych programov nemusi byt vela. staci jedna vtakovina, ktora sa neda len tak odinstalovat a je to …

    #240620
    raul
    Moderátor

    presne tak: ak chlapec robi somarinky, tak to moze byt najjednoduchsi sposob…

    #241120
    lukas.m
    Účastník (Participant)

    Tiež by som poradil reinstall. To, že je to Mac neznamená, že v niektorých prípadoch nepomôže preinštalovanie systému. Dáš ho do pôvodného stavu, v akej vyšiel z fabriky a zistíš, či to bola softwarová chyba alebo je problém niekde inde.

    #241296
    mcgiany
    Účastník (Participant)

    predtym nez zacnes cokolvek robit skus ako prve spustit terminal a zadat tam tieto dva prikazy:

    cd /Applications/Utilities
    sudo periodic daily weekly monthly

    #241422
    poper
    Účastník (Participant)

    mcgiany: snad jedno z toho (daily/weekly\monthly)

    #241427
    mcgiany
    Účastník (Participant)

    moze to aj takto naraz

    #241429
    poper
    Účastník (Participant)

    a co to spravi?

    #241443
    iMartin
    Účastník (Participant)

    spusti udrzbove skripty

    #241444
    keff
    Účastník (Participant)

    A Disk Utility si spoustel pravidelne od te doby co mas Maca nebo jenom jednou ted?

    #241453
    r-asto
    Účastník (Participant)

    Ja mam tento istý problém na MBP a keďže ma beachball dokáže občas vyviesť zmieri, tak som šiel do iStyle po radu. Tam mi predávajúci hneď po dopovedaný môjho problému povedal, že mam preištalovať systém.. Čo ma prekvapilo, pretože presne pre tieto dôvody som prešiel na Mac.
    Systém som zatiaľ nepreinštaloval, skôr som preniesol veľa vecí z neho na externý disk, vrátane obrazu disku Windows z Pralells, a to výrazne prospelo svižnosti. Ďalej som cez Disk Utility dal vymazať volne miesto a to, čo asi najviac pomáha je častejší reštart.
    Osobne mám pocit, že práve po programoch ako Onyx a podobných, či rôznych postupoch ako zrýchliť Mac sa mi začalo diať presne opačné.
    Obávam sa, že to naozaj pôjde len tou reinštaláciou, ale to spravím, až na nový, rýchlejší disk.

    #241454
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    r-asto: mne osobne hocjaka forma windowsu spravila vzdy sarapatu…najprv som mal parallels, ten mi nechutne spomaloval (neviem preco ) aj ked nebol aktivny, potom VMware…tam to bolo lepsie ale po odinstalovani som citil vyrazny narast…potom cez bootcamp win7…pri ktorom instalovanie novych driverov a restartovanie nejak sposobilo chyby na mac particii a nevedel som nabootovat, stale mam s particiou problemy-nejde spravit repair, pise nejake chybne permissions s airportom, aj po opraveni permissions…takze moja rada-aj ked sa win da dat vo viacerych formach na mac, radsej ho tam nedavat vobec

    #241455
    hello
    Účastník (Participant)

    Sice nemam ani MacBook ani emulovany WIN, ale mam iMac cca 1.5 roka a pokles rychlosti od dna kupy je obrovsky. Na rychle, pohodlne riesenie typu “such hovno pod postel” som prisiel omylom. Jednoducho vytvorte noveho pouzivatela na pocitaci a ak chcete mozte ho spravit adminom a stareho zmazat. U mna je zrychlenie neporovnatelne a zabralo mi to malo casu z coho vacsina bola o znovurobeni skratiek, ktore som predtym pouzival…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.