Petice za zařazení slovenštiny a češtiny do Mac OSX 10.6

Domov Diskusné Fóra Ostatné Petice za zařazení slovenštiny a češtiny do Mac OSX 10.6

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #153811
    danocoys
    Účastník (Participant)

    podla mna je Anglictina uplne v pohode.. uz aj moja mala 7 rocna sestra dokaze s MAC OS pracovat a nemusi to myt po SVK.. skor by bolo fajn keby pribudne nativna kontrola pravopisu… a nemusi sa to kadejako instalovat a aj tak to nefunguje ako ma…

    #153812
    Zatkovski
    Účastník (Participant)

    pridavam sa aj ja za svk na osx, s anglinou nemam problem ale slovencina by celkom bodla

    #153814
    piggee
    Účastník (Participant)

    ja osobne sa v tychto mutaciach absolutne nevyznam. takze ja som z tych, co radsej bude hlasovat proti.
    Lebo ked si zoberiem jazykovu mutaciu napriklad Photoshopu (ktora je sice iba na PC), tak tam nefunguju klavesove skratky a to sa potom naozaj neda plnohodnotne pracovat…

    #153820
    translator
    Účastník (Participant)

    piggee prosím ťa čo to tu trepeš za hlúposti?! Ak niečo nefunguje potom je potrebné sa obrátiť na výrobcu a žiadať nápravu(samozrejme to ide ťažko keď si uvedomíme koľko nelegálnych kópií programov sa používa). Natívna jazyková podpora v OS ako aj v kancelárskych aplikáciách by mala byť samozrejmosťou(argument, že sa Apple zameriava hlavne na US trh už dávno nemá opodstatnenie). Aj ja poznám ľudí, ktorých práve absencia jazykovej podpory odradila(“v MS produktoch nám to funguje tak prečo krok späť?” zvykli sme si a je to pohodlné).
    Som za takúto aktivitu a určite máte moju podporu.

    #153827
    piggee
    Účastník (Participant)

    Ja som uviedol jasny pripad, kedy je jazykova podpora krok spat, takze asi az tak hluposti netrepem. A chcem vidiet, ako by si donutil napr. take adobe, aby v ceskej alebo nemeckej verzii zmenili shortcuty..
    Asi realne to tak nevyzera.
    Dalsia vec je ta, ze jazykove verzie si nechavaju zvacsa robit u lokalnych externych firiem. Pre okna to mam robilo napr. exe a keby sa jednalo o apple, tak asi apple nebude riesit team pre kazdu mutaciu, tak by to robili asi externy dodavatelia z tej ktorej casti sveta. a to mas zarucene dalsie bugy. Ja chcem radsej funkcny system aj ked je v anglictine, ako nejakeho bastarda..

    #153829
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    Nechce sa mi to citat cele ale som za.
    Kde to treba podpisat ? :-D

    #153831
    gidy
    Účastník (Participant)

    Tu dole pod vetu: “Tymto darujem gidy-mu cely svoj hmotny a nehmotny majetok” :D

    #153832
    translator
    Účastník (Participant)

    gidy tak to si zabodoval :D(skvelý postreh)

    piggy k tvojej reakcii myslím, že celkom dobre nechápeš o čo ide. A čo sa týka skratiek v Adobe to môže byť špecifický program kde je originálne riešenie akceptovateľné a pre vybraný okruh používateľov možno aj samozrejmé(myslím profesionálov, ktorý používajú daný program na prácu ako “živobytie”). OS na druhej strane ako aj kancelársky balík je určený pre takpovediac verejnosť a tam lokalizácia má svoje uplatnenie. Nebudem sa však s tebou naťahovať a idem podpísať gidy-mu . . . . ))

    #153834
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    No ja by som sa tiež pripojil za petíciu, ak by niečo bolo :) Kontakt v profile :)

    #153837
    RioM
    Účastník (Participant)

    Ten význam lokalizácie je v tom, že potom by sa mohol Mac predávať aj pre štátne zakázky a pre školstvo.

    #153838
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    no neviem o skole, ktora by bola na takej urovni, ze by si to mohla dovolit…take imacy napr u nas na skole mi pridu ako dost velka utopia

    #153839
    krondo
    Účastník (Participant)

    mne to nepride ako utopia.mame na skole tri informaticke ucebne, a ked si spocitas cenu PC, monitoru a klavesnice/ktora pokial viem je sucastou iMac krabice/ plus mnozstvo originalnych windowsov/viem ze sa na skoly nekupuju jednotlive krabicove verzie ale aj tak to nieco stoji/ a porovnas so zakladnym iMac alebo este lepsie predchadzajucu verziu tak je to cenovo porovnatelne.asi by som sa viac tesil do skoly:-D

    #153840
    Mysicka
    Účastník (Participant)

    Poznam skolu kde su Macy a urcite ich je aj viac a tiez si myslim,ze by to bolo mozne aspon teda na niektorych skolach a teda hlavne na sukromnych skolach…Ale ked si to zoberete co by s tym robili?Ked si predstavim nasho ucitela informatiky ako vyucuje na Macoch je to dost komicka predstava:)Ale nehovorim,ze na skole kde maju poriadneho ucitela informatiky by to nebolo mozne..

    #153911
    raul
    Moderátor

    Nechce sa mi cele toto citat, ale som za… Kde to treba podpisat??? :-D

    #153913
    sorryus
    Účastník (Participant)

    …. súhlas ….

    #155316
    sento
    Účastník (Participant)
    #156828
    jenda
    Účastník (Participant)

    podepsat lze na http://petice.jankout.eu.

    Těším se na Vaše podpisy.

    Mějte se hezky. Jan

    #156838
    pepa007
    Účastník (Participant)

    Pe vhodné nazývat to “petice”? podle mě to slovo má negativní konotace – petici vnímám hlavně jako formu nějakého protestu, což v tomhle případě není asi na místě. Pokud by se to jmenovalo spíš “marketingový průzkum” kolik lidí touží po češtině v MacOS, tak bych to podepsal. Já pro sebe si sice nechám angličtinu, ale běžný uživatel potřebuje češtinu.

    Ale ta lokalizace co se dá dokoupit je na dobré úrovni, ne? Mátí to má v iMacu a přišlo mi to v pohodě…

    #158004
    marek
    Účastník (Participant)

    kazda externa lokalizacia je otravna, najlepsie je to mat v systeme a nepotrebujes sa starat o ziadne specialne updaty o nic

    #158017
    Jod
    Účastník (Participant)

    Ja mám radšej anglicky, ale nebolo by odveci keby v OS X bola aj Slovenčina.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.