Petice za zařazení slovenštiny a češtiny do Mac OSX 10.6

Domov Diskusné Fóra Ostatné Petice za zařazení slovenštiny a češtiny do Mac OSX 10.6

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #61871
    jenda
    Účastník (Participant)

    Ahoj milí uživatelé,

    rád bych spustil petici za zařezení slovenštiny a češtiny do standartní konfigurace Mac OSX 10.6. Velice by mě potěšilo, když by se kdokoli z vás přidal k organizování této záležitosti. Protože si myslím, že pokud se zorganizujeme a vše pak následně pošleme Applu, bude to mít větší váhu, než když to stěžování na současný stav s lokalizací zůstane jen mezi námi. Polským uživatelům se to již povedlo, není důvod, proč by se to nemělo podařit i nám. :-)

    Na internetu existuje několik portálů, kde by se dala nechat petice hostovat, aniž by se muselo cokoli programovat.

    Ohledně znění petice a její další podoby bych se rád poradil se všemi, kteří se rádi jakkoli zapojí. Zatím si předstvuji, že by vše bylo tříjazyčné – čeština, slovenština, angličtina.

    Co vy na to? Těším se na vaše reakce.

    Mějte se pěkně. Jan

    #153692
    missik
    Účastník (Participant)

    Znie to az velmi utopisticky, no ja by som bol za ak by nieco take bolo… :)

    #153693
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    dal by som hlas, preco nie? aj ked neviem ci by som to vyuzival, ale podporil by som to urcite

    #153695
    jenda
    Účastník (Participant)

    Utopistické to není. Nevěšel bych hlavu, ještě než se to vyzkouší. Jak jsem psal, polským uživatelům se to povedlo, a sice stejný způsobem, tedy pomocí petice.

    #153706
    marek
    Účastník (Participant)

    a nie je nahodou v 10.6. planovana cestina? alebo som len naivny?
    ak nie som za peticiu

    som ochotny podporit webhostingom + domena

    #153707
    naconazov
    Účastník (Participant)

    nemam ziadne potvredne info, ale niekde na nete som cital nete ze sa nieco robi ohladne slovenciny do 10.5 a na konkurencom webe je mozne vydiet slovencinu v jednom videu beziacu v 10.5.

    edit: ja by som radšej videl keby mal officialne word podporu pre slovenčinu… tato vec ma “sere” najviac!!!

    #153708
    marek
    Účastník (Participant)

    myslim ze je taky projekt slovenciny do 10.5, ale nejako som to neriesil dalej
    pokusim zistit ako tento projekt pokracuje

    ale podla mna zaklad je slovencina a cestina priamo v systeme, ziadne doinstalovavane lokalizacie a podobne

    #153709
    Aleks
    Moderátor

    Ak by k tomu došlo podporím vás ale tiež som si nie úplne istý či to má význam. Na slovenskej lokalizácii sa už pracuje a je celkom možné, že v SL bude… aj keď ako poznám SDS… :)

    #153711
    naconazov
    Účastník (Participant)

    to marekv
    Tak to máš pravdu, len to by asi niekto musel sediet v Cupertine kto by ovladal slovencinu, alebo by apple zriadil nejake detašované (alebo ako sa tomu nadáva) pracovisko v tomto regione. Co zas by nemusel byt taky problém kedže internet funguje… ale to su všetko len take moje bláboli.

    Skôr stale nechapem M$ preco nedokázal pridat podporu v Office pre ostatne krajiny, taka posrata oprava pravopisu je n.1 problem pre mna osobne, neviem ako pre vas ostatných. Ta angličtina v leopardovi mi nevadi.

    #153717
    krondo
    Účastník (Participant)

    no kedze som optimista mam pocit ze slovencina v iPhone OS naznacila ze sa chysta aj slovencina v snow leopardovi.mne osobne nejak nechyba ale iste je kopa ludi ktorym brani v kupe apple vyrobkov.takze podpora ista

    #153718
    renad
    Účastník (Participant)

    to nemdopadne dobre :) keď v Cupertine budú lokalizovať do slovenčiny – nebesá :):):)

    #153719
    mike
    Účastník (Participant)

    :D fakt to bude sranda.. :D

    #153720
    pro
    Účastník (Participant)

    podporil by som to urcite…aj ked by som tu slovencinu nepouzival ale myslim ze urcite by to malo byt…

    #153721
    gidy
    Účastník (Participant)

    sice neviem odkial to mate, ze mac os bude v slovencine, ale mne sa to zda sci-fi.
    novsie data som nezohnal, ale v roku 2004 sa v SR predalo cca 800 kusov pocitacov apple, takze ak pre tisic ludi bude apple prekladat do slovenciny, tak asi vazne nemaju kde dat peniaze.
    myslim, ze na to mozte rovno zabudnut

    mac os v slovencine-az ma trasie pri tej ohavnej predstave.
    kopirovat – prilepit…..
    ulozit ako….
    fuj

    #153724
    bawy
    Moderátor

    strašne veľa ľudí si MAC nekúpi kvôli angličtine, pripájam sa všetkymi desiatimi :)

    #153726
    pythoon007
    Účastník (Participant)

    Ja som za ale radsej by som chcel sk kontrolu gramatiky pre ms office 2008

    #153729
    missik
    Účastník (Participant)

    ta kontrola gramatiky by sa v Office hodila… no ja si myslim, ze sa do toho apple nepusti, lebo u nas sa naozaj nepredava vela macov… Ved popravde, povedzte, kolki z vas maju Mac zo Slovenska??? Kazdy si ho dovaza, preto v Apple nevedia, kolko nas je… :)

    #153736
    gidy
    Účastník (Participant)

    # bawy
    myslis, ze strasne vela ludi si nekupi mac kvoli angictine…? :)
    ja si myslim, ze tych ludi napocitas do 10 :)

    #153741
    bawy
    Moderátor

    Dnes som jednu moju zákazníčku namotal na mac, bola rozhodnutá, a nakoniec sa ma pýta, a to všetko v slovenčine? a ja že toto je zatial problém, a ona z toho vycúvala, a bolo to len kôli slovnčine a stalo sa mi to DNES :)

    #153744
    gidy
    Účastník (Participant)

    no. ok….
    este mam rezervu 9 kusov :D

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 61 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.