OS X 10.9 Mvericks GM

Domov Diskusné Fóra Ostatné OS X 10.9 Mvericks GM

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Autor
    Príspevky
  • #366077
    bawy
    Moderátor

    Výborne, vďaka, potešilo :)

    #366082
    Glog
    Účastník (Participant)

    Jozef, ty starý veterán! Už len kvôli tebe sa to tu oplatí občas prečítať, ale pôsobíš ako génius v osobitnej škole a to, žiaľ, nie som sarkastický.

    #366099
    bakosmi
    Účastník (Participant)

    Nahodil som a po vydani kupujem

    #366101
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Glog: na druhu stranu, sam sebe niekedy musim uznat, ze do osobitnej by som vcelku zapadol. Niekedy byvam dost prepnuty :D

    Ad HW, na ktorom 10.9 pobezi: vsetky masiny, na ktorych funguje 10.8 Mountain Lion bez problemov zvladnu Mavericks. Vpodstate to plati pre vsetok HW od roku 2007-2008. Uplne prve Unibody MacBooky (2008-2009) nemaju absolutne ziadny problem, no a ked to bezi na 17″ MBP z roku 2008 (neunibody), tak musi vsade.

    Podstatne je mat 64 bit procesor a dost RAM, uz 4 GB boli na 10.8 malo, ale je mozne, ze kompresia pamate v 10.9 tymto masinam (rozumej – neupgradovatelne MacBooky Air) vyrazne pomoze.

    Ako som povedal, ak vam teraz bezi 10.7 ci 10.8, bez problemov pojde aj Mavericks.
    Optimalizaciu na vykon skutocne vidiet, ci uz kompresia pamate alebo idle mod pre Safari. Ak je Safari neaktivne, poklesne jeho vytazenie procesora po kratkej dobe na 0-2 %. Animacie v background taboch sa zastavia (aj tie CSS3 ci Javascriptove), pluginy ako Flash tiez (pouziva to este niekto?!). Samozrejme, ak sa jedna o nejake video ci zvuk, bude hrat dalej, ale reklamne bannery sa hybat nebudu. Kto ale pouziva nejaky Ad Block ci GlimmerBlocker (zastavi reklamu priamo na drate, nie uz ked je nahrana), nepociti az taky rozdiel. A myslim, ze pri dnesnej agresivnej reklame je pouzivanie minimalne AdBlocku nutnost.

    #366108
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Ive sa uz činí

    nova uvitacia obrazovka pre iPhoto

    View post on imgur.com

    #366122
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    jo to som si vsimol po update. Moc pekne.

    Ale radsej one thing at the time – dorobit Applacke aplikacie pre iOS do flat designu (iLife, iWorks, iBooks) a az potom OS X

    #366126
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ako som povedal, ak vam teraz bezi 10.7 ci 10.8, bez problemov pojde aj Mavericks.

    —————————————————–

    mám 10.7, ale Mavericks mi nepôjde (hint: 32-bitové rozšírenia kernelu pre grafickú kartu)

    #366138
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    aky HW mas?

    #366146
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Core 2 Duo 2,1 GHz
    2,5 GB RAM
    Intel GMA X3100
    120 GB HDD
    OSX Lion

    #366150
    Shady
    Účastník (Participant)

    možno to už niekde bolo ale je už daný termín kedy to má výsť?

    #366169
    RomanSA2
    Účastník (Participant)

    chcem sa spýtať že to všetci budeme platiť za novy OS X? alebo niektoré modely to budú mať vrámci aktualizácie systemu ? :)

    #366171
    jano68
    Účastník (Participant)

    verzia 10.9 nie je aktualizacia… aktualizacia by bola 10.8.6 …

    #366173
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Roman: vzdy platilo, ze pocitace kupene so starym systemom PO predstaveni noveho systemu (teda WWDC – World Wide Developer Conference) mali narok na aktualizaciu na novy system zdarma.

    Posledna vyvojarska konferencia, kde bol uvedeny Mavericks bola 10. juna 2013, teda vsetky pocitace kupene po tomto datume by mali mat narok na aktualizaciu zdarma.

    Vsetky ostatne Macy kupene pred tymto datumom (alebo tym, ktory Apple stanovi) budu mat upgrade spoplatneny nakupom cez App Store.

    Kazdopadne nechapem otazke. Suma za OS X je velmi smiesna v porovnani s takymi 200 Eurami za nove Windows, takze ak by aj bola nova masina, rad by som za upgrade zaplatil. Kvoli 20 euram si snad oci nik nevyplace, ani nebude mesiac o chlebe a vode, ci?

    #366174
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Shady: termin sa nevi, ale kedze je uz GM, teda finalna verzia pre vyvojarov, ocakavam, ze do 2 tyzdnov je to venku. A s tym asi aj oficialne, riadne predstavenie Mac Pro snad aj so 4K Thunderbolt displejom.

    ja viem, slinky nan mame vsetci, ale cenovo to bude brutalna palka, ako mozme tusit :)

    #366175
    jano68
    Účastník (Participant)

    ja som Aira kupil po WWDC.. uvidime.. ale ak bude treba rad tych 20€ za novy OS zaplatim.
    Je to fakt cudne ze niekto nie je ochotny podporit vyvoj novych veci.. pri tom naozaj za ekvivalentny balik SW vo svete Win by musel user vyplazit 200-250€..

    #366177
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Vazeni, nasiel som v 10.9 GM pruser ako hrom. Teda, aspon pre mna, ale ako si TOTO nikto nevsimol nechapem.

    Automator workflowy typu Calendar sa nespustaju v nastaveny cas, oni sa nespustaju vobec. Priekak je, ze novy Calendar ABSOLUTNe neumoznuje k udalostiam priradit akykolvek skript, ci uz Automatorovsky workflow alebo nejaky AppleScript.

    Toto je bug ako svina. Pre mna to bola uzivatelsky velmi prijatelna moznost, ako si spustat urcite skripty ci workflows v dany cas bez toho, aby som sa uchyloval k veciam typu Launchd alebo Cronu…

    Az teraz som zaregistroval, ze od instalacie 10.9 nemam vobec zalohovane databazy webov mojich klientov (dodatocna zaloha k webhostingu, jeden nikdy nevie)

    Au, au au, to boli…

    #366185
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Skus im poslat report, uvidis co odpisu.
    Ja neviem zistit kde a ci je vobec mozne navolit na tlacitko power na MB aby sa po stlaceni objavila klasicka ponuka sleep, shutdown, restart, cancel. Defaultne ide MB okamzite do sleepu co sa zas nepaci mne.

    #366187
    6205
    Účastník (Participant)

    Chlapi opatrne s tym uverejnovanim odkazov na torrenty.. Okrem toho ze to nie je legalne, povodny torrent na 10.9 co tu je uvedeny dost mozna nebude celkom v poriadku. Udajne nema spravne kontrolne sucty SHA1 a MD5 voci originalnemu Gold Masteru od Apple. Nektori horlivci teraz maju bobky ze ake cinske backdoory tam asi budu. Mezitym je uz aj overeny build na torrentoch kde sucty sedia ale nie je dovod sa ponahlat. Vyzera to vsak na dobre odladeny, rychly system a pomalicky sa zacinam tesit :)

    #366189
    majdy
    Účastník (Participant)

    eraserv6: Myslím, že podržaním power buttonu sa vypne…

    Chalani čo máte GM, skúste pozrieť v iPhoto či náhodou Photo streamu pribudli nové možnosti, respektíve či je možné napríklad povoliť v zdielanom photo streame pridávať obsah aj odberateľom.
    A ak áno, či je možné pridávať fotky do prohostreamu v ktorom ste odberateľ vy.

    #366190
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    Mňa by zaujímalo, či náhodou nezačalo fungovať AirDrop medzi iOS a OS X

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.