OS X 10.9 Mvericks GM

Domov Diskusné Fóra Ostatné OS X 10.9 Mvericks GM

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 45 )
  • Autor
    Príspevky
  • #96299
    jano68
    Účastník (Participant)

    Tak už konečne niečo konkrétne o OS X Mavericks.. už je vonku GM.
    Dúfam že bude stáť za to a bude väčšia spokojnosť ako s iOS7..

    #365937
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Nemate niekdo link na stiahnutie na test?
    tu : http://atfdl.com/osx/osx-mavericks/ zatial nie je

    #365943
    joer
    Účastník (Participant)
    #365973
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    joer: vdaka, medzitym som nasiel aj https://mega.co.nz/#!mMZwnABY!LPUFWHhhXQ1L2Jaqn2DtgmeBzlJjBxl0Z6Op5tvAsWI

    a uz na nom ficim z externeho HD na test.

    #365982
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Chlapci, nezabudnut kupit na App Store, az to bude oficialne von.

    19 Eur nikoho nezabije, z biedy nevytrhne a Apple da signal, ze okrem predaja iOS hraciek a napriek klesajucim predajom pocitacov sa oplati OS X dalej vyvijat.

    #365983
    jano68
    Účastník (Participant)

    Ja osobne si pockam na oficialnu verziu z AppStore…
    Myslel som ci nam nejaky developer nepopise prve dojmy..

    #365984
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen a odkiaľ máš tu cenu 19€ veď Apple cenu ešte nezverejnil?

    #365986
    jano68
    Účastník (Participant)

    trochu ma zaráža nezáujem ohľadom nového OS.. keď išlo o iOS7 rozoberala sa tu každá čiarka a každá blbosť.
    Mňa by strašne zaujímalo ako je to s tou podporou viacerých displejov.. či sa zlepšila výdrž..atď..

    #365992
    6205
    Účastník (Participant)

    Ja si pockam na recenzie a aspon na verziu 10.9.1 pretoze tam urcite bude plno bugov. Obavam sa aj rychlosti systemu. Iba tam nabaluju a nabaluju dalsie aplikacie, tak uvidime ako pouzitelne to bude..

    Tu su detailne popisane aj s obrazkami zmeny v systeme. Je toho dost..
    http://forums.macrumors.com/showpost.php?p=17420492&postcount=318

    #365998
    jano68
    Účastník (Participant)

    práve rýchlosť systému by mala byť lepšia, aj správa napájania, využívanie idle režimu procesora, podpora práce vo fullscreene na dvoch monitoroch atď..
    Len som chcel vedieť či už niekto otestoval..

    #365999
    jano68
    Účastník (Participant)

    tu je sumár http://www.apple.com/sk/osx/preview/advanced-technologies.html … zaujímavé by to mohlo byť

    #366000
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Jediny vyraznejsi posun co som spozoroval je vo vydrzi baterie a znizenej teplote CPU, inak mi to pride ako vylepseny ML

    #366008
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen: doposial mam vsetky Mac OSX kupene, ziaden problem, len chcem otestovat pred vydanim, to je vsetko.

    #366009
    howoarang
    Účastník (Participant)

    ak niekto skusal, vie povedat, ci je tam rozdiel medzi verziou DP8 a GM ?

    #366010
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    DP8 ma oznacenie 13A584, GM je 13A598

    #366016
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    verziu buildu potvrdzujem na 13A598.
    Od developer verzii vidim lepsiu pracu s RAM vdaka kompresii (na 6 GB to citit velmi vyrazne), Safari neleakuje pamat ako besne ale velmi rozumne s nou pracuje, prepinanie medzi aplikaciami aj na takto slabom HW je velmi rychle, praca na Fusion Drive, boot systemu a spustanie aplikacii o dost rychlejsie nez Mountain Lion.

    Marian lapos: cena cca 19 Eur, pretoze 10.8 stala tiez tolko. Tak preto.

    Mam ale seriozny problem s iMessages: ani v GM verzii NIE JE mozne zobrazit historiu odoslanych sprav konkretnej osobe bez toho, aby ste jej neposlali dalsiu spravu. VZDY je k dispozicii iba jedno okno bez akehokolvek zoznamu ludi, ktorym ste spravy poslali predtym (vpravo, ako to volo v 10.8)

    A to ma maximalne, vrchovat serie.

    #366027
    6205
    Účastník (Participant)

    Messages je spolu s FaceTime taka parodia na seriozne aplikacie. Clovek prakticky nema moznost vybrat si kvalitnu alternativu ku Skype. Keby Messages a FaceTime spojili dokopy a boli by multi-platformne aj pre Windows, potom by som konecne mohol Skype splachnut do kanala..

    #366039
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    co sa Messages tyka, tak to vobec nie je pravda. Spolu s Facetime to cele funguje inak. V prvom rade – nie je nutne vytvarat ziadne ucty, system si sam zisti, ze druha strana ma iphone/iPad a namiesto SMS sa posle iMessage, to same plati o FaceTime Audio.

    Skype pouzivam minimalne, ono totiz je problem, ked clovek musi byt online. V pripade iMessage ci Facetime toto odpada.

    A ostatne, aj keby to cele bolo otvorene riesenie, pochybujem, ze by to ini vyrobcovia zapracovali. Google urcite nie no a zlodejske kurvy z Korei (Samsung) uz definitivne nie, oni totiz nevedia robit SW.

    #366074
    bawy
    Moderátor

    Čítal som 2 rôzne názory na to, na akom železe to ešte pobeží…takže simple question: pôjde to na 2,26Ghz dualcore macbook pro 13″ ?

    #366076
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    MB Alu, 2.0 – dvojjadro absolutne bez problemu

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 45 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.