OS X 10.10.3

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software OS X 10.10.3

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 46 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104818
    majdy
    Účastník (Participant)

    Nakoľko tu nieje téma s novým OS X 10.10.3 vytváram ju a budem rád, ak ju zneužijú všetci ostatní aby sa podelili o svoje skúsenosti s novým updateom OS X.

    Mám dve otázky:

    1.

    Ako riešite iPhoto po tomto update? Beta testeri? Vadí, mi že mám dve appky, z ktorých jedna (iPhoto) je už nefunkčná, nepokazím knižnice ak ju odinštalujem napríklad cez AppCleaner? A čo s iPhoto Library v priečinku Pictures?

    2.

    Ako dlho bude synchronizovať iCloud Photo Library? Beží mi to od včerajšieho večera až doteraz a stále nič, len píše uploading 3272 Items. Z iCloud miesta pomaličky ubúda.

    Je to normálne že čakám tak dlho a stále je to nefunkčne v zmysle iOS nesynchronizuje úpravy a zmazané fotky s OS X?

    #403880
    kranky
    Účastník (Participant)

    Otazka – pocitaju sa fotky do limitu iCloud ked ich dam synchonizovat cez Photos?

    #403882
    miko99x
    Účastník (Participant)

    @majdy:

    ja som si najprv vypol synchronizaciu s icloudom na macu aj na iphone a pouzil iphoto kniznicu, vo photos som vymazal fotky ktore nepotrebujem, v iphoto zostali bez porusenia, (v photos som ich mazal aj kvoli limitu 20 GB) a potom som to vsetko dal synchronizovat, od vcera vecera sa mi synchronizuje cca 2500 fotiek, aktualne zostava cca 500…

    iphoto knižnica ti zostane a vytvori sa nova v tom istom priecinku s nazvom Photos Library

    ked prebehne synchronizacia, tak vsetky upravy sa budu vykonavat v priebehu par sekund

    iphoto funguje nadalej, akurat uz ju apple nebude aktualizovat (ani aperture)


    @kranky
    :

    ano pocita sa to do icloud limitu, preto som si vcera kupil 20 GB miesta ;)

    #403886
    kranky
    Účastník (Participant)

    diki mikko99x

    a este otazka, ked chcem pouzivat tu istu Photos kniznicu pre 2 uzivatelov (nie sucasne), staci ked ju zalozim napr. niekde v Public folder a nazdielam prava na nu pre druheho uzivatela? Aspon tak mi to fungovalo pri iPhoto….

    #403891
    majdy
    Účastník (Participant)

    Mne teda iPhoto spustiť už nejde, hneď mi píše niečo o knižnici alebo ma odkazuje na Photos.

    Každopádne pozeral som Photos library a je tam knižnica no má názov Library.iPhoto a Library6.iPhoto, preto ma to trochu mätie.

    Zálohoval som iPhoto, idem zmazať a dám vedieť.

    Tá synchronizácia beží moc dlho, ja mám cez 3500 fotiek a hneď mi vyhodilo, že moja knižnica má 25GB, čiže ma odkázalo na kúpu 200GB mesačne za 4€ čo sa mi nepáči. Mám už kúpených 20 GB/1 €. Nejak som to však obišiel s tým, že zmažem bordel a staré fotky a dostanem sa tak pod 20 GB. Každopádne sa mi nepáči, že sa musí celá knižnica skopírovať na iCloud, malo to byť riešené tak, že len fotky, ktoré sa pridajú sa budú synchronizovať, nie aj fotky z pred 5 rokov…

    #403893
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    majdy, ak nechces nemusis vyuzivat icloud photos library staci ked si vytvoris shared streams a tie sa pokial dobre viem nepocitaju do velkosti icloud.
    Problem vsak je ze vo photos mi nezobrazi shared streams ktore uz mam na iphone vytvorene a nemozem vo photos vytvorit ani novy shared stream. Mozete to niekto odskusat?

    #403894
    majdy
    Účastník (Participant)

    madaraszko:

    Viem, že nemusím používať, chcem však maximum a práve to prepojenie, že čo budem mať v iPhone, budem mať aj v Macu a naopak, chcem vidieť úpravy na všetkých zariadeniach a hlavne najviac chcem, keď nafotím niečo 20x a v macu si vyberiem jednu či dve fotky dobré a zvyšok zmažem aby sa mi zmazali aj v iPhone a nemusel som na pidi obrazovke skúmať, ktoré dve vlastne sú tie dobré.

    Ak toto všetko dokážem bez iCloud Photos super…

    Áno photostreamy sa do iCloud storage nepočítajú, tam mám streamovaných cca 2000 fotiek a videí.

    Mne streamy zobrazuje a aj ide vytvoriť nový, práve som skúšal. Skús pozrieť nastavenia. Photos (menubar hore v ľavo) -> Preferences -> iCloud

    #403895
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    majdy:
    To mam zapnute ale nechce to fungovat. Skusim este restart a ked nepomoze tak asi len reinstall. Co som robil minuly vikend a zas sa mi do toho nechce.

    #403898
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    Skusal som uz hadam vsetko okrem reinstall osx. Tie shared streams sa mi nezobrazuju v photos a ani nedokazem vytvorit ziadnu shared stream z macu.
    Niekto s rovnakym problemom?

    #403899
    miko99x
    Účastník (Participant)

    @majdy:

    mne sa pri prvom spusteni iphoto po synchronizacii objavil oznam ze fotky su migrovane do photos, a zmeny ktore urobim v iphoto nebudu synchronizovane, zolil som otvroit v iphoto miesto photos a iphoto funguje dalej a aj photos…

    #403904
    Dreamer
    Účastník (Participant)

    Baterku mi to cuca neskutocne!

    #403911
    majdy
    Účastník (Participant)

    Chalani a kde nájdem v Photos na OS X niečo ako “Recently Deleted” v iOS?

    EDIT: už to mám, trochu blbo vyriešené, že to nieje medzi albumami ako v iOS.

    #403916
    joer
    Účastník (Participant)

    Mam otazku, uz ste skusali otvorit v iCloude Photos- mi zahlasi : Aplikácia fotky prestala odpovedať. Chyba zabránila tejto aplikácii správne fungovať. To iste aj iCloud Drive.
    Mate podobny problem? Myslel som si ze je to len betou, ale ako vidim tak problem furt pretrvava aj ked som ho hlasil Apple.

    #403917
    alfoldy
    Účastník (Participant)

    iPhoto knižnica naimportovaná do Photos, avšak už 7 hodín mi MB fičí na 100%. Photos hľadá tváre na fotkách :(
    Ale ignoráciu ponúkaných tvárí viem len po jednom :( Nedá sa to hromadne?

    #403920
    JFK.
    Účastník (Participant)

    no musím uznať, že mi to príde chaotické… ten prechod na iCloud Photo Library
    nie je jasné čo sa skopíruje, čo sa zmaže a kolko miesta to berie atď.
    a keď to príde chaotické nám, ľudom čo sliedia po Mac fórach…tak fakt neviem ako sa s tým vysporiada bežný user, pokial nebude hladať na nete a pýtať sa ostatných…. hmmm

    fakt netuším čo si počnú 18-ročné blondínky s krásnymi nohami

    btw: tiež som si kvoli tomu kúpil 20 GB iCloud miesta

    #403939
    badobado
    Účastník (Participant)

    Ja som si dal stahovat update a išiel preč kedze to dlho stahovalo prišiel som o 5 hodin reštartol mac a zrazu sa mi nevedel nabootovat. Napisalo ze mac sa reštartoval kvoli chybe a cele to bolo na sivom pozadi cca ked sa loader dostal na odhadom 30percent. A vypisalo chybu a dookola dookola. A cez safemode mi spustilo mac vpohode akurat grafika išla absolutne zle. Dock sa nedal pouzivat tak isto mission contorl bol nepouzitelny po jednej vrstve mi to načitavalo asi 3 minuty no fakt zly pohlad. Takze ked sa pozriem spetne tak to vobec nešlo v pohode :D Potom som obnovil mac cez timemachine a ide to vpohode na 10.10.2. Niekto kto ma podobnu skusenost? :O

    #403950
    Doni
    Účastník (Participant)

    Update síce opravil keychain… Ale pokazil diakritiku (kódovanie: ž,š, atď) v celom systéme. Má niekto riešenie?

    #403957
    badobado
    Účastník (Participant)

    Niekto kto ma podobny problem ako ja? A este som si spomenul ked mi vybehol taky log skrz tu obrazovku načitavania spominal sa tam manycam. Ten proram som pouzival asi 3 mesiace dozadu z torrentu ale zmazal som ho tak neviem jak sa tam mohol objavit.

    #403961
    Jaem
    Účastník (Participant)

    Mne po aktualizacii na iTunes 12.1.2 nejde vobec spustit iTunes. Nepomohol restart, ani obnova systemu, iTunes sa neda ani obnovit z TimeMachine, nepomohol ani instalator zo stranky apple…

    #403962
    nickey
    Účastník (Participant)

    Ked som si teraz presiel vase prispevky v teme tak s osx update sa ponahlat nebudem, narozdiel od ios, s ktorym som predovsetkym na 4s spokojny

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 46 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.