Nový MavBook pro 13, 96% battery health po prvom cykli

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nový MavBook pro 13, 96% battery health po prvom cykli

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65592
    Nopix
    Účastník (Participant)

    Ahojte, včera som dostal nový MacBook pro 13″. Po prvom cykli mi však ukazuje už len 96% battery health….je to normálne?? na nete sú ludia, čo majú 100% health aj po 4-5 mesiacoch. Pri zapnutom wifi, bluetooth vypnuté, brightness asi na polovicu a len surfovaní mi odhad výdrže ukazuje okolo 6 hodín, čo je v poriadku (teda myslím)

    #181108
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Ak mas snow leopard tak si Option (alt) – klikni na indikator baterky v menu. Tam uvidis oficialny (tj. applovsky a nie i-statovsky) health status.

    EDIT: ten status je iba slovny a nie ciselny. kazdopadne by som moc v tychto veciach neveril i-stats kedze tam este nemusia byt odladene merania pre tie “nove = nevyberatelne” baterky

    #181109
    Nopix
    Účastník (Participant)

    mam tam ze “Normal”…..čo to znamená…aké sú stupne, je niečo ako Weak, Poor, New, Good?

    #181111
    holubok
    Účastník (Participant)

    mne zas po 12 cykloch ukazovania 100% health ukazuje zrazu 93 % neviem,, v com moze byt zrada ?

    #181112
    potkan666
    Účastník (Participant)

    ja mam v istat pre moj macbook white 97 percentny health po 92 cykloch.Takze ty mas chybu v iStat pro :) teda podla mna

    #181113
    Nopix
    Účastník (Participant)

    ufff…..dakujem, upokojili ste ma :) uz som mal strach…na Apple Discussions su kvantá prípadov ludí s vadnými batériami…

    keď robím niečo viac ako safari, tak ten odhad výdrže dosť výrazne klesá….kludne aj na polovicu…..robí vám to tiež?

    #181117
    M.V.
    Účastník (Participant)

    hej hej robí… mám 364cyklov a údajne 100% stav ale výdrž na plné nabitie, stlmený jas na minimum a pri zapnutom safari, skype a adiume nepresiahne 4 hodiny čo pred pol rokom mi písalo 6h a 15min
    aaa zabudol som MBW :)

    #181181
    Nopix
    Účastník (Participant)

    mno…takže nový fakt: zistil som, že mám len 5278 mAh kapacity z pôvodných 5450 po 2 cykloch…. je to v norme, alebo a vadné…zdá sa mi to málo…

    ďakujem

    #182044
    karkulka
    Účastník (Participant)

    ahojte prosim vass. to ze mi baterka znizuje health by som pochopila..ale preco mi ho znizuje skokom o 4-5 percent? fakt jej nerobim zlee.. mi normalne skocila z 96 na 91 teraz ..dost ma to stve aj ked tu boli nazory ze istats nebrat moc vazne..ale tak z niecoho to asi dedukuju… a macbook pro mam mesiac

    #182079
    nevy
    Účastník (Participant)

    Prosim Vas co to tu riesite?? Sak taketo kolisanie si nemusite vobec vsimat :D Apple baterie su nezmary. Keby ste si toto vsimali na normalnych notbukoch (Acer, Asus…..) tak by ste zosediveli :D Aj mne to skakalo z 98 na 91 a vselijako teraz mam 202 cyklov a health 96 a nic som si na vydrzi baterky nevsimol ide tak ako ked bola nova Macbook mam cca 1rok. Nepozerajte na tie cisla :D

    #182086
    cernak
    Účastník (Participant)

    Apple pozna tieto 4 stavy baterie, ktore je mozne urcit, ako pise sleepwalk3r stlacenim alt a kliknutim na ikonu baterie :

    Battery conditions
    The battery condition tells you whether your battery is functioning normally and approximately how much charge it can hold.

    Here are the possible conditions:

    Normal: The battery is functioning normally.

    Replace Soon: The battery is functioning normally but holds less charge than it did when it was new.

    Replace Now: The battery is functioning normally but holds significantly less charge than it did when it was new. You can continue to use the battery until you replace it without harming your computer.

    Service Battery: The battery isn’t functioning normally, and you may or may not notice a change in its behavior or the amount of charge it holds. Have your computer checked by an Apple Authorized Service Provider (AASP). You can continue to use your battery before it’s checked without harming your computer.

    #182110
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Ja som mal health na 98% po 30 cykloch, a zrazu je na 99%…

    #182114
    Anonymný
    Neaktívny

    ako a kde sa da zisit ten health,ja to hladam uz mesiace a neviem sa k tomu nijako dopracovat,prosim o pomoc na mail: krokodilkitt@gmail.com dakujem pekne

    #182121
    peto01
    Účastník (Participant)

    krokodil : coconut sa vla ten program na health…mne health dosť kolísal medzi 96% až 98% a nakoniec som sa odvážil a nakalibroval baterku a odvtedy mi už nekolíše a je stabilne na 99%

    #182144
    Anonymný
    Neaktívny

    a ako si kalibroval baterku?

    #182160
    peto01
    Účastník (Participant)

    ved vyžmýkal dokedy sam sa nevypol, nechal 6hod odležať a potom doplna nabil

    #182161
    cheso
    Účastník (Participant)

    Ja odporucam Coconut Battery, mne po 40 cykloch stale ide bateria na 100%, treba asmozrejme ju niekedy ozivit tym, ze nach totalne vybit a totalne nabit, tovzdy pomoze.

    #182162
    macblogger
    Účastník (Participant)

    prave som si nainstaloval coconut – mam po 12 cykloch 92% health !!! aj z coconut ,aj z istats….
    a navyse som zistil ze moj mac lezal 8 mesiacov na sklade…

    #182172
    peto01
    Účastník (Participant)

    jj, aj necinnnosť baterky dost tu baterku likviduje. ja som ju mal na sklad asi tyžden

    #182174
    marek
    Účastník (Participant)

    macblogger
    kde si kupoval mac?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.