Nákup nového mac´u 15″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Nákup nového mac´u 15″

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #86591
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Ahoj takže vyšli nové macbooky a rozhodol som sa pre nákup.
    Konkrétne 15″ rozmer a rozhodol som sa pre klasickú verziu ! Retinu nechcem !

    Mám viac otázok vidíte extrémny rozdiel medzi GT650m 512mb a 1GB ???
    Je vnútro (črevá) organizované ako pri predošlom s tým súvisí ďalšia otázka všimol som si že sú tam 1600MHZ moduly no pamäť si určite nebudem rozširovať cez oficial shop ale sám tým pádom viete mi dať typa ktoré tam budú sedieť dopočul som sa že keď kúpim iné ako tie čo sú určené pre mac kúpim ich zbytočne.

    Prípadne mi odporučte aj obchod odkiaľ kupovať, s prípadným pick up servisom … Ďakujem

    #314429
    gman
    Účastník (Participant)

    ahoj, ohladne tych pamati si to zbytocne nekomplikuj. apple pouziva presne take iste pamate ako ktokolvek iny a nevidim absolutne dovod platit viac za cosi, co je uplne to iste. jedine, ze by si sa chcel za 40E pomasirovat, ze si si kupil pamat u Apple retailer-a. len pre info
    http://www.mzone.sk/pamate-ram-a-usb-kluce-8gb-1333mhz-pamat-ram-ddr3-so-dimm-3727 a to iste, len v obyc obchode
    http://www.alza.sk/corsair-so-dimm-8gb-ddr3-1333mhz-cl10-d267685.htm
    takze kup si menej pamate a potom si to dopln a usetris tak polovicu oproti normalnej cene. ohladne grafiky sa Ti bohuzial vyjadrit neviem. drzim palce pri kupe.

    #314430
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    dík no :) len neviem ako je to zatiaľ s tými 1600MHz či by tam pasovali trebárs tieto …
    http://www.alza.sk/patriot-8gb-kit-so-dimm-ddr3-1600mhz-cl11-signature-line-d228772.htm
    prípadne tieto
    http://www.alza.sk/corsair-so-dimm-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl9-vengeance-d284520.htm

    #314434
    Kompi
    Účastník (Participant)

    Neblbni, ked vysolis 2280 eciek za nejaky book, tak nech je ako ma byt :).

    MBP 15 bez retiny ma :
    – posranu dnes nepouzivanu mechaniku (externa stoji 30 eciek keby uz)
    – stary design, hruby, tazsi
    – shitovny display proti retine, odhliadnuc od rozlisenia, kontrasty a vsetko ostatne je niekde inde
    – apple by som sa spytal “WTF is up? ” s tym starym diskom co davaju do neretinovych bookov, to je zadubenost

    Nemyslim si ze rozdiel v cene je dostatocny. Nemat v notebooku za 1800 eciek ani posrane SSDcko aspon 128GB je fakt morda, toto apple naozaj posralo.

    #314435
    Mito
    Účastník (Participant)

    Tomáš ale dávaj si pozor, lebo nové Macbooky Pro sú takmer neupgradovatelné (nič na nich nejde zmeniť) tak neviem či to bude platiť aj pri 15ke klasickej, keď tak daj vedieť výsledok

    #314438
    hulaka
    Účastník (Participant)

    Mito, klasicky MPB je rovnaky ako predtym. Da sa vymenit disk, doplnit pamat, vyhodit superdrive. Pri novych (retina) sa mozno bude dat vymenit disk, ked ostatni vyrobcovia zistia co ktory pin znamena :-).

    #314439
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    No mne práve ten hrubší design vyhovuje (asi som hovado) :D ale predsa len potrebujem mať čo to pod rukami…
    Ďalšou vecou je že ako bude asi tak vyzerať keď budem pozerať film ktorý je napr v 720p na monitore s takým rozlíšením…
    Nehovorím že to nieje dobré ale možno tak pre grafikov a tých čo strihajú video…
    Chýba mi tam tiež Audio Input :-/ = externá zvukovka
    dvd mechaniku tiež využívam = externá dvd napaľovačka
    v práci fungujem na ehernete = externý ethernet

    ono sa to nezdá ale nazbieralo sa dosť vecí a keď vyčíslim tú sumu tak je to zas nie 2300 ale 2500€ a nosiť zo sebou toľko príslušenstva by ma otravovalo … maca kupujem hlavne aj kôli výdrži baterky tým pádom prenostnosti a rád by som hodiť to do auta a neriešiť ešte XY vecí okolo toho…

    Tak teda sa menili aj klasické 15″ modely ??? Neostala konštrukcia a črevá rovnaké ???
    Budem asi zjavne musieť počkať na neaký unboxing/upgrade video…

    No 1800€ preto sa pýtam totižto ak bude zvnptra riešený ako predošlý model tak mám možnosť kúpi 1x použitého Crucial M4 256GB za 150€ od kolegu ktorému stojí 3mesiace na polici a ramky ak by sa dal riešiť upgrade by vyšli cca 50€ a to by mi ešte aj najlepšie vyhovovalo finančne…

    Len ako píšem mám v tom mnoho nejastností počnúc napr. tými grafikami

    #314468
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Ktokoľvek čo bude vedieť viac o tých grafikách poprosím o info :)

    #314482
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Daj cislo na kolegu s tym Crucialom :D :D

    #314490
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Ten kupujem určite ja…

    On nakoniec kupoval do desktopu 3,5″ SSD a tento mi drží takže určite nie :D Jedine ak by som kúpil už book z SSD ale to sa mi absolútne nevyplatí pretože v prepočte ma to SSD bude potom stáť 300-400€ o kvalite a značke nehovoriac.

    Škoda že som sa tu ešte nedozvedel čo to o tých grafikách snáď mi niekto niečo povie…

    #314500
    dfx
    Účastník (Participant)

    Co sa tyka tej grafiky, tak ak by som upravoval videa a obrazky alebo hral hry, tak by som bral verziu s 1GB pameti. Na bezne veci staci 512MB.

    #314587
    Tomáš666
    Účastník (Participant)

    Takže po komunikácii s SWP som rozhodnutý.

    Objednávam klasický ktoré majú už naskladnené podľa všetkého sa Retina dostane u nás do predaja niekedy v auguste.
    Ďalšie 2 mesiace čakať nemienim …

    #314615
    2ge
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    som rad, ze niekto zacal tuto temu. Mam 13-inch, Mid 2010 Mac Book Pro, a cakal som na novu radu Macbookov Pro. Som celkom rad, ze sa ludia mozu rozhodnut. U mna takisto prevazuje kupa nad MBP NE-Retina displayom, kupil by som lacnejsi 15″ – 2.3GHz Quad-core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.3GHz v takejto zostave:
    – 4GB 1600MHz DDR3 SDRAM – 2x2GB
    – 500GB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
    – MacBook Pro 15-inch Hi-Res Glossy Widescreen Display (oplati sa toto dokupit? Lepsie leskle, ci matne?)

    Otazky:
    1. Naozaj sa da tento macbook rozsirit maximalne len na 8 GB ? Ked uz, tak by som tam supol 16GB, starsie MBP sa dali na 16GB: http://eshop.macsales.com/shop/memory/Apple_MacBook_MacBook_Pro/Upgrade/DDR3_1600MHz_SDRAM – tak citam, ze by to malo ist v pohode.

    2. Da sa pouzit ramcek na dalsi disk (chcem vyhodit opticku mechaniku) zo mojho MBP? Predpokladam, ze ano, pretoze tu pisu, ze je to kompatibilne: http://eshop.macsales.com/item/OWC/DDAMBS0GB/

    3. Co vravite na ten upgrade na Hi Res Glossy Display ? Oplati sa ?

    To je asi tak vsetko, v podstate som rozhodnuty – novy MBP 2012 bez Retina sa da modifikovat, ako ja chcem – potrebujem vela priestoru na disku, vela cestujem a nechcem strihat video so zapojenym externym diskom, DVD skoro vobec nepouzivam, Ethernet stale, jednoducho ten “set up” mi viacej vyhovuje ako s Retina Displayom, nie je o com. Ked mam zapojeny macbook doma, pouzivam ho ako desktop – supnem k nemu externy monitor na ktorom robim, cize Retina je fajn, ale nie az take velke plus (aspon pre mna)

    Robim vela s Final Cut Pro a s Aperture + kodim weby (na macu mam rozbehnuty cely server – lighttpd, mysql, sphinx, mongodb, memcached, redis), takze disku potrebujem vela a CPU takisto, preto tych 16GB.

    Jedine co ma este dalej zaujma, aky je realny rozdiel medzi tou grafikou 512MB a 1GB, podla mna to nie je nic extra velke, neviem.

    Este samozrejme osemetna volba – s akym SSD nahradit HDD ? Teraz mam vo vnutri INTEL 320 SSD, to je len SATA 2, cize pomale, to predam so starym MBP.

    Rozmyslam nad kupou SAMSUNG 830 SSD (to je to co pouziva Apple: http://www.anandtech.com/show/6005/apples-new-ssd-its-fast ), alebo OCZ Vertex 4, 512 GB

    Tak hosi radte :)

    #314617
    maiob
    Účastník (Participant)

    ja by som povedal takto:

    Ramcek na disk sa vyuzit da ma to take iste v vnutornosti ako mbp doteraz

    Ak potrebujes hiress a vyuzijes ho tak sa to oplati pre teba tam nase rady a nazory nepomozu

    Grafika 512 vs 1gb na tomto rozliseni s tym ze nebudes hrat hry len viac menej pracovat je tych 512 dostacujuce ved su tam gddr5 rychle pamate to je bez obav, za vacsiu grafiku je tam nezmyselny priplatok kde musis kupit vyssiu konfiguraciu

    SSD pokial chces sata3 tak dnes mas na vyber asi tak Crucial M4 alebo Kingston HyperX 3K …Crucial je prevereny aj tu na fore, sam ho mam, je pomalsi v zapise ale ma zas bezproblemovy Marvel radic, Kingston je novy so Sandforce radicom je rychlejsi o nieco …ale podla testov na internete je Crucial lepsi pomer cena/vykon

    #314722
    2ge
    Účastník (Participant)

    maiob, dakujem, tak je vsetko jasne, idem este postudovat tie SSD disky, ale kedze cena/vykon je najlepsi pre Crucial m4, tak nie je v podstate o com. Tak ho idem mozno kupit uz tento tyzden, aj tak nebude lacnejsi :)

    #314723
    2ge
    Účastník (Participant)

    pozeral som nejake shopy a zda sa, ze tu maju vsetko co chcem:

    Corsair 16GB (Kit 2x8GB) 1600MHz DDR3 CL10 SODIMM 1.5V (pre NTB) cena Cena: 114€ s DPH
    http://pccko.sk/pricelist/item.aspx?pid=C9800658

    Crucial SSD m4 512GB 2.5” SATA 6Gb/s MLC, (čtení: 500MB/s; zápis: 260MB/s), 7mm cena 367EUR s DPH
    http://pccko.sk/pricelist/item.aspx?pid=C3262060

    Pred objednanim si chcem od vas este potvrdit, ci je to OK (maju tam rozne SSD Crucial m4 za rozne ceny, ale myslim, ze to je vsetko to iste, nie?) Takisto ta RAM by mala byt OK, alebo…?

    dik

    #314724
    Mito
    Účastník (Participant)

    Dobre ste urobili, že ste nebrali Retinu. Teraz dal Apple vysokú cenu za Retinu lebo nemá žiadnu konkurenciu (žiadny výrobca nemá vačšie rozlíšeni ako full HD na 15ke) a ďalšou vecou je, že nie všetci programátori, resp. firmy čo vlastia programy ich nebudú prerábať na to aby 5percent ľudí malo na ich MBP plnú retinu.
    Ja zrejme pojdem do Airu 13ky, má to všetko čo potrebujem a ak tam dám 8GB tak budem mať vyriešené na pár rokov a potom keď už bude retina “bežná” tak aj ceny pojdu dole a vtedy si ju MOŽNO kúpim ak si nezamilujem Air (o čom silno pochybujem :D)

    #314725
    maiob
    Účastník (Participant)

    2ge:
    v podstate dobre… aj ked by bolo lepsie keby pamate boli “pre apple” tak ako niektore Kingston alebo Corsair ale tie su tusim len 1333 zatial v kitoch po 2x8GB

    SSD je v pohode, ja ho mam tiez v 256GB verzii, akorat ze v macbook 2010 ma trochu obmedzuje SATA2 radic to vsak len okrajovo, ty kludne mozes kupit aj tu 9,5mm verziu nepotrebujes tento 7mm model ale vidi sa mi ze tam nie je ziadny rozdiel v cene

    z mojho pohladu…u mne dobryy

    #314736
    2ge
    Účastník (Participant)

    maiob – hej hladal som apple ramky, ale vsetko su to len 1333 mHZ, takze som sa rozhodol pre tuto, ono by to malo byt jedno. Inac, minule som kupoval ramku pre apple, a MBP mi po niekolkych dnoch zacal pekne blbnut, mrzol tak, ze ked som nieco narocne robil (strihal video), tak sa to seklo a dalo sa to len vypnut. Nemal som so sebou DVD-ROM (ext), takze som nemohol pouzit memory checker (memtest), pouzil som techtool deluxe a podobne somariny, ale tie neobjavili problem. Dal som to reklamovat, vymenili mi zakladnu dosku, ale problem bol v Ramke, som ju dal testovat cez memtest a bolo to jasne…magori.

    Cize som len chcel to povedat, ze ked clovek kupit ram pre apple este to nic neznamena…

    #315817
    Xymabi
    Účastník (Participant)

    Tomáš, už si ho kúpil ? Aké máš s ním skúsenosti ? Ak by si mi nechal kontakt, prip. napíš mi na moto2381@azet.sk, súrne zháňam niekoho s novým Macom. Díky moc.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.