MMS na Iphone 5

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 56 )
  • Autor
    Príspevky
  • #90560
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    Zdravým všetkých nadšencov Apple..
    potrebujem však pomoc na mojom novom prvom Iphone rady 5.
    Ide o posielanie mms správ:-
    nastavenia mám:
    -mobilné dáta- zap.
    -povoliť 3G- zap.
    -dátový roaming – vyp.
    -mobilná dátová sieť: APN-internet, meno – “nič”, Heslo – “nič”

    totiž to cez operátora ORANGE mám aktivované posielanie mms už roky a nevedia mi poradiť.

    MOJ PROBLÉM: Keď mi poslali z ORANGE-u nejakú fotku- ktorá mala pár KB tak som ju prijal a bez problémov som ju vedel poslať ďalej..
    Ja ale potrebujem vedieť poslať FOTKU alebo hociaký obraz z mojho mobilu tak, ako som to robil aj na iných telfónoch- že poslať ako správu- ono mi to automaticky zmenšilo na takú VELKOST kt. sa dá poslať.. ALE cez Iphone to nedokážem.. ono mi posiela a tesne pred koncom sa to preruší a mám dojem, že preto, lebo je to fotka veľkého rozmeru…

    MÁME na to nejaké úplne jednoduché riešenie?? -Apple fakt rieši veci pre používateľov niekde na pozadí- to znamená ani nemám tušenia kde sa mi aplikácie nainštalujú atď – proste apple sú počítače tak aj telefóny- značka ktorá rieši zjednodušenie používateľského prostredia.
    NEVERÍM- že to s MMS-kami nevymysleli… .

    Poradte mi prosím. ako si viem zmenšiť fotky do MMS?

    #338076
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Fotku nezmenšuješ, problém máš inde. Máš odškrtnuté Send as SMS when iMessage is unavailable?

    #338083
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    môžem to mať ako koľvek odškrtnuté – aj tak mi to nepošle…

    #338084
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    teraz som i massage vypol… – to predsa nemôže mať nič s tým spojené..-
    Správy iMessage je možné posielať medzi zairadeniami iPhone, iPad, iPod touch a Mac…
    takže som to dal na off…

    #338086
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Normálne si to nechaj takto:
    https://www.dropbox.com/s/4szdu75y9ue3to4/Photo%2002-12-2012%2016%2040%2044.png
    Ak to takto nejde, skús reset network settings.

    #338087
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    Dal som si všetko nastaviť tak ako to je v tom linku.. a nejde mi…
    a taktiež som nakoniec dal reštartovať sieťové nastavenia… a ani tak mi to nejde

    som bezradný… – vie mi niekto pomôcť…..

    fakt je problém vo veľkosti fotky… musím ju zmenšiť… AKO AKO AKO???

    #338094
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Poridis si nejaky image editor (napr iphoto nebo photo forge) a v nem fotku zmensis. Ale podle mne je to kravina, nikdo tak nefunguje. Problem bude nekde jinde.

    #338099
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    problem bude v predrazenych MMS. To fakt niekto pouziva, ked je mail zadarmo? :)

    #338108
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Však nikto nezmenšuje fotky omg… Keby bol problém vo veľkosti fotky tak by sme ten problém mali všetci no nie?!
    Ten screen je z môjho iP5, takze ak ti to nejde takto, problém bude buď so SIM alebo na strane operátora. Žiadne iné nastavenie v iPhone není a fotky nikto nezmenšuje.

    #338119
    Raduz
    Účastník (Participant)

    Telefon si kde kupoval? Je brany od operatora na SVK? MMS nie je nijak specialne povolovat.Len v nastaveniach povolis MMS ako pise JFK…ale ak tam mas ine carrier setting, moze byt problem…este pre istotu zavolaj na ich technicku podporu, ci mas aktivne APN MMS…

    #338149
    miro r
    Účastník (Participant)

    Viliam235, tam kde mas APN internet v nastaneni internetu, pod tzm mas nastavenie MMS a Zdielanie internetu. Tak si skontroluj nastavenie MMS a “VELKOST” MMS. Ak to nevies, volaj do orange alebo pozri ich http://www.,,,
    Miro

    #338169
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    ja som to nevedel nastaviť.. zajtra mi budú volať z ORANGE-u som zvedavý ako mi poradia..mne nikde nedáva možno nastavovať veľkosť MMS.. sorry

    #338170
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    ak sa mi to celé dorieši.. určite napíšem kde bola chyba…

    #338184
    Viliam235
    Účastník (Participant)

    nikto mi u Orangu nevedel poradiť.- že tam to mám v všetko v poriadku.. že problém musí byť niekde u mňa v mobile….
    Proste foto ktoré odfotím- mi nedokáže mobil spracovať a zmenšiť..- a neodošle ako mms.

    Som z toho sklamaný- žeby vada iPhone 5?

    #338190
    warezko
    Účastník (Participant)

    Nazdar chalani,

    tak presne tento istý problém mám aj ja, taktiež nikdy sa mi nepoarilo tento problém nijako vyriešiť ani s operátorom, ani s nastaveniami v mobile.

    Proste niekedy mi odošle správu, ale väčšinou nie, a problém som mal aj na iP4, iP4s, iP5

    a tý múdry čo sú tu na fóre, tak všetci nemajú nastavený email na mobile takže MMS je vtedy super… :-/

    #338208
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    MMS som neposielal ani nepamatam ale pre istotu som to skusil teraz a hned odisla. Mam sice telekom ale MMS funguju bez nastaveni okamzite. Napada ma len ci mas zapnute 3G pri MMS totiz nestaci mat len mobilne data ale aj 3G.
    Oprava: Beriem spat na telekome ide odoslat MMS aj bez 3G

    #338212
    mynick
    Účastník (Participant)

    MMS mi odosle aj bez zapnuteho 3G /telekom/

    #338253
    miro r
    Účastník (Participant)

    Viliam235: Kurva ty si talian alebo co. Som ti jesne napisal kde sa to nastavuje a ty tu len vyplakavaš že nevies kde.
    NASTAVENIA : VŠEOBECNE : MOBILNÉ : MOBILNA DATOVA SIET : MMS a zu v mms musiš mat vyplnene kolonky : APN, MMSC, MMS proxy, Max,velkost MMS.
    Tak sa SUSTRED !

    #338261
    alzheimer
    Účastník (Participant)

    miro r: zabudol si napisat aku velkost mms tam nastavit. ale nemyslim si,ze to riesi problem.

    tento problem mam uz cca 2 roky na iphone 4 u operatora o2. raz mms prejde a inokedy nie. Riesil som to asi mesiac na forach aj s operatorom, vysledok je taky, ze som sa nato vykaslal. MMS potrebujem poslat raz za rok babicke takze az taky problem to nie je, ale principialne je to divne

    #338264
    miro r
    Účastník (Participant)

    Ja maM O2 a posle mi to kazdu fotku odfotenu iphonom (5). To nastavenie je pre O2, neviem ake ma orange a velkost je : 307200

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 56 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.