MBA 11″ , dnes si kupil macbook, a potrebujem nejake rady :)

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X MBA 11″ , dnes si kupil macbook, a potrebujem nejake rady :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80730
    re88ne
    Účastník (Participant)

    Dobry den
    Teraz som si zapol new MBA, sice core 2 duo, ale postaci … chcem sa opytat ako mozem zmenit jazyk, ked som dal pri tej registracii na zaciatku anglictinu, ale teraz som tam nasiel SK, len sa neda nastavit … a este nejake veci, ktore by trebalo urobit ci stiahnut na zaciatku pouzivania, dakujem za kadzu radu … s pozdravom R.P.

    #282935
    tomec
    Účastník (Participant)

    Ak tam nemas LION tak offiko cestou nijako, len dohrat cestinu. VEd bezplatne updatni na LION a zmen si na cestinu.

    #282951
    re88ne
    Účastník (Participant)

    no jasne, lahko sa ti povie, ked vies :) , tak a ten lion treba kupovat ???

    #282968
    J4r0
    Účastník (Participant)

    Cez AppStore stoji upgrade na Lion cca 30 EUR co neni vela.

    #282975
    re88ne
    Účastník (Participant)

    dikes za odpoved, a este ten snow leopard je co??? to je zase nieco ine ako lion???

    #282980
    J4r0
    Účastník (Participant)

    MacOSX 10.7 Lion je novsia verzia (2011) a MacOSX 10.6 Snow Leopard starsia (2009). je to ako keby si mal Vistu a urobil za necelych 30 € upgrade na IWindows7

    #282982
    dubak
    Účastník (Participant)

    J4r0, ak ide o funkcnost, tak si myslim ze je to presne naopak, ako “upgrade” za 30 € z windows 7 na vistu

    #282983
    raul
    Moderátor

    Hovorte si co chcete, lion je super. Ok, daju tomu este jeden update a budete spokojni aj vy.. Ale uz teraz je to krok spravnym smerom, nedotiahli to hned, ale porovnavat to s vistou je silna kava.

    #282988
    re88ne
    Účastník (Participant)

    J4r0
    DAkujem za super odpoved… :) a este keby niekto poradil, ako je to s nabijanim macbookov? Mozem ho mat normalne stale v elektrike? Alebo ho mam radsej vyberat a mat ho na baterke, a ci je naozaj lepsie ak macbook len uspim a nie vypnem? Dakujem

    #282989
    nemosoft
    Účastník (Participant)

    Ak si macbook zakupil novy mas narok na bezplatny upgrade na lion.

    #282990
    re88ne
    Účastník (Participant)

    ano, kupil som ho novy, vcera v KE, apple reseller. ako to mozem urobit zadarmo? musim ist do predajne???

    #282992
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    re88ne

    asi bude najlahsie zacat tym, co mas za system, to zistis, ked kliknes na lavy horny roh, kde najdes jablcko a vyberies z ponuky About This Mac, objavi sa tabulka, kde hned pod tym jablkom a napisom Mac OS X je verzia a to sem napis a urcite s apohneme dalej, mozno uz Lion mas, len to nevies zistit a tu sa striela naprazdno

    #282993
    re88ne
    Účastník (Participant)

    :))) to hej, no takze Mac os x 10.6.5

    – a este nieco mimo toho, vcera som si tam este vecer dal skype, aj utorrent, bolo to na ploche, a teraz zapnem mba a nic, nieje to tam, musel som to na novo spustat … neda sa to nejako aby to bolo hned po spusteni???

    #283002
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    takze na Lion potrebujes updat 10.6.8 a aplikacie ja treba instalovat…

    #283004
    re88ne
    Účastník (Participant)

    za kazdym ked zapnem Mac???

    #283009
    tomass55
    Účastník (Participant)

    Aplikáciu musíš nainštalovať a po nainštalovaní sa ti presunie ikona aplikácie dole do docku a do súboru Applications.

    Inštalácia je väčšinou jednoduchá stačí presunúť ikonu z jedného miesta na druhé.

    #283011
    re88ne
    Účastník (Participant)

    oki, a este nieco, ked nieco nainstalujem a potom to chcem odinstalovat, ako na win je pridat alebo odtranit, a tu kde nieco take mozem najst???

    #283015
    gs_peter
    Účastník (Participant)

    tomas55 ikonka sa presuva do Aplikacii, v docku sa objavi, ak otvoris dany program a je na vole cloveka, ci ju tam ponecha alebo nie

    re88ne odinstaluje stak, ze to proste vyhodis do kosa a kos vysypes, su na to aj programy, ale tie ja nepouzivam

    #283016
    re88ne
    Účastník (Participant)

    super :)

    #283017
    re88ne
    Účastník (Participant)

    a nahodou nemas aj iPhone? nevedel by si mi poradit so zalohou? chcem si ho zosynchronizovat s tymto novym MBA, a neviem na 100 % ako aby som nahou nestratil vecicky z iPhonu … co mam urobit ako prve???

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.