maximalizovanie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software maximalizovanie

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 41 až 48 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #128133
    ado
    Účastník (Participant)

    piggee – uz neries. uz je to davno vyriesene
    restless – envy vyzera totalne krasne, ale je poddimenzovane. no kedze je to iba 13″ tak to nie je na kreslenie, tak nepotrebuje vykon. videl si nove rady vaio? hlavne fw, no stare vaio tz je podla mna stale najkrajsi notebook.
    inak to je pravda, ze osx by som nedaval na iny pocitac. uz to nebude tak vyladene.

    #128135
    lego
    Účastník (Participant)

    preco by to piggee nemal riesit? vyznam fora je okrem pomoci aj v tom ze pri rieseni sa clovek nauci a dozvie nieco nove tada aj my ostatny chceme vediet v com je problem

    #128136
    Restless
    Účastník (Participant)

    MarekV:
    1. Každý predsa vie, že Apple má istú cenovú nadsádzku, hovoríme o kúpení výhodnejšieho PC s rovnakým výkonom. Okrem toho, niekomu môže vyhovovať väčšia konektivita, ktorú Mac nemá out-of-the-box. Express karty predsa začínajú až u MB Pro.
    2. Osobne mám MacBook, poznám však pár ľudí a čítal som dosť príspevkov a OSx86 nieje taký zlý, ako by sa mohlo Apple fanúšikovi so zdeformovanou realitou následkom El Jobsovej aury zdať. Samozrejme, treba mať správne komponenty a nebudú úplne funkčné detaily vyplývajúce s viazania OSX na Apple hardware (hovorím o AirPort a pod.), avšak všeobecne je pri správnom postupe stabilný. Ak chceš konkrétnejšie, napíš, možno si nájdem čas a zostavím nejakú väčšiu “recenziu”.

    Piggee:
    1. Ado práveže myslel toolboxy, zle to nazval. Z jeho príspevkov vyplýva, že rozumie mojim príspevkom, logicky si môžeš vydedukovať, že sa bavíme o jednej veci.
    2. Hej, práve tie animácie sú problém pri produktivite, plus na menších rozlíšeniach sa nedá dostatočne zmenšiť a pri väčšom zaťažení nieje 100% stabilný.
    3. Pomalší nie, funkčnosť je otázna, to áno. Čítaj vyššie.

    #128139
    piggee
    Účastník (Participant)

    “Osobne mám MacBook, poznám však pár ľudí a čítal som dosť príspevkov a OSx86 nieje taký zlý, ako by sa mohlo Apple fanúšikovi so zdeformovanou realitou následkom El Jobsovej aury zdať” – no na hulanovej stranke sa naozaj mozes docitat kadeco.

    toolboxy – ok, mate s nimi problem, mne zatial nijako nevadi toto riesenie, skor mam problem na 13″ MB, ked su zadokovane a nemozem si ich posunut nabok, aby nezavadzali. Je to otazka zvyku.

    Preco by sa nedal dostatocne zmensit? si nastav total small a myslim, ze tak malu listu nemas ani v oknach. Aky mas problem so stabilitou docku? Mozno problem neni v MAC OS, ale iba v tvojom kompe moze byt nejaka chyba, co ti tento problem sposobuje. Ked mam zadrbany comp renderingom v aftroch tak mi dok nikdy problemi nejako nerobil, takze neviem.

    S tou rychlostou moze byt tiez problem, lebo drivre tiez asi nebudu uplne odladene. A hlavne v tomto pripade sabilita ide uplne do hajzlu a vacsinou si jablko kupuju ludia, ktory nieco produkuju a nie zavodia, kto ma rychlejsi pocitac. Ja som dlhe roky robil pod oknami ci na shirone, ale jednoduchost ovladania a vzajomneho prepojenia funkcii sa mi praca o hodne zjednodusila a to je pre mna bonus.

    A este drobnost k tej cene. Na prvy pohlad sa moze zdat, ze jablko je drahsie, ale ked si skusis vyskladat pocitac s co najpodobnejsich komponentov, tak sa dostanes k podobnej cene. Avsak jablko robia jablkom hlavne tie drobnosti, ktore v konecnom dosledku ti usetria mnozstvo namahy a prostriedkov ako je touchpac na 2 prsty, ci magsafe (ktory mi niekolkokrat zachranil pocitac, ked som zakopol o snuru a novy display je cca 10 tis.), takze ja som na jablku usetril.

    #128140
    marek
    Účastník (Participant)

    Restless>
    ehm, zaklad je pochopit jednu vec, medzi skladackou a znackovym pocitacom vzdy bude rozdiel v cene, teda mal by byt, co je vcelku logicke, alebo sa mylim?
    nech uz to je apple, dell, hocijaka ina znacka

    este k cenam, cenove prekaracky typu ze ja mozem mat lacnejsie ako ten druhy, to si podla mna treba nechat do pieskoviska. je tu urcita skupina ludi ktora si za 5 korun nebude nechavat vrtat koleno, aj ked beriem ze je skupina ktora je cenovo velmi citliva. ale ked na nieco nemam, tak na to nenadavam, idem radsej na brigadu a zarobim si.
    a nie poskladat si najlacnejsi kompik z velkoskladu a frflat ze apple /dell, dell/ je drahy…

    #128154
    Restless
    Účastník (Participant)

    Nechcem už strácať čas, takže stručne: hovoríme VŽDY o rozdielnych skupinách užívateľov.
    Piggin, nikto o Hulánovi nič nehovoril. Podľa teba si skupina userov má zvyknúť na niečo, čo im nevyhovuje?
    S tým zmenšením som bol vedľa, jednoducho dock občas zavadzia (viac vyššie). Hej, teoreticky môže byť chyba v MacBooku. Zhoršenie rýchlosti neodladenými drivermi je malé relatívne na dvojnásobný výkon pc. Čo sa týka ceny, spomenul si málo aspektov, to porovnávanie nieje jednoduché. Okrem toho, nikto tu nespomínal OSX versus PC, to sa ti len automaticky vnútilo pod prsty, keď si si všimol, že sa niekde podotklo UI Windowsu. Porovnávame OSX a OSx86. Treba si uvedomiť, že OSx86 je ilegálny systém vhodný pre istú skupinu užívateľov a v každom prípade vyjde omnoho lacnejšie.

    MarekV: Samozrejme

    #128171
    webios
    Účastník (Participant)

    A mate naozaj pocit, hlavne vy, co ste presli z windowsu na mac, ze UI os x je tak intuitivne a prepracovane ako windows? A co ovladanie z klavesnice? Jazykova podpora?

    #128185
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    aký som šťastný že som si týmto všetkým už dávno prešiel… tiež som bol switcher .. tiež som mal množstvo zbytočných otázok tiež som si niektoré veci nevedel predstaviť tiež som váhal a bojoval so sebou… prešiel som … a som šťastný … jedna z najlepších investícii čo sa počítačov týka… mám MBP a nemenil by som .. a nepochopíte o čom to je kým to nerisknete…

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 41 až 48 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.