maximalizovanie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software maximalizovanie

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 48 )
  • Autor
    Príspevky
  • #128082
    ado
    Účastník (Participant)

    toolbar. nevies, co je toolbar? hlavne ze to pochopil restless a tommy hned na zaciatku a poradili.

    #128083
    baltazar
    Účastník (Participant)

    hm a aky mas s nim problem?

    snad nechces aby to bolo ako v “oknach”

    #128089
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Ado: pozri sem http://macuser.bloguje.sk/477135-stary-menubar-nove-triky.php tam sú 2 aplikácie, ktoré skryjú horny menubar. Skrytie docku je default skratka – Command, shift, D… aspoň myslím.

    #128094
    ado
    Účastník (Participant)

    dik, nemyslel som menubar, ale toolbary :) sranda, ze nikto nevie co je toolbar. nechajme to tak :)
    a tie toolbary by som prijal radsej take ako v oknach. zda sa mi to praktickejsie, ked je to “pevne” a clovek vzdy vie kde to je a neplava to mimo okna.

    #128097
    Restless
    Účastník (Participant)

    Hej, a to skrývanie docku je tuším najdebilnejšia vec v OSX. Základnou chybou je, že samotný dock je príliš vysoký, aby som ho mal umiestnený dole (toto platí pre menšie rozlíšenia na notebookoch). Samozrejme, že pri práci či prehliadaní stránok je zaberanie toľkého priestoru veľmi rušivé.

    V Tiger-i som ho jednoducho presunul na pravú stranu plochy, ak to však spravím v Leoparde, dock zmení dizajn na nejakú detskú grafiku. Mám Mac. Bolo by fakt hlúpe, že by som sa musel hanbiť, že Apple je málo kvalitná firma na to, aby mala dizajn na úrovni. Premiestnenie docku teda odpadá.

    Najvhodnejšie je stále skrývanie, kde však nastáva problém v animácií d(efektu) skrývania. Trvá 0.5 sekundy, kým sa mi zobrazí a pri väčšom zaťažení CPU ešte čakám, kým daný efekt zareaguje, čo sa nestáva pri vypnutom skrývaní. Pri svižnej práci je takéto správanie neprípustné. Na dock mierim dosť často a nie, ten čas inak nestratím. Osobne som si myslel, že Apple je viac detailistický pri optimalizácií komponentov užívateľského rozhrania.

    #128098
    webios
    Účastník (Participant)

    Ad restless:

    Toto je podla mna zakladny blud o macoch, ze su udajne viac user friendly ako windows. Omyl. Do systemu OS 10 neexistoval pravy klik, vsetci ste teda museli pouzivat dve ruky na zaklade ovladanie pocitaca, stale neexistuje pravy klik drag & drop s options, nutnost vyuzivat zbytocnosti typu expose alebo all windows je len preto, ze dock nie je optimalizovany na pracu s viacerymi oknami a pod.
    Jednoducho aj ked je to pekny system, v reklamach ho vsetci ospevuju, pochybujem ze prekonava vyladeny legalny win xp sp2 na slusnejsom stroji.
    Rovnako aj stale proklamovane systemove naroky a rozne graficke efekty, ktore sa nedaju povypinat, nezmyselne funkcie typu stacks a pod. Toto vsetko su margetingove a nie funkcne tahy applu a preto sa moze stat serioznym a zrucnym pouzivatelom windowsu, ze os x bude pre nich spanielska dedina spomalena na polovicu.
    Sorry ze rypem, ale s user interfaceom windowsu sa OS X zatial nemoze porovnavat, z pohladu stability je to samozrejme ine.

    #128099
    Restless
    Účastník (Participant)

    Ak ešte nikto nepochopil Ada, tak Apple núti vývojárov, aby nastaviteľné položky a nástroj (ako je napríklad vo Worde nastavenie fontov) nechali plávať mimo hlavného okna. Vznikajú tak neprehľadné miniokná – toolboxy – nie toolbary (tie s neuveriteľne malými buttonmi na zatvorenie).

    Znova – výhodné len pre väčšie rozlíšenia. Celkovo je toto dosť zastaralý prvok Apple filozofie – vytvoriť šablónu UI, aby užívateľ bol na jednotlivé komponenty zvyknutý a vedel sa v nich hneď v každom programe rýchlo zorientovať. Problém. V mnohých programoch, hlavne v ktorých sú komplexnejšie/zložitejšie funkcie (napríklad Word, PS, DW) je vhodnejšie vytvoriť vlastné a hlavne viac user-friendly UI, pretože šablóna od Apple tu jednoducho nestačí. Potrebujeme viac levelov/priorít toolbarov, viac špecifických ovládacích prvkov.

    Teoreticky, keby Photoshop nevyvíjal aj tak UI pre Windows a dosadil na Mac verziu defaultné Cocoa toolboxy, boli by neskutočne otravné. Musíte dať za pravdu, že pri MS Office 07 pre Win spravil Micorosft poriadny kus práce. Tak vyzerá user-friendly UI pri aplikácií náročnej na funkcie. Od MS by som nečakal, že napríklad paleta s funkciami pre obrázky sa zobrazí až pri kliknutí na obrázok. (Nehovorím, že je to dokonalé.)

    Samozrejme že Apple má lepšie užívateľské rozhranie. Akurát si nedáva vždy pozor na detaily a výnimky.

    #128100
    lego
    Účastník (Participant)

    restless: vsetko je to systeme akym mac os pouzivas ja napriklad dock navstivim po zapnuti pocitaca a potom je skryty a ani netusim ze ho tam mam

    ado: ano nikto tu netusi o akom toolbare pises ktory nevies ku akej aplikacii patri

    webios: vsetko je to o zvyku je jasne ze ak si poslednych 10 rokov sedel za winom nepride ti mac os friendly to je logicke

    #128102
    Restless
    Účastník (Participant)

    Lego, môj posledný príspevok

    #128103
    marek
    Účastník (Participant)

    ja milujem tu temu o chybajucom pravom tlacitku

    ak si dobre pamatam prave tlacitko fungovalo cez ctrl myslim, vlastne tak funguje aj v dnesnej dobe
    volakedy sa apple pocitace pouzivali v zasade len v grafickych a dtp studiach a my grafici si ulahcujeme zivot pomocou klavesovych skratiek, pri aplikaciach aj v systeme, takze ako pravak, mam v prave ruke mys a lavu polozenu permanentne na klavesnici pripravenu davat klavesove skratky podla pamati bez pozerania na klavesnicu a hlavne stale a v kuse
    tak preto nam prave tlacitko moc nechybalo a ani by nam nechybalo

    chybou ze dock je velmi vysoky?
    teraz neviem ci tomu nerozumiem alebo ano, ale dock sa da zmensit podla potreby

    #128105
    baltazar
    Účastník (Participant)

    suhlas s marekv

    zrucny grafik ma ruku na klavesnici nepretrzite pocas prace

    dock dokonca sam meni velkost, podla toho kolko app. je na nom

    priznavam vsak, ze ked mam otvorene sucasne viacere aplikacie adobe balicka (to znamena takmer stale pocas prace), tak tuknem mimo (hlavne illustrator a indesign, tam pripustam ze obcas sa palety mozu pomiesat) to sa ale stava malokedy a skor vynimocne

    #128106
    marek
    Účastník (Participant)

    no pri pouziti cs3 su zobrazene palety len aktualneho programu, tak medzi aplikaciami v cs3 by tento problem nemal vzniknut

    #128107
    ado
    Účastník (Participant)

    no ja tu radsej koncim :)
    lego – ty to uz tiez nechaj. nepise sa o docku, ale o dockovani toolbarov, t.j. prilepovani toolbarov do jednoliateho celku programu.
    restless – jj, presne. o praktickosti tohto hovori aj to, ze adobe preslo na sposob windowsackeho prilepovania od cs3. takze konecne sa to ovlada poriadne

    #128108
    baltazar
    Účastník (Participant)

    marekv, je to tak ako pises, ked nepouzivas vlastne nastavenie work space-u

    ado, len upozornim, ze tusim uz davno na windowsoch dreamweavr mx ponukal volbu nastavenia pracovneho priestoru, ci vsetko “vlepene” v jednom okne, alebo formou samostatne plavajucich okien, tusim ze to bola jedina aplikacie ktora nieco take umoznovala, ale vtedy este Macromaediu nevlastnil Adobe, ale to vec nijak neovplivnuje

    #128115
    lego
    Účastník (Participant)

    ado: o tom ze adobe to uz ma poriesene som ti uz pisal v tejto diskusii “predpokladam ze hovoris o adobe paletach ktore sa skryju ked opustis pracovne prostredie aplikacie a standardne su vsetky adobe softy maximalizovane asi je lepsie to raz skusit ako zbytocne dlho spekulovat :)” a ty si reagoval “nie adobe. mal som na mysli tie pasiky s ikonkami v hociakych programoch. ved praveze som skusal :(” tak mi nieje jasne o akych programoch to pises kedze z toho co si pisal som pochopil ze primarne mas zaujem pouzivat adobe suite potom je na mieste otazka ktore su to tie hociake programi?

    tiez neviem odkial si vycital ze hovorim o docku?

    #128120
    ado
    Účastník (Participant)

    adobe to ma spravene uz tak, ze vsetky docky su zapustene, takti neviem povedat ci sa stratia alebo nie.
    no napriklad sme sa bavili o office baliku a kedze nemam moznost vyskusat vsetko, pre istotu som sa spytal, ci je to bezne….
    baltazar – to je dost mozne. aj flash to mal, ked patril macromedii.

    #128123
    piggee
    Účastník (Participant)

    celej tejto debate nejako nerozumiem. Niekto tu hovori o nejakom toolbare, ktory ma kazdy program individualne a netusim, co na nom je problemove a sam autor nam ma problem to cele vysvetlit. Co sa tyka docku, tak ten si mozes prisposobit ako len chces (velkost, poloha, animacie, schovavanie). A pozuivat MS Office na mac je podla mna iba nutne zlo, lebo to je asi najhorsie naprogramovana a najpomalsia aplykacia na mac os vobec a to nehovorim ani o jej cene v porovnani s iWorksami.
    A tie veci o pc notebooku a mac os, to bol snad len vtip.

    #128124
    Restless
    Účastník (Participant)

    Piggee, keď si opravíš i v “aplykácií”, prečítaj si moje posledné príspevky, sú tam vysvetlené všetky spomínané veci.

    V skratke – hovoríme o toolboxoch, nie toolbaroch, dock a kopu iných vecí si práveže nemôžeš prispôsobiť, tak ako chceš – prečítaj si príspevok od Webiosa na 3. strane (nereaguj naň, je trocha prehnaný) a veci o pc notebooku+osx niesú blbosť – za rovnakú cenu máš dvakrát rýchlejší NB ako u Apple a OSX beží stabilne a na 99% funkcionality. A Apple nemá jediný skvelé notebooky (Voodoo Envy).

    #128125
    marek
    Účastník (Participant)

    Restless>
    dve veci
    1. sorry, niesom taky bohaty aby som si kupoval lacne veci
    2. ty mas non apple notebok a na nom funkcne beziaci system Mac OS X s funcionalitou 99%?
    co je to jedno percento?

    #128126
    piggee
    Účastník (Participant)

    Tak som si cital posledne prispevky a ado pise o nejakych toolbaroch (nie toolboxoch), tak by naozaj mohol vysvetlit, o akych, ked uz sa cuduje, ze ako to, ze nevieme co mysli.

    Co sa tyka docku tak jedine s cim mozem suhlasit je animacia pri minimize (genie effect alebo scale effect), ale velkost, pozicia magnification, vsetko si mozes prisposobit ako sam chces, tak mi skus povedat, co potrebujes pri docku viac ako je v ponuke.

    A tie ine compy s mac os x mi stale pride ako vtip, lebo na notebook od ineho vyrobcu ako apple MAC OS X nenainstalujes. Iba kadejakych bastardov ako je Hackintosh a podobne nie moc dobre fungujuce verzie a pre tuto skutocnost sa moze javit system pomalsi a je otazne ako funkcny.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 48 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.