Macbook Pro 2012

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook Pro 2012

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #105014
    Jakub_Beno
    Účastník (Participant)

    Zdravím borci
    mám MB Pro 2012 ( 2,5ghz i5, 4gb ram DDR3 a Intel HD4000 a 500gb HDD 5400rpm )
    Po nainštalovaní OS Yosemite sa mi výrazne spomalil celý systém
    zvažujem preto kúpu SSD disku, kedže je mac pred koncom záruky

    po výmene bude citelný rozdiel, či nie ?
    Jakub

    #404665
    kranky
    Účastník (Participant)

    A este aky. Ja som tam este pridal 8G RAM a fici paradne.

    Start systemu trva asi tak 10 sekund a poprebudeni do 2 sekund pisem heslo.

    #404666
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Dokúpiť RAM-ku na 8 GB. SSD disk robí zázraky. Máme doma retinový 13p aj Mac mini s podobnými parametrami ale s HDD a rozdiel cítiť.

    #404667
    Jakub_Beno
    Účastník (Participant)

    k tej ramke chlapci, viete mi poslať nejaky konkretnejší link aby som nekupil zlu :)

    #404668
    kranky
    Účastník (Participant)

    ak sa nemylim tak to je tento
    http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-i5-2.5-13-mid-2012-unibody-usb3-specs.html

    RAM – Supports 1600 MHz PC3-12800 DDR3L SDRAM SO-DIMMs (204-pin).

    #404670
    Jakub_Beno
    Účastník (Participant)

    myslel som nejaky link trebars na alze

    #404677
    oxxiss
    Účastník (Participant)
    #404689
    Jakub_Beno
    Účastník (Participant)

    parada, díky :)

    #404694
    Andreso
    Účastník (Participant)

    Tak SSD by som uprednostnil pred RAM (neviem na čo využívaš MacBook). Tvoja verzia má SATA3.0, čo znamená, že z SSD budeš mať jeho maximum. Odporučil by som zainvestovať do čo najvyššej kapacity (v rámci rozpočtu) a Samsung 850 napr. 256GB ide od 155€, čo nie je zlá cena. Populárny medzi Macbook usermi sú aj SSD od Crucial, no pri tomto výbere by som išiel do Samsungu.
    Jediné negatívum SSD je, že sa ti notebooky s klasickým HDD budú zdať veľmi pomalé :D

    #404712
    Jakub_Beno
    Účastník (Participant)

    Tak mac sa využíva čisto na študijné účely ( filmy, word,power point,hudba a net)
    No ako som spomenul po inštalácii sa spomalil hádam aj 5x
    čiže vraviš, že najskôr by som mal poriešiť HDD ?
    lebo neviem či na yosemite stačí 4gb

    #404714
    joer
    Účastník (Participant)

    Uz sa to tu riesilo milionkrát- Yosemite len na 8 GB a vyssie, ak mozes daj aspon 10. Samozrejme SSD disk to kopne do prdele ale jednoznacne aspon 8 GB RAM, cim viac tym lepsie. Akekolvek rady ze mne to ide aj na 4 Gb su totalny nezmysel. A ide ti tam 16 GB tak tie by som tam nekompromisne vrazil.

    Viac napriklad tu.

    Že nepotřebujete víc operační paměti jsou kecy, podívejte se jak funguje iMac Retina 5K s 8GB, 16GB a 32GB RAM!

    #404716
    joer
    Účastník (Participant)
    #404727
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Akekolvek rady ze mne to ide aj na 4 Gb su totalny nezmysel

    ———————–

    o Snow Leopardovi sa ako minimum dávalo 2 GB RAM, optimálne 4 a viac GB a ja som fičal na 1 GB :-D a na klasickom HDD…

    filmy, word,power point,hudba a net – presne toto isté som na tom robil, šlo to, video na FullHD v pohode, netvrdte mi niekto niečo iné, viem čo hovorím, ten Macbook som mal 5 rokov.

    #404731
    shadower
    Účastník (Participant)

    kazdy co poznam ze ma mac air novy a yosemite ma 4gb …a bez problemov

    #404733
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Kup hlavne SSD a Ram potom ak ti už nebude stačit. Na 4Gb sa da zatial frčat v pohode. Ani GTA V si nepotiahne viac 5gb ram a to je GTA. BTW a to mam 16gb.
    A porovnavat imac retinu ktory ma obrovske rozlišenie je predsa len niečo ine ako mbp s obyčajnym displejom.
    Keby radšej apple daval dedikovane GPU so slušnym vykonom tak by ste tu nemuseli “honiť” akysi vykon na večšej ramke :D

    #404737
    joer
    Účastník (Participant)

    Takto chlapci, ako robim na Macoch od 94 roku, uz prvu 6100 sme dali vtedy na neskutočných 16 MB RAM, ano žiadne Gb sa este vtedy nedavali, klasicke PC „frcalo na 2 az 4” a mozem vam povedat ze kazdy novy stroj do firmy som sa snazil vzdy vybavit v ramci moznosti co najvatsiou pametou, co sa prejavilo na komforte práce. A prepacte, ortodoxní uznavaci 4 GB RAM na Yosemite -sorry chlapci ked dam za stroj 1400 € a nemam 80 na rozsirenie pamete je smutne. Riesite tu sprepacenim chu……viny. Yosemite je zrac pamete a to nik nezmeni.
    Okrem toho ked tam da 16 GB RAM a SSD disk tak ma vystarane na dalsich 5 rokov a este preda ten stroj za slusnu cenu ak sa bude k nemu slusne spravata nebude s nim roztlkat orechy.

    #404740
    iTuxx
    Moderátor

    a orechy je lepsie roztlkat z vnutornej strany pri klbe kde je vacsia paka, alebo pri okraji, nech sa da s vekom poriadne zahnat a magnetom dovriet? :-)

    #404742
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Ramku odporucam rovno 16gb, plus ked das SSD disk dalsie 3-4 roky neriesis nic a fici ti to velmi dobre.

    #404757
    Stormtrage
    Účastník (Participant)

    Sa ti pači slovo chlapci že ? Alebo nielen slovo?
    Ku tym orechom asi by som to skusil pri klbe :-D

    #404758
    joer
    Účastník (Participant)

    To Stromtrage: Čo maš proti slušnemu osloveniu? Či teba mam špecialne oslovovať blbec? Oslovenie chlapci použivam preto, lebo asi/vatšina/ ste tu proti mne chlapci. Ak mysliš na niečo ine, si zvrhlik.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.