Macbook pro 15 – otazky ohladom kupi

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook pro 15 – otazky ohladom kupi

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69334
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Chcel by som kupit tento notebook:
    http://store.apple.com/us/configure/MC373LL/A?mco=MTc0Njg1ODE

    A urcite chcem zaskrtnut polozku Hi-Res Antiglare.
    Spolu je to $2,199.00.
    Viem, ze RAM je vymenitelna aj neskorsie.

    Chcem sa spytat:
    ci sa oplati dokupit ten 7400 otackovy HDD (nekde som pocul, ze to viac zerie bateriu);
    ci aj HDD je vymenitelny aj neskorsie (aj napr.: za SSD disk);
    kolko ma potom budu stat tie vymeny;
    ci sa daju robit vymeny aj na SVK;
    kde je najvyhodnejsie kupovat ten notebook(kde SVK, kde v zahranici)???

    Dakujem za odpovede

    #209993
    termix
    Účastník (Participant)

    slowakja: Dobry for :D Zjavne to na SVK kupovat neide ked uvadza cenu v dolaroch. A ked mu ponuknes lepsiu cenu ako 1773 Eur v hentej konfiguracii, tak ja berem :D

    mudrnudl: vymena ta bude stat cenu noveho HDD, pretoze sa da lahko vymenit. A co sa tyka SSD, nie je s tym problem, vymenis si ho kludne aj sam. Otazka 5 minut.

    A kupit je s DPH najlepsie na UK Ebay, akurat asi nezozenies HiRes matny displej. Ak mas moznost kupit bez DPH na SVK, tak jednoznacne tu.

    #209994
    zero0x
    Účastník (Participant)

    RAM sa da vymenit, aj disk.

    U nas to mas jedno. V zahranici v US to mas tiez jedno, vsade je taka cena ako na webe. Potom este eBay mozes skusit.

    #209995
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    kupit sa da aj na SVK, mam moznost odpoctu dph, som dokonca student nad 18 rokov.
    lenze cena $2,199.00 je na apple store – v europe su ceny nejako zvlastne hore.
    na ebay som nasiel aj antiglare (dokonca 3 ponuky) – okolo $2,900 (myslim, ze tam je 8GB RAM – to nechcem):
    http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=macbook+pro+15+i7+antiglare&_sacat=0&_dmpt=Apple_Laptops&_odkw=macbook+pro+15+antiglare&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=m270

    cakam na dalsie navrhy, postrehy, rady…

    slowakja: kludne napis cenu – ja a ostatni zvazime, ci je to vyhodne…

    #210001
    Serpantes
    Účastník (Participant)

    kup cez apple.com + viaddress.com
    len to nestastne clo a dph

    #210003
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    kolko by to delalo? len clo – dph nevadi…

    #210030
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Stale zhanam odpovede na otazky:
    ci sa oplati dokupit ten 7400 otackovy HDD (nekde som pocul, ze to viac zerie bateriu);
    kde je najvyhodnejsie kupovat ten notebook(kde SVK, kde v zahranici)???

    Dakujem za odpovede

    #210154
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Ak si to kupim od ibite v nitre, budem mat servis rovnaky ako keby som notebook kupil v BA?
    Lebo som sa tu docital, ze ibite nie je autorizovany premiovy predajca, alebo ci co…

    #210159
    PET
    Účastník (Participant)

    Ja som kupoval v NR od http://www.ctn.sk/apple-computer/ a servis som mal rovnaky ako ked som kupoval v Maczone. Takze tam problem nevidim. CTN uz ale APPLE nepredava. V NR uz len iBite.
    Mal som 7200 v MBPro priamo od APPLE 200 GB. Vymeneny neskor za 500 GB 7200 a potom za 256 GB SSD. Ak nemas momentalne € na SSD, pockaj si na hybridne HD od Seagate http://www.diit.cz/clanek/2-5-hybridni-pevne-disky-seagate-momentus-xt/36256/. Bateriu tie 7200 nevybijali o nic viac ako 5400. Za to SSD setri aku preukazatelne. Ak mas moznost usetrit DPH tak kupuj na SK, mas za to SK klavesnicu.

    #210160
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    A to ctn takisto nebola autorizovana premiova predajna?
    Takze to znamena, ze ak kupim notebook v ibite, tak ziskam vsetky vyhody servisu od apple?

    #210161
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    mudrnudl:servis mas jednotny,ak si teda z BA,mas tu traco alebo ccc…s tracom nemam skusenost,s ccc len najlepsie,nevyziadali si ano doklad o kupe,vsetko sa aspon v mojich pripadoch riesilo cez seriove cislo vyrobku,podla neho zistia aka zaruka tam je,na zaklade toho bude poskytnuty bud to zarucny abo pozarucny servis…

    #210164
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Ok dakujem,
    mam dalsiu otazku, ak kupim ten notebook na SVK, tak dostanem 1 rocnu zaruku?
    stoji za to predlzovat si ju?
    ako je mozne si ju predlzit?

    a druha seria otazok:
    kedy asi bude apple znovu upgadeovat macbook pro (len odhadom)?
    ak pojdu, tak kedy pojdu ceny dolu (zaciatok roka? Vianoce?) ?

    dakujem za zeleznu trpezlivost so mnou riesit tieto pre Vas nepodstatne problemy…

    #210173
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    Na MB je v celej europe zaruka 2 roky zo zakona, takze nemusis nic predlzovat. Apple nema a ani nemal vianocne zlavy takze na to sa nespoliehaj. Nikto nevie kedy budu nove Macbooky…mozno o pol roka cca oktober/november…mozno az po novom roku niekedy…alebo zas az skoro po roku ako bolo tomu teraz…V pripade vyjdenia noveho modelu, stary klesne tak cca o 100-150€ kym sa nevypredaju zasobi alebo len po urcity cas…

    #210175
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    v celej europe je dvojrocna?myslel som ze len u nas…:/

    co sa tyka vydania,odhadoval by som skor rok,menej asi nie…

    co sa tyka zaruky ako takej,ak je ozaj pravda co pise xRiCky ze v celej europe je 2 rocna zaruka,tak to je super,2 roky su ideal…keby si kupoval v US,rozmyslal by som nad predlzenim zaruky,je mozne ju zakupit pod nazvom Apple Care Protection Plan,jedna sa o tri roky naviac,za cenu nieco kolo 200 dolarov…..

    #210192
    keff
    Účastník (Participant)

    Nejaka sleva by mohla padnout pred zacatkem noveho skolniho roku (nebo aspon akce MacBook plus nejaka hovadina zdarma), ale stejne by to bylo jen pro studenty, a kdo vi jestli tohle budou vubec slovensti distributori resit… v USA takove akce ale byvaji urcite a mam pocit ze v CR v iStylu neco takoveho loni taky bylo.

    A nove modely jsou ted v nedohlednu :)

    #210195
    mike
    Účastník (Participant)

    inac ak by ste sa niekto predsalen rozhodli kupovat z oficialnej stranky apple.com, tak nezabudajte, ze tie ceny su bez dane, ktora sa plati v amerike…

    #210204
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Ahaaa… Tak preto je to tam take lacne… Predsalen to kupim na SVK

    Ked hovorite studentsku zlavu, tak myslite inu ako tych 5% na ktoru si moze urobit narok kazdy student nad 18 rokov?

    #210208
    xRiCky
    Účastník (Participant)

    ale v USA je dan podla statu samozrejme rozna ale nie 19 percent..vacsionou 7-8…ono zalezi ze do akeho statu by si zo stranky apple.com objednaval…ak sa cez viadress da zvolit ze kde chces mat virtualnu USA adresu tak by si si vybral stat kde je nulova alebo len nejaka smiesna…a k tej zaruke aby som bol uplne presny tak nie v europe ale v EU ale to uz je skoro jedno :) K studentskym akciam len tolko ze napriklad teraz v iStyle v KE mas zlavu na MBP cca 100€ … najnizsi model MBP sa da kupit za 1100€ …http://www.istylekosice.sk/akcie.php ale tyka sa to iba 13″ modelov a Air-u…

    #210218
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Teraz ma napadlo – funguje na macoch flash? A otvorim aj ine videoservre okrem youtube?

    #210219
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    flash ide v pohode, ale ked si ho das na celu obrzovku mas vytazenie cpu okolo 95-95%

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.