Macbook pro 13 2010 alebo 2011

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Macbook pro 13 2010 alebo 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77216
    Majky81
    Účastník (Participant)

    Zdravim v blizkej dobe sa chystam kupit macbook pro 13 viete mi poradit ci mam kupit novy s i5 2.3 procesorom a intel grafikou alebo starsi s core 2 duo 2.66 a Nvidia 320M grafickou. Budem ho pouzivat na bezne veci (surfovanie,filmy,hry) nie profesionalne. Za Vase rady a navrhy vopred dakujem

    #261854
    Lens
    Účastník (Participant)

    Nejde ani tak o to na co to budes pouzivat ale ako dlho :) Myslim ze posledny upgrade macbookov bol dost razantny a novy ti bude postacovat ovela dlhsie ako stary. Jednoznacne novy.

    #261860
    Majky81
    Účastník (Participant)

    tak dufam ze co najdlhsie a ako je to vlastne s tou vstavanou baterkou ? Pri normalnych notebookoch je zivotnost baterky cca 1-2 roky co potom pri macbooku ? A trochu sa obavam aj tej Intel HD 3000 grafickej karty…

    #261863
    Lens
    Účastník (Participant)

    Co sa tyka baterky tak ta je v pohode uplne. mala by vydrzat 1000cyklov . Stare na macbookoch mali hranicu 300 a poznam ludi co behaju po svete a maju okolo 600cyklova este im to drzi. Zivotnost je dllha. A ak by si ju nahodou aj prezil tak prosto kupis novu a vymenis. To ze je to unibody neznamena ze sa to neda. Trva to asi 20minut…
    No s grafikou skusenost nemam. To by mal povedat skor niekto kto ten book uz skusal ale podla vyjadreni som zatial pocul len ze je sakra rychly.

    #261867
    Crossman
    Účastník (Participant)

    No neviem na aké hry to chceš… ale ak také casual tak si myslím, že sa nemáš čoho obávať…

    #261909
    Majky81
    Účastník (Participant)

    Tak hlavne hry cez steam, mam uz CSS a L4D… tak ale videl som videa kde hrali napríklad Black Ops cez boot camp… No ale ostavam realista preto ze s týmito grafikami trhat asfalt nehrozi :) ide mi hlavne o zmenu OS…Odporucali mi ze ak prejdem na Mac k Windowsu sa uz nevratim

    #261916
    majk
    Účastník (Participant)

    tato tema zaujima aj mna. podla testov co som nasiel je vo vykone procaku lepsi model 2011 a co sa tyka grafiky je to opacne, co sa tyka hier vyhraval model 2010 o par framov. mne sa ale bude skor hodit lepsi vykon procesora kedze hry sa neplanujem hrat, je to ale asi dost subjektivne…ak by sa nasiel niekto s osobnou skusenostou rad si necham tiez poradit

    #261920
    Majky81
    Účastník (Participant)

    tak na OSX mal lepsi FPS pri hrach ten intel 3000 HD ale zas na win 7 cez boot camp bol lepsi Geforce ale vsteko bolo len o malo zato pri geekbench score skoncil ten novy MBP skoro 2x lepsie

    #261937
    renad
    Účastník (Participant)

    Ono najlepšie by bolo kúpiť model 2012 v roku 2011 :)
    Hlavné pravidlá sú:
    1. počítač nebude nikdy dostatočne výkonný
    2. v teň deň, keď ho kúpite – už v tej chvíli je starý
    3. čiže všetko je len a len o “cene”

    #261977
    Majky81
    Účastník (Participant)

    tak ale to platí pre vsetky notebooky a PC nielen pre MBP. Rozdiel medzi starym a novym MBP cenovo je cca 200 €

    #261984
    petiar
    Účastník (Participant)

    A ešte dôležitá implementácia Paretovho pravidla: 80% užívateľov využije 20% výkonu, zvyšných 20% užívateľov využije 80% výkonu. Čím chcem povedať že keď pre bežného používateľa položím MBP 2009 a MBP 2011 tak si nevšimne rozdiel, takže všetky takéto diskusie (“starší/lacný alebo nový/drahší?” a “počkať alebo kúpiť teraz?”) sú absolútne zbytočné a slúžia len na to, aby sa ich autori mohli pochváliť tým, že si idú kúpiť Apple. Dobre vám tak!

    #261988
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @petiar
    skoda ze tu nefunguje daco ako karma.. dostavas odomna pomyselnych +1 ;)

    #261990
    maiob
    Účastník (Participant)

    ano ano suhlasim s petiarom je to len “meranie pipikov” toto cele ked uvazis vykon cpu/gpu tak C2D je primerane k vykonu M320 ale i5 je procesor vykonnejsi ale grafika intel je uboha (na hranie hier) cize myslim si ze hry ktore sa na tom daju zahrat rozbehas aj na 2010 ak potrebujes TB tak kupis 2011 co sa tyka surfovania a filmov tam vykon postacuje bezproblemovo, ale celkovo ked chces hrat hry treba na to nejaky sunt pc z par drobnych resp konzolu

    #261992
    Crossman
    Účastník (Participant)

    Plne súhlasím s maiob…

    #261996
    Majky81
    Účastník (Participant)

    ok takze bude postacovat 2010 a okrem toho je pisana 10 hodinova vydrz baterie oproti 7 hod. na 2011 ak je to naozaj ako to pisu. Myslim ze ten TB port by som aj tak moc nevyuzil. Dakujem za rady dufam ze sa nehnevate ze som otvoril tuto temu potreboval som len poradit…

    #262078
    palo s.
    Účastník (Participant)

    S tou vydrzou baterie pozor. Pri mbp 2010 siče pisu 10 hodin, ale realne to je menej. Pri mbp 2011 pisu 7hodin a tolko aj vydrzi pri zapnutej wifine a aktivnej cinnosti. Cize je to to iste. Od mba 2010 zacalo apple inym sposobom uvadzat vydrz baterie

    #262967
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    testoval som vydrz 2011tky a 7 hodin webu (aj youtube) a takmer 1 hodina call of duty. To je neuveritelna vydrz.

    #262969
    ruidos
    Účastník (Participant)

    este jedna výhoda. ak pockas cca 3 mesiace,bude sa 2011 predavat aj s Lionom

    #262979
    Majky81
    Účastník (Participant)

    viac uz som nemohol cakat mam 2011, zatial max. spokojnost, vydzr baterky presne 6 hodin s wifi na nete plus pozeranie filmu. Peter to neviem kde si zobral tu vydrz 7 hodin v realy tazko zo zapnutou wifi a este hranie hry tak to naozaj neverim sorry. Ten Lion moze byt fajn neviete kolko bude cca stat samostatne ?

    #262980
    Julien
    Účastník (Participant)

    Majky81 tich dementov co sem prispevaju so stupiditami si nevsimaj. To oni si tu meraju cicky ked je to prva vec ktora ich napadla. Ja ta chapem. Lion bude stat rovnako ako Snow leopard teraz, cekni si to niekde.
    EDIT: Urobil si dobre ze si zvoli 2011

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.