MacBook Air lacnejsi za 4 dni o cca 20 000 Sk

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook Air lacnejsi za 4 dni o cca 20 000 Sk

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #134616
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    V Rakusku vo vacsine obchodov funguje vratenie penazi vo forme Gutschein-u, cize nevratia cash ale za tu sumu si clovek moze v obchode kupit nieco ine. To je dost fer podla mna, skoda ze to na Slovensku nefunguje takto.

    #134618
    pedro
    Účastník (Participant)

    durotrulo:
    presne tak.. to by bolo super.. “store credit” by mal byt samozrejmostou.

    #134623
    titinius
    Účastník (Participant)

    akurat vcera frajerka bola vratit tenisky (lebo jej boli male :D ) po 3 dnoch, a obhajovala prave tym ze ma 7 dnovu lehotu zo zakonu :D hh a jej vratili CASH, najprv chceli ze vyrobok za vyrobok v rovnakej cene ale nakoniec jej dali CASH na ruku a bolo :) hh
    takze tak :)

    #134624
    renad
    Účastník (Participant)

    Podľa toho čo čítam, teda hlavne české fóra (počítače, monitory,…) to funguje. Nemajú problémy so 14 dňami.
    Ja teda ešte túto skúsenosť nemám, dávam zatiaľ prednosť kamenným obchodom.

    #134636
    mha
    Účastník (Participant)

    Vracanie tovaru po 7 alebo 14 dňoch u nás nie je upravené zákonom, a je na dobrej vôli predávajúceho čí vám vyhovie alebo nie, či vám vráti prachy alebo vymení za iný tovar. V USA je predsa lne iná konkurencia a kto by takéto niečo neposkytoval, ten by na trhu asi neuspel. Viem, že aj u nás niektore hypermakety (Carefout, Tesco, IKEA…) berú tovar späť…

    MImochodom kde na http://www.apple.sk sú ceny? MacBook air za posledný týždeň zlacnel o 20.000? Teraz napr. na Maczone vidím 47.898 Sk mám pocit, že táto cena je tam už dlhšie,,, Nejak som mimo…

    #134638
    pepa007
    Účastník (Participant)

    lehce off-topic: pokud vím tak v americe se zboží dá vrátit i po mnohem delší době. pamatuju si svoje vyčůraný kamarády kteří tam jeli jako gastarbeiteři a po roce používání televize a nábytku je prostě před návratem jeli natvrdo vrátit a dostali cash zpátky. holt češi v USA :-/

    #134648
    exploit
    Účastník (Participant)

    na http://www.apple.sk si daj jesena akcia a uvidis cenu 39 000 Sk.

    Juj jak ti to pisem az ma picha pri srdci.

    #134689
    stranger
    Účastník (Participant)

    Ono to je o kulture daneho naroda. Ja neznasam kupovat oblecenie. Kupuje mi ho zena. Niekedy je problem, ze sa mi nepaci, alebo som zas o kusok narastol :-) Jednoducho ked ma cas, zanesie spat do obchodu a bud vymeni, alebo vratia peniaze. Jedny nohavice zabudla vratit, samozrejme boli na nich este cenovky, no a po par mesiacoch tiez bez problemov vratili peniaze. Taktiez ked sa pokazi elektronika, necakame na opravu, jednoducho ak je este v ponuke, vymenia kus za kus.

    Vzdy som chcel a budem zit vo Svajciarsku.

    S reklamaciami je to na Slovensku inak. Ak ste obchodnik, zavisi, z akeho velkoobchodu nakupujete a aku mate s nim podpisanu zmluvu. Niekde je zazmluvnena zaruka len jeden rok, a tam je kamen urazu. Obchodnik sa potom samozrejme snazi riesit reklamaciu vo svoj prospech a na zakaznika musi v zaujme svojho prezitia s prepacenim z vysoka toto….

    #134697
    mha
    Účastník (Participant)

    stranger: este raz zopakujem: nie je to ani tak o kulture naroda, ale o ekonomickych podmienkach. Tak kde je vyssia zivotna uroven vdaka dobrej ekonomike, konkurencia na trhu ta donuti davat zakaznikom aj taketo vyhody.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 21 až 29 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.