MacBook Air lacnejsi za 4 dni o cca 20 000 Sk

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware MacBook Air lacnejsi za 4 dni o cca 20 000 Sk

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59274
    exploit
    Účastník (Participant)

    Pred 4 dnami som si kupil Macbook Air a dnes na http://www.apple.sk pozeram ze je o cca 18 000 lacnejsi…
    Vsak ma ide slak trafit.

    :-(

    Som sklamany

    Ale inak macbook je SUPER !!!

    #134526
    raul
    Moderátor

    ten tvoj je lepsi o 18 000, tak si to vaz a sa nestazuj :-)
    btw, dopadol som podobne s iMacom, ale netreba na to mysliet :-)

    #134530
    renad
    Účastník (Participant)

    No to si už teda mohol počkať, hlavne keď sa o tom všade písalo – uvedenie nových modelov vždy prináša zlacnenie starých. Ale čo už :)

    #134534
    raul
    Moderátor

    renad: nemas trosku pochopenia??!!! :-)

    #134571
    Anonymný
    Neaktívny

    Exploit: Ja si takych ludi vazim, kupia si vec od Apple, aj ked je predpoklad, ze zlacnie, ale v tom case to chcu a kupia si to, to je charakter!! :) Thumbs up!

    #134573
    renad
    Účastník (Participant)

    raul:
    Ale mám pochopenie, čo by nie, mne sa niečo podobné stalo s eMacom (2004), ale v podstatne menšom merítku.
    Odvtedy si dávam pozor. :)

    #134574
    johnnnie
    Účastník (Participant)

    Ved do siedmych pracovnych dni sa da vyrobok vratit bez udania dovodu :)

    #134575
    titinius
    Účastník (Participant)

    ja co som kupoval MBA , tak aj voci tejto zlave ma to vyslo lacnejsie:) hh
    takze spokojnost,,
    ale planujem dokupit 128Gb SSD, myslite ze to bude zrat viac baterky ??

    btw v com je rozdiel DDR3 a DDR2 RAM ?… je to poznatelne zrychlenie,,,?

    #134578
    bawy
    Moderátor

    johnnnie: toto tvrdenie od zakaznikov pocuvam tak raz tyzdenne, na SOI ti to ale nikdy nepreslo, kedze je to vlastne vymysleny blud…jednine na vratenie penazi mas narok pri internetovom obchode,alebo podomovom predaji, a to 14 dni…ak by to bolo naozaj tak, tak by sme si vlastne nic kupovat nemuseli stacilo by si to na 7 dni “zapocizat” ; )

    #134581
    johnnnie
    Účastník (Participant)

    bawi: tak toto ti nezavidim teda lebo presvedcenie ze mozes vyrobok vratit do 7 dni bez udania dovodov je dobre zakorenena myslienka (aj u mna)

    #134583
    bawy
    Moderátor

    ale ta zakorenena myslienka nieje fakt :) si si toho vedomy ?

    #134586
    raul
    Moderátor

    bawy: a kde vlastne pracujes? na soi?
    a nie je to naozaj tak, ze sa to da vratit bez udania dovodu do 7 dni nepouzite a v neposkodenom obale?

    #134590
    bawy
    Moderátor

    nie :) nie je to tak, pracujem v obycajnej predajni, s obycajnou technikou ;) proste mal som uz par expertov, ktori sa budu proste hadat a hadat a volat pravnikov a SOI a podobne…a vela krat to tam aj skoncilo, staci telefonat na SOI, kde im pekne vysvetlia, ze ziadnych 7 dni na vyskusanie/pozicanie zdarma nemaju.

    #134592
    johnnnie
    Účastník (Participant)

    bawy: som si toho vedomy ved som rad ze som sa nieco dozvedel nove
    inak sa ospravedlnujem za skomolenie tvojho mena :)

    #134594
    raul
    Moderátor

    bawy: tak dik za vysvetlenie:-)
    OT:
    Neviem preco, ale ako tu bawy spomenul, ze robi predajcu techniky, tak mi napadlo, ktovie kolko z vas som uz stretol a “poznam”. To je zaujimave nie? Mozno chlapik predajca, s ktorym som sa “vcera” hadal v apple v auparku mi poradil na tomto fore milion veci…
    Sorry, mozno to je tou hodinou, som nejaky precitliveny :-)

    #134597
    bawy
    Moderátor

    to raul, mna najviac stve ze tu niesu Sukromne Spravy, a maily su uz trochu viac osobne tak sa to nikomu nechce riesit a potom tu vznikju presne tieto OT.. :) ja som predajca GPS z kosic :D takze …

    #134598
    raul
    Moderátor

    inak daco hovoris. Presne by to chcelo daco medzi mailom a tymto.. Ked budem nabuduce v kosicoch obeham gps obchody :-D Ja som tiez na polovicu vyhodnar, ale byvam uz na zapade…

    Boze to som debil, naco to tu rozoberam:-)
    asi mi fakt uz drbe, idem spat.. dobru noc:-D

    vidite, som debil :-D (a zase.. )

    #134613
    wbear6
    Účastník (Participant)

    Občiansky Zákonník dáva v § 48 , § 49, ako aj v zákone č. 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších zákonov, možnosť za určitých podmienok odstúpiť od zmluvy uzavretej mimo priestory obvyklé k podnikaniu dodávateľa. (www.apple.sk)
    Odstúpenie od zmluvy (storno objednávky)

    ODSTÚPENIE OD ZMLUVY

    Od zmluvy uzavretej pri podomovom a zásielkovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Uvedená 7 dňová lehota na odstúpenie je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu. Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady, ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná. Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.

    AKO ODSTÚPIŤ OD ZMLUVY

    1.

    Odstúpenie od zmluvy uplatnite písomne, najlepšie doporučeným listom s doručenkou.
    2.

    List zašlite osobe, uvedenej v písomnom upozornení na možnosť odstúpenia od zmluvy.
    3. Pokiaľ taká osoba nie je uvedená, kontaktujte predávajúceho v jeho sídle alebo bydlisku.
    4.

    V liste uveďte, že v zákonnej lehote odstupujete od zmluvy.
    5.

    Špecifikujte tovar a žiadajte vo vami určenej lehote (napr. 15 dní) vrátenie peňazí.
    6.

    Nie ste povinný svoje rozhodnutie zdôvodňovať.

    Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku alebo jej časť v týchto prípadoch: tovar sa už nevyrába alebo nedodáva, alebo sa výrazným spôsobom zmenila cena zo strany dodávateľa alebo výrobcu tovaru. V prípade, že nastane takáto situácia, predávajúci bude ihneď informovať kupujúceho o ďalšom postupe. V prípade, že kupujúci už zaplatil kúpnu cenu alebo jej časť, bude mu táto poukázaná späť na jeho učet alebo na jeho adresu, a to v čo najkratšom termíne.
    ———————————————————————————————————————————
    Pokiaľ nakupujete v obchode, zákon predávajúcemu neukladá povinnosť umožniť vám následné odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodov. Napriek tomu sa vždy vyplatí overiť si, či obchod nevychádza v ústrety svojim zákazníkom nad rámec zákona a neumožňuje v určitej lehote tovar vrátiť.

    #134614
    pedro
    Účastník (Participant)

    Nuz.. vo vyspelych krajinach je celkom bezne ze tovar sa da do 14dni-mesiaca bez problemov vratit. A nikomu to nepride cudne, a minimum ludi to zneuziva.. zial na slovensku na to ludia este nie su pripraveni.. uplne vidim tie zastupy ludi co by si kupovali vec vzdy tak na tyzden, vratili, kupil znova v inej predajni.. atd atd..

    #134615
    bawy
    Moderátor

    wbear6 : z ktoreho roka mas toto znenie zakona ?

    Zákon 250/2007 Z.z.

    (o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov )
    Autor: Národná rada SR
    Platnosť od: 6.6.2007
    Účinnosť od: 1.7.2007

    § 12

    (1) Výrobca alebo dovozca je povinný označiť výrobok údajmi, ktoré pravdivo a úplne informujú predávajúceho o vlastnostiach dodaného výrobku. atd…

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 29 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.