Macblog?

Domov Diskusné Fóra Ostatné Macblog?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 88 )
  • Autor
    Príspevky
  • #266207
    Kub1k
    Účastník (Participant)

    lens: no veru,keby to tu niekto kontroloval tak tych spam botov by bolo hadam aj menej :D
    speedy: nevadi,aj tak to nikto nevymaze.
    majdy: tak to by bola ina hanba ze zavirili pocitace :D nakoniec sa zisti ze cely macblog bezi na nejakom HP Pavilion notebooku niekde pod postelou pripojenemu na ISDN internet od T-Comu a beziacemu na WindowsXP…

    nuz co,niesu znamky-nieje povolenie zapnut pocitac-niesu clanky ani aktivita :D tazke casy.
    blizi sa leto,budu brigady,nasetri sa na nejaky aspon Asus EEE netbook a potom aj prispevky budu castejsie :D
    mozno sa mylim, a strasne dufam ze sa mylim prave teraz.

    #266208
    Kub1k
    Účastník (Participant)

    igino: idea je fajn,len treba s nou pracovat a ne ju do pod sklo a pozerat sa na nu.

    #266211
    buden
    Účastník (Participant)

    takze mame ocakavat macblog2 ? a o rok 3, 4 atd….

    #266214
    igino
    Účastník (Participant)

    Kub1k: v tom s tebou súhlasím. V prvom rade vsak musíme (musíme-my, nie treba, mali by sme) vyradiť slová ako “malo by sa, bolo by treba, tak by to malo byť”. Každé rozohnenie rýchlo vychladne a každý čaká, že “to” sa spraví samo, alebo “niekto” to urobí. Kašlal by som na formu písania, v prvom kole nemusí byť podľa pravidiel, kľudne nech je písaná zrozumiteľne. Ale hlavne musí mať obsahovú hodnotu. Viď napr. blog na stránke monicqa.sk . Je členkou tu na fóre, prispieva, pomáha, rieši. A okrem toho má na svojej stránke blog, v ktorom bloguje práve o praktickom používaní aplikácií, o skúsenosti s tým-ktorým softom a pod. Kľudne by na hlavnej stránke macblogu mohol byť nadpis a následne kliknutím presmerovanie na jej blog, pripadne text článku priamu tu. Monicqu uvádzam ako príklad, majiteľ s tým musí samozrejme súhlasiť. Ale s tým by predpokladám nebol problém. Takže? Admini, čo vy na to? A my ovečky? Nájdeme v sebe odvahu niečo napísať, alebo skončíme pri frflaní? Heeeeee?
    V nejakom vlákne niekto (nováčik/ktokoľvek) popíše problém, ktorý má s tým, alebo hentým, kto bude poznať riešenie, napíše: “ja viem ako na to, napíšem článok”, napíše sám, pripadne s niekým skonzultuje (máme na seba kontakty navzájom), pošle adminovi a zverejní. Podobne som myslel naše stretko na chate, každý účastník by si pred tým spísal svoje problémy/potreby na riešenie a okrem grilovania a zábavy by sme kot vieme, poradili a zavesili riešenie na macblog. Tu sa musím ospravedlniť za neuskutočnené stretko na chate, od cca polovice februára som nemal jediný voľný vikend. Aj teraz som týždeň na východe a prispievam v kaviarni cez iPhone. Hodně práce :-)

    #266219
    Io (:
    Účastník (Participant)
    #266224
    Anonymný
    Neaktívny

    preco by som mal nieco pisat pre daku stranku, ktora z toho bude potom profitovat? mozno su daky z vas blazni a zadarmo budu pisat pre niekoho ineho aby na tom potom zarobil, no myslim si, ze ti rozumnejsi, ktori by zaroven aj mali clanky na vyssej urovni to zadarmo robit nebudu.

    #266227
    Kub1k
    Účastník (Participant)

    nuda7: pokial to robis len pre prachy a pre nic ine tak tvoj nazor je pochopitelny. ale ver ci nie su aj ludia ktory maju aj vyssie priority.
    nebudes ty windows-user? :D

    #266239
    igino
    Účastník (Participant)

    nuda7: písal som tam niekde “zadarmo”, že reaguješ tak ako reaguješ? Na strane jednej by sa možno na honoráre dohodnúť dalo, na strane druhej prečo by niekto nenapísal občas krátky článok/tip/trik zadarmiko? Ja kľudne. Ty si vlastne svojim prispevkom odsúdil aj ľudí, ktorí tu na fóre pomáhajú s odpoveďami. Naozaj, to musia byť blázni keď to robia zadarmo! Hmm-hmm. Prijímať áno, dávať nie, však?

    #266244
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @igino
    ty tu prispievas len tak zadarmo? Tak to si fakt divny :). Ja za kazdy prispevok dostanem 5EUR. No a ak je ten prispevok aj uzitocny tak mam priplatok 3EUR.
    Staci si vyplnit PayPal account v profile na macblogu a zacnu sa ti sypat peniaze ;)

    #266245
    petiar
    Účastník (Participant)

    Igino: Pamätám si, že som onehdá ponúkol Macblogu článok, bez nároku na čokoľvek, len tak. Odmietli z dôvodu “časovej efektívnosti”. Pamätám si, že ma to dosť prekvapilo, nuž ale je to ich server a ja rozhodne nie som ješitný. Takže im ho možno, po roku, skúsim preposlať zase. :-)

    #266247
    petiar
    Účastník (Participant)

    nuda7: Pravidelne prispievam na stránku istého redakčného systému – snažím sa najmä pomáhať ľuďom v diskusnom fóre ale napísal som aj jeden celkom dobre hodnotený návod a chystám ďalšie. Všetko zadarmo. Tento víkend sa mi vďaka mojim príspevkom ozvala pani/slečna, ktorej akýsi študentík robil web v onom redakčnom systéme, tak som strávil pár hodín jeho opravou. Z nej sa stal spokojný klient, ja som si dobre zarobil a získal dobré referencie. Odporúčam myslieť na viac ako jeden ťah dopredu, ak to dokážeš. ;-)

    EDIT: preklepy :-(

    #266250
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Toto vlakno nemusi mat konca ak administratori alebo majitelia nepochopia ze “ONI” su ti ktori mozu tento web posunut dopredu. Darmo medzi sebou diskutujeme co by sa dalo zlepsil a ako by mal web podla nas vyzerat.
    Pokial budu strkat hlavy do piesku a otacat sa nam chrbtom, nikdy sa tu nic nezlepsi a nase navrhy ako obycajne zapadnu prachom niekde na ix-ypsilontej stranke v temach tak ako sa to stalo uz mnohokrat.
    V prvom rade je to o komunikacii a kompromisoch medzi nami – usermi a nimi – adminmi, moderatormi, majitelmi.
    Ak nebudu mat zaujem s nami spolupracovat na zveladovani webu, nasa snaha je marna…

    #266255
    igino
    Účastník (Participant)

    sleepwalker: ano, vzdy som bol divny…. Aj som bol porodeny sposobom, ktory uz dnes nie je povoleny. Naozaj.
    eraserv6: svata pravda, Cecilko…. Myslim si, ze ak by sa to ujalo, nevzniklo by nam v priebehu par mesiacov niekolko desiatok zbytocnych STRAN vo fore, stale dookola o tom istom. Pripadne by bolo mozno vhodne ponuknut moderovanie a staranie sa o forum niektorym clenom fora, ktori by obcas forum “precistili” od zbytocnych/duplicitnych/neuzitocnych tem. Mal by nick “Viktor čistič” a profilovu fotku ako Jean Reno :D

    #266258
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    .. a ked to bude uz velmi zle tak by bol este jeden “super admin”. Ten by vedel zadat jediny command:
    DROP DATABASE macblog;
    samozrejme ze s prfilovou fotkou Chucka Norrisa :)

    #266259
    sten
    Účastník (Participant)

    Ja mám stále väčšiu chuť spraviť nejaký takýto web a stále so padne na mojej lenivosti, sakra! :D

    #266261
    sanny
    Účastník (Participant)

    Mozno ho naozaj predali nejakym americanom alebo cinanom a oni chudaci este stale lustia o com tu piseme :).

    #266263
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Ospravedlňujeme sa za výpadok v publikáciach, žiaľ, vyskytli sa organizačné problémy, ktoré čo najskôr vyriešime.

    #266265
    Io (:
    Účastník (Participant)

    sanny to zabil :Dd “este stale lustia o com tu piseme :).”

    #266267
    R
    Účastník (Participant)

    Vidím že nuda7 je typický príklad tvrdého kapitalistu.

    Základný princíp ktorý by si malo uvedomiť veľa ľudí je ten že kto chce prijímať, musí sa i naučiť dávať. Jednoducho povedané, vyrovnať sily energií.

    #266271
    xorcos
    Účastník (Participant)

    Ale treba pochopiť stránky ako macblog či mojipod. Píšu istú dobu bez prestávky temer každý deň ak nie každý deň. Ak je v teame málo ľudí, tak jednoducho nedá sa očakávať, že vždy všetko pôjde ako má.

    Však macblog funguje na dvoch redaktoroch. mojipod fungoval na 1-3 redaktoroch externe.

    Neviem ako vy, ale v poslednej dobe sa mi nezdalo nic takeho, co by bolo hodneho na uverejnenie clanku. Presne ako pisu niektori, treba tu nieco ako macplanet.

    staci, ak sa stretnu 4 dobri ludia, so skusenostami a zapalom pre nieco take a spravia to bez problemov eňo ňuno.

    Nezazlievajte macblogu, ze ma pauzu. Predstave si vy, pisat kazdy den 3-4 clanky, prelozit ich, skontrolovat ich, dodat fotky, orezat … chcelo by sa vam to kazdy den aj cez vikend ( pripravovat clanky na zaciatok tyzdna) no mne urcite nie a preto som momentalne sekol s pisanim clankov na cesky portal o pc.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 88 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.