Mac Mini [Intel HD Graphics 3000]

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Mac Mini [Intel HD Graphics 3000]

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #87194
    Denco
    Účastník (Participant)

    Zdravím páni,

    premýšľam nád kúpou Mac, konkrétne Mac Mini (bol by to môj úplne prvý Mac) a chcel by som sa spýtať, ako je natom výkonovo. Najmä mi ide o verziu s grafikou Intel HD Graphics 3000. Je táto grafika dostačújuca? Hlavne na prehrávanie videí a filmov (aj nejaké to jemné HD).
    A tiež ma zaujíma, či k nemu môžem použiť akýkoľvek monitor.

    Vďaka za odpovede a tipy :)

    #317993
    McJobs
    Účastník (Participant)

    na HD filmy/serialy je dostacujuca, môžes pripojit akykolvek monitor cez DVI/HDMI

    osobne by som pockal na novy model, nova verzia OS X pravdepodobne vychadza 25. jula, a potom by nemalo trvat dlho a predstavia novy model (lepši procesor, vykonnejšia grafika, USB3, viac RAM v zaklade…)

    #317995
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    monitor akykolvek no problem, a karta, pokial nie hry tak uplne ok

    #318000
    Denco
    Účastník (Participant)

    Pokiaľ by som išiel do kúpy, tak až niekedy v septembri. Na druhú stranu bude asi vychádzať nový model drahšie (a budem rád, že našporím na tento).

    #318004
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ceny by mali ostať rovnaké, ako vždy, jedine terajší model sa stane starším a tým aj lacnejším.

    #318008
    Denco
    Účastník (Participant)

    Ešte sa asi nevie nejaký konkrétnejší dátum, však? Nebolo by od veci, keby sa dočkali aspoň 7200 rpm diskov.

    #318010
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Mac Mini je kopia Macbook HW, takze 7200 rpm necakaj.

    #318012
    Denco
    Účastník (Participant)

    Nevadí, snáď sa bude dať v Alze spraviť custom build, resp. vymeniť za 7200 rpm disk aj na Macu.

    #318015
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Pokial nemaš v Alze nejaku zlavu, kupoval by som od http://apcom.sk/wherebuy/#ase-creative, tam ti poskytnu lepšiu starostlivost a poradenstvo po kupe

    #318018
    Denco
    Účastník (Participant)

    No, v Alze plánujem nakupovať cez ISIC (za odberateľské ceny). Pokiaľ by to tam vyšlo lacnejšie, tak je mi to jedno (dokonca sú aj v mojom meste).

    #318054
    catto
    Účastník (Participant)

    Mini je v pohode, ked tam hodis vacsiu ramku, tak si s tym vystacis na vsetky bezne veci. 7200rpm disk je rychlejsi, ale potom to viac huci, ja som mal este ten starsi typ a ono to potom na stole tak vybrovalo, bolo to citit, ze to tak trasie jemne. 5400 je uplne nepocutelny, ale je to pomerne pomale na moj vkus.

    #318056
    Benne
    Účastník (Participant)

    Peterson, ale ten apcom je iba pre velkoodberatelov, nie ?

    #318092
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    catto: Idealnou odpovedou je SSD ;) RPM=nekonecnu, hluk = 0 :D

    #318128
    Denco
    Účastník (Participant)

    @catto veď práve, keď porovnám beh Windowsu na 5400 a 7200 rpm disku, tak je to dosť rozdiel. Takže pri Macu to asi nebude iné.

    @Benne
    keď tak by sa to možno dalo riešiť normálne v kamennom obchode.

    @stefan
    .stefanov to hej, ale SSD by som už asi finančne nezvládol :D

    Inak čo som pozeral ceny v tom Apcom na webe predajcov v iných mestách, tak je to rozdiel. Tam je vo všetkých za 600€ a Alza je 540€ + zľava z ISIC.
    A ešte ma napadla otázočka, poznám rozdiel behu Macu a Windowsu? (stále počúvam, že Mac je o moc rýchlejší ako Windows)

    #318136
    McJobs
    Účastník (Participant)

    Benne: Nemyslel som Apcom, odkaz smeruje na zoznam APR predajcov,

    Denco: U APR predajcov maš tiez zlavu na ISIC 5%, u Alzy neviem kolko je, ale tiez len par eur, tie velkoobchodne ceny su marketingove dristy

    #318144
    Denco
    Účastník (Participant)

    @Peterson ako som písal, pokiaľ mi oni dajú rovnakú cenu ako u Alzy, tak radšej k nim. Čím pohodlnejšie, tým lepšie. Ale u Alzy neviem aké sú tam zľavy, konkrétne percentá som nenašiel a ceny zo zľavami budem vidieť, až keď budem mať ISIC.

    #318145
    McJobs
    Účastník (Participant)

    teraz som sa prihlasil v Alze s ISIC-om, a hodilo mi to zlavu na Mac Mini 10€, co robi nejake 2%, ako som hovoril odberateľske ceny jedine v ich marketingovom sne :)

    #318148
    Denco
    Účastník (Participant)

    @Peterson vďaka za informáciu. Ako hovorím, ISIC ešte nemám, takže o ničom konkrétnom hovoriť nemôžem. Pokiaľ by som si však mohol naozaj u APR predajcov uplatniť zľavu 5%, tak by som radšej kúpil odtiaľ. Na druhej strane ma to u Alzy vyjde stále lacnejšie.
    Aké príplatky môžem očakávať za zmenu konfigurácie?

    #318181
    catto
    Účastník (Participant)

    Denco: co sa rychlosti tyka, tak ja nevidim rozdiel medzi win a mac os. Win 7 mi chodi dost dobre a povedal by som, ze co sa tyka kancelarskej prace hlavne s excelom, vyhovujem mi viac, ale to pouzivam hlavne v praci. Doma hlavne liona pouzivam. Skor ocenis ine prednosti a ine funkcie, ktore robia mac os zaujimavym.

    Co sa konfiguracie tyka, nemenil by som nic len ramku a tu si vymenis sam. Kupis v alze 8GB a doma prehodis, to je jednoduche. Disk by som neriesil, zbytocne to predrazis. Ak by si predsa len zistil, ze ti to je pomale, mozes si ho dat prehodit aj neskor. Odo mna chceli v mini tusim 20 eur za prehodenie disku, tak som si to prehodil sam, mal som este ten starsi model.

    #318184
    Denco
    Účastník (Participant)

    S Macom si nikdy nejako dlhšie nepracoval, takže sa v tej rýchlosti disku orientujem podľa Windows PC, ktoré mám doma. Notebook ide jemne pomalšie (najmä štart) na 5400 disku ako desktop s 7200 diskom. Ako je to s prípadnou reklamáciou pri výmene komponentov. Budem potom schopný nainštalovať funčkný Mac OS v prípade výmeny disku? Btw, je potrebné 8GB, nestačia 4GB?

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 23 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.