Mac mini C2D 1.83 vs 2.0ghz

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Mac mini C2D 1.83 vs 2.0ghz

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55098
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    Kamarat tiez uvazuje o kupe mac mini, ale bohuzial ma 2 alternativy a nevie sa rozhodnut, ktoru kupit a ja mam tiez na to svoj nazor.

    1. Verzia 1.83Ghz a radsej si za ostatnych skoro 7000 kupit externu napalovacku (s lightscribe) a apple keyboard a apple mouse

    2. Verzia 2.0Ghz a pouzit obycajnu klavesnicu a mys, co ma doma

    Ide mu hlavne o to, ci pocitit rozdiel medzi tou 1.83Ghz (2MB cache zdielanej) a 2.0Ghz (4MB cache zdielanej). Jeho ucel su asi skor jednoduchsie hry (aj lepsie, ak pojdu), potom praca (office), jednoduchsia grafika, celkovo filmy, hudba, media. Ked si odmyslime pri lacnejsej verzii combo mechaniku a o 40GB mensi disk…

    #109990
    Aleks
    Moderátor

    Mac Mini je počítač vymyslený nato aby ste ho zapojili na váš už existujúci systém (tým sa myslí, myš klávesnica, monitor)…

    Pokiaľ je kamarát spokojný so svojou klávesnicou a myšou neradím kupovať nové (tie Apple niesu o moc lepšie ako bežné, sú pekné ale…)

    Ide hlavne o to či napaľuje často DVDčka… Disk sa dokúpi (externý 500GB stojí okolo 7000).

    Je to dosť nerozhodné…

    #109997
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Ide mi hlavne o ten cache. Lacnejsia verzia ma na jedno jadro 1MB a drahsia verzia 2MB. Pokial viem, tak u intelu dost zavazila velkost cache. U AMD skor frekvencia.

    No ved to. Tie Lacie co predavaju, ze sa podlozi priamo pod mac mini, tak jednak aj pekne vyzeraju a ponukaju tusim za 5000 250GB – fireWire

    #110013
    jurosik
    Účastník (Participant)

    odporucam druhu alternativu, kedze sam mam rovnaky procesor, cize 2GHz s 4MB cache a som s nim spokojny…

    #110014
    nemo
    Účastník (Participant)

    Zase ber to z dalsi strany: Pokud koupi drazsi verzi, bude se mu za cas lepe prodavat.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.