Mac mini 2009 upgrade HDD

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Mac mini 2009 upgrade HDD

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #78278
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Chcel by som do tohoto krpca dat 7200 otackovy disk, nasiel som tento:

    http://www.ibite.sk/product/320gb-seagate-momentus-25sata720016mb-72004-1401/

    Rad by som vedel ci tam bude rozdiel vo vykone oproti 5400 ot, a tak isto aj v hlucnosti.

    Dakujem

    #268771
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    skratene: ano bude.
    (vyssi vykon za cenu vyssej hlucnosti)

    #268774
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Teraz je uplne tichy, len co znamena vyssia hlucnost?

    Myslis ten klasicky sum disku ked pracuje?
    Pokym by to bolo iba to, nemam problem, na to som zvyknuty…

    Este k tomu disku hore, kompatibilny by mal byt bez problemov, vsak?

    #268777
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Respektive boli by kompatibilne vsetky 2.5″ SATA disky?

    #268779
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    kompatibilita by nemal byt problem.
    co sa tyka hluku tak ide skor o to ze sa toci ryhclejsie a teda viac vibruje – cize nejde o to “rapkanie” ze by bolo hlucnejsie ale take to bzucanie ktore je sposobene tociacimi sa platnami a zaroven este moze mierne triast s celym pocitacom a teda aj to bude vydavat nejake tie nezelane zvuky.
    Vaccsinou zalezi od diku – stretol som sa s tym ze dva presne identicke disky boli rozne hlucne.
    Nemusis sa bat ze by sa z mini zrazu stal vysavac – ale dajme tomu v noci ked je vsade ticho by si ho uz asi pocul ked bude zapnuty.

    #268782
    shelbygt
    Účastník (Participant)

    No zalezi na tom naco ho budes pouzivat lebo tym ze tam das 7200 ot.disk este neznamena ze bude rychlejsi ak chces zrychlit tak rozmyslaj nad SSD diskom to je ina rychlost.

    #268783
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Hlavne zaujimave bude vymenit ten disk….. uz len otvorit toho krpca je zaujimavy pocin. pokial sit o nikdy nerobil tak to bude zaujimave..:) odporucam video na fixit.com

    #268784
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    SSD je drahy…

    Pozeral som rozne tutorialy na youtube ako ho otvorit…tak to snad zvladem…dufam

    #268798
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Skusobne otvoreny a znova zavrety, bez problemov.

    Z tych videi to pochopi snad kazdy…

    #268801
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Ku…va ja som magor.

    Teraz som si vsimol, ze tu plastovu cast na minim som nechtiac oskrel o moje nastroje ktorymi som ho otvaral.
    Da sa to niecim prelestit?
    Napr. xerapolom?

    #268809
    MarosV
    Účastník (Participant)

    Sagittarius, ked budes menit disk, daj si velmi velky pozor pri odpajani konektora tepelneho senzora disku, aby si nedopadol ako ja minuly vikend, je to velmi hakliva vec, vela ludi dopadlo ako ja, viac tu: https://www.macblog.sk/forum/discussion/23880/odlomeny-konektor-hdd-temp-senzor-mac-mini-late-2009/#Item_10

    #268812
    duro2
    Účastník (Participant)

    ja som si dával akýto disk do MBP a môžem potvrdiť, že rýchlosť je viditeľne vyššia (štart systému, otváranie veľkých súborov v Ps). Hlučnosť neviem posúdiť, počuť len úplne slabulilinký šum, ale ten podľa mňa patrí ventilátorom. Či aj Mini má nejaké, to neviem, ale nemyslím si že by 7200 ot. disk bol hlučnejší ako 5400 otáčkový, ibaže by bol zle priskrutkovaný a “drnčal” by :-)

    #268824
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    MarosV

    Dakujem za upozornenie, dnes som ho skusobne rozobral, ale disk som neodpajal, predpokladam, ze ten konektor bude niekde na disku, tak si dam pozor, a este aj popozeram nejake tutorialy.
    Vdaka

    duro2

    Mini ma ventilator, teda videl som tam iba jeden, a aj ten nie je pocut ked je v chode.
    Dakujem, aspon poznam skusenosti s diskom, ktory som objednal…

    #268833
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    To teplotne cidlo su tie dva kabliky co su prilepene izolackou o disk a koncia takym mini plosakom a ten je pripevneny na disku?

    To to nemam odtrhnut?

    #268834
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)
    #268845
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    sleepwalk3r ale ja mam late 2009, nie 2010.

    Kazdopadne to asi bude ten kablik co je na tom disku.
    Aj podla tych obrazkov to tak vyzera.

    Dik :)

    #268978
    MarosV
    Účastník (Participant)

    Sagittarius, ano je to to co
    pises. Ta cast s plosacikom je len prilepena o disk, to v pohode odlepis a nalepis na novy disk, ostane na nom dost lepidla. Hakliva je druha strana kde sa ten kablik pripaja do konektora na doske.
    Treba velmi opatrne ten konektor vyklopit von, nie tahat hore. Zle je ze ten konektor drzi na doske len na takych dvoch tenuckych plieskoch, u mna tie neprezili a cely konektor odpadol z dosky.

    Mini je od pondelka v CCC servise, este stale sa neozvali kolko ma to bude stat…

    #268986
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Maros, miniho som rozobral a cakam na novy disk.

    Ale, ja som iba odlepil ten maly plosacik s lepom, a dal to na bok, disk som vytiahol a je to.
    S doskou a konektotom som nerobil nic, vsetko tam drzi, ale je to take suce na odtrhnutie, to fakt…

    Robil som to podla tohoto navodu:

    Od 5 tej minuty odpaja ten tepelny senzor.

    #269070
    MarosV
    Účastník (Participant)

    Sagittarius, ja som siel podla navodu na ifixit.com, podla neho som mal odpojit ten konektor, robil som to prvykrat, tak som siel poctivo podla navodu, nenapadlo ma ist na to inac, lebo som sa bal ze nieco pohnojim, no a podarilo sa :) Dnes mi pisali z ccc ze ma moja sikovnost okrem ceny disku vyjde na 100 E, tak som nadseny :( Ale som rad ze aspon tebe sa to podarilo bez problemov.

    #269074
    Sagittarius
    Účastník (Participant)

    Dakujem, ale este som nevyhral, este ho budem skladat :)
    Disk mam po par mailoch az 500GB, takze bude doma asi az v pondelok.

    100€ je naozaj dost za jeden odtrhnuty kablik, to je sila…

    Pred dvoma tyzdnami som ja koli blesku menil kopu veci, proste tiez smola :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.