Kupit iMac 24″ (E2008) alebo novy 21.5″ (L2009)?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Kupit iMac 24″ (E2008) alebo novy 21.5″ (L2009)?

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #68853
    marekmikos
    Účastník (Participant)

    Ahojte,
    riesim momentalne dilemu, aky iMac kupit. V prvom rade treba povedat, ze sa nevenujem ziadnej fotografii, nestriham video, nerobim reklamu a ani hudbu. Doma mam PC a MBP. iMac sa bude pouzivat len na browsovanie, pozeranie filmov, pocuvanie hudby. Cakam aj na Steam a potencionalne hranie hier.

    Z toh dovodu sa chcem spytat. Dali by ste prednost starsim iMac-om Early2008 alebo novsim Late2009?

    Uvazujem o 24″, 2-4GB, 2,4 GHz Dual Core2, ATI Radeon HD 2600 PRO
    alebo
    21.5″, 4GB, 3.06GHz Core2 Duo, ATI HD 4670

    Na HDD mi az tak velmi nezalezi. Z vlastnej skusenosti viem, ze 320-500GB mi plne postacuje.
    Chcel by som vas hlavne poprosit o vas nazor, ci ma cenu investovat viacej penazi, resp. ci ten vykon stoji za priplatok. Ocakavam nejaku diskusiu.

    vdaka
    marek

    #205739
    depressman
    Účastník (Participant)

    Kup novu 21.5 ja ju mam v praci s Atigrafikou a je urcite vykonnejsia nez predchadzajuca 24. Rozlisenie mas 1920×1080 to ti staci na HD filmy, hranie hier a aj na grafiku. Budes spokojny. Stary model by som nekupoval, ma pomalsie pamate, zbernicu a aj grafiku. Co sa tyka obrazovky tak novy iMac ma IPS stary je TN technologia cize nieje o com.

    #205741
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    ach jo… dalsia “mam kupit?” tema :-/
    ved sam musis vediet ci chces vacsi display ale nizsi vykon alebo naopak.

    tu mas porovnanie vykonu oproti starsim modelom:
    http://www.apple.com/imac/performance.html

    tak sa rozhodni podla toho co potrebujes TY.

    #205745
    marekmikos
    Účastník (Participant)

    dakujem za reakcie pani.

    @Sleepwalk3r
    : chapem tvoje rozhorcenie, ale pochop prosim, ze nie kazdy je v tomto zbehli. Tak isto nemam rad, ak sa temy opakuju na forach, kde mam zasa ja co to povedat.

    Hladam len ludi, ktori riesili podobny problem. A ten je: zaplatit 1600.- EUR za novy kus so super vykonom, ktory velmi nevyuzijem alebo investovat menej za nieco, co je menej vykonne ale “dostacujuce”.

    Mozno sa najde clovek, ktory kupil 24″ a neskor si nadaval, ze mal radsej investovat viacej. Takeho hladam. Linka, ktoru si mi dal je dobra, ale je to marketing. Ja hladam rady od ludi s realneho nasadenia.
    A pevne verim, ze na taketo ucely toto forum existuje.

    dakujem
    Marek

    #205747
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    Ked nepotrebujes vykon, tak preco si nekupis najlacnejsi iMac 21,5 – cca 1200€. Resp. si zozen studenta, alebo si odpis DPH… Moznosti je vela.

    #205748
    marekmikos
    Účastník (Participant)

    @tomasno1: otazne prave je, ci ten vykon budem potrebovat alebo nie? mozno tu je clovek, ktory si kupil entry model iMac L2009 a povie mi, ze lutuje, lebo mal radsej dat viacej cash na zaciatku. hladam niekoho, kto ma presvedci, resp da nejake vlastne skusenosti. predpokladam, ze to pomoze aj inym motencionalnym switcherom

    dakujem
    Marek

    #205750
    mahomo
    Účastník (Participant)

    ja osobne by som sa skor rozhodol pre 21 a polku, cize ten novsi….a to aj z dovodu dobrej technologie LCD a WIDE formatu, no a s tou grafikou je to uz na tebe…

    2 depressman: 24ky uz mali technologiu panelu IPS, no asi to nebolo take “in” ohanat sa tym ako teraz :)
    20ky mali bohuzial TN.

    #205753
    pepa007
    Účastník (Participant)

    klasickej “co kdyby” problém. na toto téma například http://minimalmac.com/post/538353523/the-what-if-myth

    je to přesně ten důvod proč microsoft všude nasere tři miliony funkcí a tlačítek a nastavení protože “co kdyby” je někdy někdo potřeboval? a je to přesně to, co apple nedělá.

    mimochodem, před časem jsem měl iPhone na 14 dní v servisu (vypadl mi z kapsy za jízdy na motorce). na tu dobu jsem si koupil tu nejlevnější Nokii za 999 Kč a musím upřímně říct, že jsem z ní byl úplně nadšenej a naprosto spokojenej. samozřejmě možná menší pohodlí, ale rozhodně mě to nijak neomezovalo.

    další ukázka – např. v amsterdamu jsem si všiml, že spousta lidí i v “bohatých čtvrtích” mají před barákem 2-3 generace starý modely volkswagenů, citroenů a jiných “obyčejných” aut. ale mají je v perfektním stavu, vypadají jako nový. čím dál na východ, tím víc mají lidi potřebu kupovat si každý dva roky nový BMW :-)

    #205758
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    @marekmikos: ja som si predtym kupil notebook a tiez som rozmyslal, ze by som chcel hravat hry, robit milion veci. Z toho som ho vyuzival len na to na co chces ty a hral som asi 2 hry za 2 roky. Cize som potom lutoval, ze som kupil zbytocne nadupany stroj a vobec som ho nevyuzival.

    Ja mam 2rocny 15″ MBP a zatial mi vykon staci v pohode. A to obcas zahram nejaky NFS, resp. ked pracujem tak mam aj 10 programov naraz spustenych a nestazujem sa. Nie je dolezite sa hnat za GHz, MB…

    Ja osobne rozmyslam nad najlacnejsim 21,5″ Skusal som ho a stacil by mi v pohode. Napr. moja priatelka ma najlacnejsi 13″ MBP 2,26 (2009) a v pohode jej tam na 9400M ide NFS, Photoshop, Illustrator atd. Takze podla mna pre teba bude vykon najslabsieho iMacu az az.

    #205759
    Macker2
    Účastník (Participant)

    radsej novsi jednoznacne

    #205761
    marekmikos
    Účastník (Participant)

    @tomasno1: ja mam doma tiez entry model 13″ MBP 2009. doteraz som nepotreboval riesit nejaky vykon. ale desktop je predsa len desktop


    @Macker2
    : mozes to prosim torska rozviest? myslis na zaruku? opotrebenie?

    #205864
    marekmikos
    Účastník (Participant)

    cize mame tu dve strany.
    jedna tvrdi, ze investovala viacej penazi, kdezto neskor lutovala, lebo vykon nevyuzije.
    druha strana tvrdi, ze sa opati radsej vykon, lebo clovek nikdy nevie.

    o moznosti kupit bez DPH na firmu som vobec neuvazoval, ale znie to realne.
    este raz by som sa chcel spytat na vase skusenosti s vykonom 21.5″ iMacom na domace pouzitie, nieco take, ako som uvadzal vo svojom prvom poste.

    vdaka

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.