JAK vypnut tiene v mac os 10.5??

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X JAK vypnut tiene v mac os 10.5??

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Autor
    Príspevky
  • #128578
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    to Milan:

    Aj keď majú akékoľvek drobné chyby, Macy majú svoje obrovské čaro, čo iné PC nemajú. Aj tak, tá chybovosť MBP je len pri niektorých kusoch, čo sa týka displeja a podsvietenia. A s tou GeForce 8600 M GT, to je chyba spoločnosti NVIDIA a nie Applu.

    Prosím Ťa, čo sa Ti nepáči na povrchovej úprave z anodizovaného alumínia? Je to nádherné a aj odolné (aj keď sa to určite dá poškriabať). Neviem si už nič iné predstaviť, možno už len magnézium, ktoré používa spoločnosť Lenovo. Plast je hovadina, ktorá žltne, láme sa, praská, vidno na tom každú špinu, odtlačky prstov, škrabance … Plast by som nechcel. Aj to je dôvod, prečo nejdem do MB. Aj keď teraz pravdepodobne budú nové, hliníkové MB.

    Čo sa týka Cinema Display … Videl si ho a robil si s ním? Ja som ho videl a krátko som sa s ním hral a je maximálne perfektný a špičkový. A keď k tomu zvážiš fakt, že je na trhu už od roku 2004 a stále patrí medzi svetovú špičku, nie je o čom. No a čo, že nemá také blbosti, ako vstavanú webkameru a nejaké HDMI rozhranie, Blue-Ray aj tak nie je hudbou budúcnosti. Keby som mal money naviac, tak by som si nechal z USA priniesť 23″ Cinemu, ktorá tam stojí “len” 899 dolárov, čiže 17 000 Sk a u nás sa predáva za nekresťanských 33 000 Sk. V prvom rade ale musím najskôr kúpiť MBP a o Cineme budem špekulovať neskôr. A čo, že nie je vo vývoji? To je problém? Aj tak možno príde ich upgrade … Ich parametre sú skoro bezkonkurenčné, porovnávať ich môžeme smelo aj so špičkovými, japonskými displejmi EIZO, či NEC. A to teraz netvrdím len tak, že som to čítal, ale Cinemu som videl, preto viem, o čom hovorím.

    Hliníkové Apple klávesnice sú maximálne nádherné, komfortné, ergonomické a krásne ladia k hliníkovým Macom.Určite si tú wireless kúpim, spolu s wireless Mighty Mouse. :)

    A Mac Pro stojí v USA v prepočte nejakých 53 000 Sk, keď zvážim, aký má ohromný 8 Core výkon, tiež nie je o čom. Jeho potenciál preskočil dobu. A pre nejakého movitejšieho zákazníka cena nie je prestrelená. Plus nejaká tá výbava, ako 23″ Cinema za 17 000 Sk + väčšia RAM + tablet Wacom + väčší HDD v RAID poli+ grafika NVIDIA 8800 GT SLI + nejaký ten origoš software … A mám za nejakých 100 K kompík, s ktorým môžem robiť výpočty pre NASA, alebo hrať Crysis v HD rozlíšení na najvyšších detailoch (aj keď tu by sa zišla nejaká lepšia grafika, ako NVIDIA 9800 …). Raz si niečo takéto kúpim, keď budem “veľký” :).

    Len tak btw na záver. Ty máš Intel iMac z roku 2006, nie? A si s ním spokojný, ako vravíš. Tak ja, čo už druhý rok fachčím na kompe AMD Sempron 1,6 GHz, 768 MB RAM, grafika NVIDIA 7600 GS, 250 GB HDD + originál Win XP Home (predtým som mal ešte väčšiu vykopávku s Celeron procesorom, proste katastrofa nad katastrofy), budem s výkonom a obrovským potenciálom, ktorý MacBook Pro určite má, veľmi spokojný …

    My tu ale vedieme debaty, keď to uvidí Tommy, až ho pri srdci pichne … :)

    #128579
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Count Grishnackh: ak si naozaj myslíš, že čím viac slov zmestíš do políčka na vkladanie textu, budeš väčší iBoy, tak sa pletieš… budeš len väčší iKo . . . ….
    Jediná, naozaj jediná podstatná rada, ktorou by som ťa vybavil do budúcnosti… hovorí ti niečo také, že niekedy je menej viac? Skús sa tým riadiť, lebo pevne verím, že to po tebe fakt nikto nečíta.

    #128580
    ervin11
    Účastník (Participant)

    2CG: S tou “perfektnostou” Cinema Display si to riadne prestrelil. Chod aspon na mesiac na brigadu do niektoreho profesionalneho DTP studia a potom pochopis svoj omyl. Je to monitor tak na doma, pripadne ked ho uvidis v DTP studiu, tak len na sadzbu novin alebo letakov. A neskutocne prepalena cena… :( Povedzme si rovno, je to iba o imidzi firmy.
    Apple a chybovost. Za tie peniaze, co za ich produkty platime, by mali pokial mam nejaky problem s displayom, podsvietenim, vadnymi pixelami bez slova vymenit vyrobok. Skutocnost je ale niekde inde. Je to skratka firma, ktora chce zarobit (ako aj kazda ina).
    Ocividne mas vela informacii “vycitanych”. Kup si uz konecne nejaky Mac a mozno sa ti otvoria oci. Tym chcem len naznacit, ze nie je vsetko zlato co sa blysti. A ty mas toho “blystania” plne oci az tak, ze nevidis (alebo nechces vidiet) aj ich zapory.
    K hlinikovym povrchom. Mam air, takze mozem povedat jedno. Je to elegantny vzhlad, ale neskutocne narocny na osetrovanie. Pokial mas co len trocha vlhsie ruky, okamzite je povrch samy odtlacok. A nejdu len tak jednym otretim dole. Je to neskutocne frustrujuce, ked pridem niekam prednasat a musim davat pozor, ako ho chytim aby nevyzeral ako sklad odtlackov pre kriminalisticku expertizu.
    Wireless klavesnica. Moze byt sice pekna, ale jej vyuzitie je minimalne. Preco. Je to totiz presne taka ista klavesnica ako na notebooku, nielen velkostou, ale aj rozlozenim a poctom klaves. Pokial si chcem kupit externu klavesnicu, ocakavam teda nejaku pridanu hodnotu. Ja ju ale na rozdiel od teba nevidim.

    #128583
    stn001
    Účastník (Participant)

    Count Grishnackh:
    Už mi pripadáš ako nejaký fanatik :-) Skús sa na to pozrieť trošku z reality. Nepopieram, mac má svoje čaro, ale ty to tu vychvaľuješ až príliš veľa a mám pocit, že ani nevieš o čom vravíš. Prečítaš pár článkov a potom tu z toho spravíš jeden ďalší v diskusii. Tvrdiť, že Apple Cinema Display je maximálne špičkový a nemať šajnu o tom, čo je to profesionálny monitor je teda fajn ;-)
    ervin11 má pravdu a úplne s ním súhlasím. Ale ja sa ti ani nedivím, že sa ti to všetko zdá byť maximálne perfektné, keď máš doma AMD Sempron 1,6 GHz :-P
    Osobne budem kupovať Cinema Display, pretože mne na tvorbu webgrafiky úplne postačuje a ako vravíš, má svoje čaro. To je asi tak všetko :-)

    #128584
    match
    Účastník (Participant)

    to CG: I´m very sorry, but… nedá sa to už čítať, sem tam pozriem na macblog, ale celé diskusné fórum je väčšne o tebe, sorry, ale už si aj niekomu pomohol, tým čo si sem napísal. Prepáč, ale nedá mi to, lezieš mi strašne na nervy s tými dlhými príspevkami.

    no najviac som sa zasmial dnes na tebe, a neviem, či ešte dnes zaspím, ale celý čas tu trepeš aký je mac najlepší a hardwarovo vyspelý (tvoj vysnívaný MBP s nvidiou takou a takou, najlepšie Nvidia 9800), ale keď si spomenul a teraz ťa citujem :

    “Tak ja, čo už druhý rok fachčím na kompe AMD Sempron 1,6 GHz, 768 MB RAM, grafika NVIDIA 7600 GS, 250 GB HDD + originál Win XP Home (predtým som mal ešte väčšiu vykopávku s Celeron procesorom, proste katastrofa nad katastrofy), budem s výkonom a obrovským potenciálom, ktorý MacBook Pro určite má, veľmi spokojný …”

    tak som sa skoro pokakal. Predtým ako budeš porovnávať MBP s tvojím celeron a sempronom, si prosím Ťa kúp v najbližiom mediamarkte, wien PC za 1000 euro (Intel Core 2 Quad Q9300, 4096 MB DDR-2-RAM, nVidia GeForce 9600 GT 512 MB DirectX 10, win XP Pro) a potom porovnávaj s iMac, MBP atd. Treba porovnávať aktuálne produkty v predaji s aktuálnymi produktami Mac (pre bežných užívateľov).

    Dúfam, že už máš brigádu a zarábaš na ten MBP, nech sa ti už konečne otvoria oči.

    Týmto príspevkom som nechcel povedať niečo zlé na apple, ani mu poškodiť meno, som takisto jeho užívateľ a a teším sa z neho, ale i mac ako každý comp má svoje problémy. Treba konečne pochopiť, že to najkvalitnejšie na apple je iba OSX a to ostatné ten odpad (podsvietenia, cipy, vrčiace cd/dvd – podotýkam ešte dobre zastaralé, plasty, lámanie) je zabalené v krásnom obale pre tvoje oči.

    Len zopár veci k tej dokonalosti aby si vedel :
    1. ipod touch – chromový kryt – totálne doškriabaný, znehodnosuje celý ipod (hodnota/výzor)
    2. macbook – každý šrób je inak zašrobovaný, pri cd/dvd mechanike sa mi prehýba plast,
    plné otlačkou od prstou, cd/dvd vrčí pri vložení cd ako kombajn, na display/i mám vadné
    2 pixely – nikto mi to nevymení
    3. MBP – cd/dvd tá istá hlučnosť ako pri MB, klávesnica a jej dizajn totálne neakceptovateľný
    – vôbec sa nehodí k celému výzoru MBP, problémy s displayom (pixel/grafika), celý laptop je
    pri väčšom výkone horúci ako radiator…

    Prepáč nehnevaj sa, ale keď si apple (MBP) kúpiš, budeš určite očarený jeho dokonalosťou ideálneho sveta.
    peace

    #128585
    match
    Účastník (Participant)

    to CG: jo a ešte tolko, hovoríš o spisovnej slovenčine. Niesom v tom tak dokonalý ako ty, ale myslíš si, že “fachčím” je spisovne slovensky, nie náhodou pracujem ????

    ešte trochu si sa pomýlil :

    “My tu ale vedieme debaty, keď to uvidí Tommy, až ho pri srdci pichne” – nie MY, ale TY
    respektíve : Ja tu ale vediem debaty, keď to uvidí Tommy, až ho pri srdci pichne

    sorry maj sa krásne, dúfam, že alles klar, bye

    , ale v niečom si my pomohol, si ma dnes nadranom prebudil, takže idem makať, lebo
    mám veľa práce.. bye

    #128590
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Ale no, už sa nenavážajte do chlapca… žije si vo svete dokonalosti Apple produktov asi ako každý, kto len lýže výkľad obchodu. Na tom nie je nič zlé, keď takýto človek chodí po svete, je to zadarmo reklama pre Apple, v konečnom dôsledu je to pozitívne pre rozšírenie Macov na Slovensku z čoho ťažíme všetci. Čo sa týka obludne veľkých príspevkov, tak ako už povedal niekedy predtým, ide na VŠ a do tedy nemá čo robiť, tak sa zameriava na fórum pre načerpanie informácií atď. Príde mi však, že ak by častejšie sociálne žil (podniky, kúpaliská, atď…) nemali by sme podobné problémy s diskusiami. Ak ste tu niekto od kúpalísk na Slovensku, darujte mu PERMANENTKU!!! :D

    #128593
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Ahojte, na začiatok by som chcel povedať, že keď budem vyjadrovať súhlasy, alebo nesúhlasy, dištancujem sa od názorov na CG. Mňa osobne to jeho vypisovanie neštve. Aj keď je pravda, že niektoré veci by sa dali zhrnúť. Vy možno máte ten pocit z iných tém, neviem, nechodím sem. Len táto diskusia ma zaujala. :)

    Keďže chcem reagovať na veľa ľudí, dám to do bodov:

    1. marekv: Mali ste asi šťastie na produkty, rovnako ako ja. Na druhej strane ale nemôžeme posudzovať iba podľa toho, čo máme my. Existujú rôzne medializované wide-known bugy a problémy hardware. Pokiaľ ide o povrchové úpravy, na prvý pohľad si každý vyberie, čo sa mu páči. Po roku však zistí, že sa povrch veľmi zmenil. Posledný wide-known bug je nefunkčnosť Me.com. Mňa síce nepostihla, mne ide všetko bez problémov, ale vzhľadom k písomným ospravedlneniam Apple ide o početnú skupinu ľudí. To by som si vyprosil, aby mi služba za ktorú platím $100 neprijímala a neodosielala maily celý týždeň.

    2. CG: a) Chceš mi povedať, že Alienware PC nemá čaro? Že DELL nemá čaro? Myslím, že áno. A pre niekoho dokonca ďaleko väčšie, ako Mac. Radím Ti, choď raz na nejaký CeBit, alebo niečo podobné a zastav sa pri ich stánkoch. Uvidíš stroj, ktorý kazí iba Vista.

    b) Znovu, pozri si plast na notebookoch Alienware alebo DELL. Sú to notebooky z rovnakej cenovej kategórie. Ich povrchová úprava je kvalitná, ako zafírové sklo na hodinkách Breitling.

    c) Videl, robil. HDMI potrebujem napríklad pre spojenie s PS3 alebo so Set-top-boxom. HDMI je v dnešnej dobre štandard, ktorý netreba opomínať. Ako nižšie hovoril ervin11, ani po technologickej stránke to nie je žiadna sláva. Áno, možno lepšie, ako BenQ, ktorý máš na stole, ale vidno, že to, čo si popisoval, si si iba prečítal na nejakom reklamnom letáku.

    d) Komfortné? Prepáč, CG, ale na posudzovanie komfortnosti sú tu nezávislé testovacie spoločnosti. Skús ich výrobky ukázať hociktorému ortopédovi (trebárz aj doktor Sova, alebo Blažej)… Pošle Ťa s nimi kade ľahšie. :D Prines mu výrobky Razer a kúpi ich od Teba.

    e) Výpočty pre NASA, hovoríš? :D No, tak neviem či si niekedy videl NASA, ale s tým, čo popisuješ, si tak vypočítaš DNA štruktúru zárodku vajca, ktoré máš v chladničke. A aj to Ti bude trvať celý deň. ;-) MBP je tak maximálne na strih videa a nejaké špeciálne efekty cez AE. Na ostatnú profesionálnu prácu (biológia, astrológia, plánovanie vesmírnych letov, ak chceš) potrebuješ farmy.

    XcoRpi: Ale no, prečo by mal byť pre vypisovanie k…? To si prehnal.

    ervin11: Súhlasím s Vami.

    stn001: Súhlasím s Vami.

    match: S Vami veru súhlasím v každom bode. (Až na to, že Vám CG lezie na nervy).

    CG ešte raz: Čo máš s tým Tommym? On teraz maká na písaní článkov a zarába si tým. Veď posledných 6, alebo dokonca možno aj 8, je od neho… Myslíš, že pri tom sleduje fórum?

    #128616
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Toto je vypnutí tieňov v Mac OS X:D Nie o CG pscyhológií a vysvetlovaní mu reality ako :D

    #128627
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Pokiaľ ide o tie, pravdepodobne sa o to stará Core Image a tento atribút je naprogramovaný a nevyužíva žiadne externé resources, ako obrázky PNG a podobne, takže jediná cesta asi vedie cez zásah do systému. Netuším však, kde presne ho treba previesť. Skús servery ako Mac OS X Hints a podobne. Tam podľa mňa vynášajú aj samotní Apple pracovníci, teda aj programátori.

    #128637
    marek
    Účastník (Participant)

    ervin11>

    diky za radu, tak ja vyhodim cinemu, vlastne hned dve, zo svojho hardwareoveho portfolia ked je taka nanic
    poviem aj kolegom co ju pouzivaju, ze je nahovno :-)
    ozaj, a preco je taka zla?

    EmElEn>

    osobne som pouzival alebo pouzivam tieto zariadenia od apple, len zariadenia ktore som vlastnil
    titanium, powerbook g4, macbookpro
    2x macmini, 2x imac, macpro
    2x cinema 20, 2x cinema 23
    iphone, ipod, klavenice, klavesnice hlinikove, mysi
    me.com je velky trapas ale, to je jasne kazdemu

    a stale sa vraciam k vyrobkom apple, som viac menej spokojny
    ako kazda firma aj apple robi chyby ci uz v koncepcii produktov alebo kvalite, ci uz priamo apple alebo ich dodavatelia, jedna kritika vyznie hlasnejsie, ako 1000 spokojnych uzivatelov
    a myslim ze ako 10 rocny uzivatel apple produktov mam uz aky taky prehlad o jej produktoch a vobec

    pre zvysok diskutujucich>

    k notoricky nespokojnym ludom, su to vase realne skusenosti, alebo len nieco co ste citali?
    alebo je to o tom ze niekto si kupi air a ma depku z toho materialu o ktory sa treba starat?
    niekedy mam pocit ze sa nudite ludia, fakt hrozne sa starat o pocitace
    mozno ked to prehanate so vsetkym tak ste natom este horsie

    mbp cistim len raz, a to po dvoch a troch rokoch ked ho idem niekomu predat…

    ja si myslim ze taketo diskusie o hovne by sa mali zakazat a mali by sa riesit fakt veci k veci

    urcite su aj ludia ktorym apple nevyhovuje, ale tak nech idu onanovat na ine diskusie, napriklad k panovi Hulanovi

    nedavajte vasim zariadeniam nech su akekolvek, vacsi vyznam nez maju vo vasich zivotoch…

    sorry nejako som sa rozculil :-)

    #128640
    Amarok
    Účastník (Participant)

    dakujem ze si to povedal… lebo je to v poslednom case jeden z mala plodnych prispevkov a plne s tebou suhlasim… hlavne s tymi onanistami…

    #128645
    dex
    Účastník (Participant)

    Ste sa už zmagorili načisto všetci. Teraz to už vyzerá, že celý Macblog v skutočnosti neznáša Macy a má ich len tak, zo závislosti. A vôbec, jediné, čo sa už na toto dá povedať, je: WTF?!

    #128646
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    Ahojte. Som dosť prekvapený, ako sa táto diskusia rozrástla. Ale keďže niektorí nechápu alebo lepšie povedané nechcú chápať moje príspevky a odpovedajú tým pádom zcestne, budem na nich reagovať v bodoch.

    1. XcoRpi: Uvedom si prosím, že ja sa tu nehrám na žiadneho iBoy-a. A ten vulgarizmus si odpusti, chcem sa tu baviť na úrovni, nie sme na pokeci. Ani rozsah príspevkov nehovorí, kto je profesionál v oblasti Macov alebo len greenhorn. O tom, či je niekto professional user, rozhodujú skúsenosti, používanie a prax, nie čítanie a zvládnutie teórie na 100%. Uvedomujem si, že moje príspevky ZATIAĽ vyzerajú tak, že mám všetko zčítané. Ale čo je na tom zlé? Môj Bože, mám záujem o kúpu Macu, tak ešte pred jeho kúpou a následným switchom chcem o ňom aj niečo vedieť. Preto čítam a študujem o Apple produktoch všetko, čo môžem. A tiež mi je jasné, že len na základe prečítaného ešte nemôžem produkt odporúčať a vychvaľovať. Preto súhlasím so všetkými, ktorý práve na toto narážali. Uvedomil som si svoju chybu, prepáčte mi za ten mierny Apple “fanatizmus”. Chváliť nejaký produkt môžem až vtedy, keď ho budem používať a keď bude mi prinášať úžitok a zjednoduší mi život. Čiže sľubujem vám všetkým, že do kúpy Macu už nepoviem ani len jednu hlášku na Apple s “fanatickým” podtónom. Veľmi si ma pobavil s tými kúpaliskami a permanentkami … Áno, som študent a teraz si užívam prázdniny. Ale písanie príspevkov do MacBlog fóra mi nezaberá celý deň !!! Veľmi Ťa sklamem, ale ja nesedím celý deň pred PC ! Nemyslím si, že moje dlhšie príspevky spôsobujú problémy v diskusii. Kto si ich chce prečítať, nech si ich prečíta (neklam mi, čítaš si ich aj Ty a aj vy všetci, inak by ste na mňa nemohli relevantne reagovať!). Momentálne som pár dní pred brigádou, na ktorej si chcem zarobiť na MacBook Pro. A mám kopec iných záujmov, ktoré cez deň robím. Nepoznáš ma, tak ako môžeš tvrdiť také nezmyselné idey ?! … No nič, nechám to tak, dúfam že si ma pochopil. Peace.

    #128647
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    2. ervin11: S Tvojím príspevkom súhlasím. Bol napísaný inteligentne a nie ofenzívne, čo si vážne cením. Ako som vyššie spomenul, s tým vychvaľovaním Apple prestanem. Ale taká maličká poznámka … Zápory Apple ešte nemôžem relevantne spoznať, pretože ho ešte nemám a až keď ho budem mať, môžem o ňom hovoriť v skutočnosti, aký je, čo mi na ňom vyhovuje, ale aj hnevá … A to že som zaslepený … Zčasti máš pravdu. Ale nie som zaslepený až tak, aby som nevidel aj na základe prečítaného chyby a nedostatky Applu oproti konkurencii. Vážne, viem aj o chybách, písal som o niektorých na začiatku diskusie. Btw. k tým hliníkovým povrchom … Ja osobne nemám vlhké ruky a keď som sa “hral” s MBP v SWP, tak moje prsty nezanechávali odtlačky na jeho tele. Toto je individuálna záležitosť. A preto si nemyslím, aby si hliníkové povrchy negatívne posudzoval len z tohto hľadika. Preto sa pýtam, sú aj iné negatíva, okrem individuálneho zanechávania odtlačkov prstov? A ešte by ma zaujímalo, akým spôsobom čistíš hliníkový povrch MacBooku Air. Je k tomu potrebné nejaké špeciálne “nádobíčko” so špeciálnymi chemikáliami? Alebo je to triviálne? A s tou Apple wireless klávesnicou je to tiež len čisto individuálna záležitosť! Niekomu (ako napr. Tebe) by vyhovovala wireless bluetooth hliníková klávesnica v plnej veľkosti súčasnej drôtovej klávesnice, a niekomu (ako napr. mne) zase v kompaktnom prevedení. Všetko je len o osobných preferenciách. Tak, či onak, aj jedna varianta a aj druhá má svoje výhody a nevýhody. Verím, že vieš, aké mám na mysli …

    3. stn001: Tiež súhlasím s Tvojím príspevkom. Ale nie úplne. Platformou Apple Mac sa teoreticky zaoberám 1 rok a za ten čas som prečítal mnoho kvalitných článkov a recenzií. Nie reklamných a zavádzajúcich! Preto sa mýliš, keď tvrdíš, že som ich prečítal len pár! A ja keď o niečom hovorím, tak o tom aj niečo viem. Nikdy som nepovedal, že Apple Cinema je jediný, najlepší a úplne najviac determinovaný displej ku každej profesionálnej práci v IT a v šoubiznise! Určite, že sú aj lepšie! Povedal som len, že sú perfektné a špičkové a za tým si stojím, pretože som ich aj naživo videl. Samozrejme, že také EIZO rady CG alebo NEC a ich displeje za stovky tisíc sú pre také DTP alebo grafiku určite lepšie než Cinema. Cinema je ale obľúbená zase v Hollywoode, na strih a tvorbu filmov, videa. Profesionáli z National Geographic zase na nich editujú fotografie v RAW formáte zo svojich zrkadloviek v Aperture. Čiže každé riešenie má svoje pre a proti a každé je určené pre niečo iné a to ja viem! Ešte raz, nevychvaľujem len Apple a netvrdím, že existuje len jediné riešenie, akým je Apple, ale tých riešení môže byť aj viac …

    #128648
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    4. match: Počuj, keby si povedal, že Ti lezú na nervy moje dlhé príspevky, tak by som to chápal, ale že Ti ja osobne leziem na nervy … tak to určite nie, na základe prečítania si mojich pár príspevkov toto o mne nemôžeš tvrdiť. Ale je mi to v podstate jedno. Viac ma mrzí iné. A je ním to, že nevieš alebo nechceš chápať moje príspevky a nečítaš ich vôbec pozorne !!! Tak napríklad si sa poriadne sekol s tou Nvidiou. Ja som vravel, že najlepšie by bolo mať Mac Pro s 9800 a nie MacBook Pro s 9800. Som realista a viem, čo sa dá a čo nie. Ty si sa zasmial na mne, ale bezdôvodne, pretože si ma opäť nepochopil. To skôr ja sa zadúšam smiechom nad Tebou. NIKDY V ŽIVOTE BY SOM NEPOROVNÁVAL NEPOROVNATEĽNÉ A NIE SEBEROVNÉ !!! Ja som neporovnával svoj terajší PC s výkonom a potenciálom MBP !!! Nie som sprostý, ale inteligentný a zbehlý a viem porovnať seberovné počítače, respektíve ich konfigurácie s Macmi. Ja som to myslel v takom duchu, že teraz pracujem na Semprone 2600+ a aký budem rád, keď budem mať MBP, ktorý je výkonovo niekde úplne inde. Že aký to bude pre mňa extrémny rozdiel. A Ty si toto nepochopil. Skoro mi ušlo od smiechu, fakt :). A k tomu vzájomnému “doberaniu sa”, kvôli gramatike … Použil som jedno jediné nespisovné, konkrétne slangové slovo – “fachčím”, a čo ? Na tom nie je nič zlé, to sa toleruje, také jedno slangové slovo na obzvláštnenie textu. Ale keď niekto začne hovoriť alebo písať sústavne nespisovne, že mu ani divá sviňa nebude rozumieť, tak to je už problém (Teba nemyslím). A s tými debatami … Viem, čo som napísal a opäť si stojím za svojím. Napísal som naschvál MY vedieme debaty a nie JA vediem debaty preto, pretože som odpisoval Milanovi a aj on na mňa “pozitívne” reagoval. Čiže toto je len jednoduchá matematika – výroky a logika. Rozprával som sa s Milanom, čiže sme boli aspoň dvaja v diskusii a preto som mohol napísať MY vedieme debaty, vieš ?! Ale tebe asi výroková logika nehovorí nič, tak nič, nejdem to tu už rozoberať. Dúfam, že si si uvedomil svoje chyby pri poznávaní, pretože aj ja som si uvedomil svoje Apple “fanboy” chyby a la Apple fanatizmus. Prajem Ti peknú dobrú noc a dúfam, že si ma pochopil, nemyslel som to v zlom, no offence. Gute Nacht.

    #128649
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    5. Milan: Myslím, že teraz sme si nejako neporozumeli, ale nevadí, ujasníme si to pekne po poriadku …

    a) Alienware PC nemá čaro? DELL PC nemá čaro? Ale prosím Ťa … Estetické cítenie mám. Keby nebol Apple, ktorý ma oslovil, tak do týchto dvoch značiek PC idem okamžite, pretože sú brutálne nádherné a keď som ich videl prvýkrát na nete, tak som až slintal (škoda, že na Slovensku nemá Alienware oficiálne zastúpenie) !!! Alienware má neskutočne nádherný dizajn svojich PC desktopov a aj notebookov, rovnako ako aj DELL rady XPS. Apple používa jednoduchý, industriálny a jemný dizajn kobinácie kovu a skla, taký pre prácu, ale vieš, v jednoduchosti je krása … Ale Alienware, či DELL XPS … to je úplne iná kategória PC, teda aspoň je určená pre inú kategóriu ľudí. Alienware a DELL XPS si kúpi nejaký fanatický gambler, Apple Mac Pro a MacBook Pro so Cinemou si zaobstará firma pracujúca s PC grafikou, alebo nejaký freelancer, fotograf, strihač videa … Chápeš? Aj mne sa Alienware a DELL XPS páči, ale súhlasím s Tebou, Vista ich kazí ako jediná …

    b) Môže byť, nevidel som ich naživo. Apple na svojich plastových MacBookoch očividne šetrí.

    c) Zčasti súhlasím, ale s poslednou vetou si sa sekol. Ako si s tým môžeš byť istý ??? Ja som nikdy nič o Cinema Display nečítal na reklamných letákoch … Ale v pohode, nehnevám sa :). O Cinemách som si čítal od mnohých profesionálnych userov alebo aj na MacBlogu …

    d) Dr. Sova, Dr. Blažej, to sa Ti teda podarilo :). Takto, iné je pekné a iné je pohodlné. Mighty Mouse je pekná ale pre mnohých je to nepohodlný piece of junk, Apple bluetooth wireless klávesnica je nielen pekná, ale pre mňa ja pohodlná, skúšal som ju. Je to individuálne. V každom prípade, so spoločnosťou Razer sa to nedá porovnávať. Razer robí nekompromisne kvalitné produkty pre gamerov, ale aj profi userov na prácu, v tom súhlasím, tiež som skúšal celé ich portfólio produktov v Rakúsku a bol som nadmieru spokojný …

    e) Tak toto si si ale mohol odpustiť, fakt. Myslíš si, že to neviem? Ja som to bral ako žart. Samozrejme, že v NASA robia na superpočítačoch s výkonom niekoľko teraflopov a nie na Macoch Pro, tak blbý nie som … A Ty si tam ešte zakomponoval miesto Maca Pro MacBook Pro. Ako viem na čo sa používa MP, MBP, MB a na čo superpočítač IBM o veľkosti pol futbalového štadiónu. Sorry, možno to tak na základe môjho príspevku nevyzeralo, ale vážne som to takto myslel. Dôležité je, že sme sa pochopili, to je hlavné :) Dobrú noc.

    A na záver, čo mám s Tommym? Samozrejme, že nič, čo by som mal s ním mať? Všimol som si, že posledných 8 článkov je len od neho a že 4 dni je neaktívny vo fóre.

    Týmto dlhým príspevkom by som chcel ukončiť tieto rozvetvené OT príspevky, pls, už tu na mňa nereagujte.

    #128650
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Ja ešte predsa CG – prepáč, ak niečo vyznelo ofenzívne, prepáč za NASA. Ešte v krátkosti na body:

    a) Tak to spolu súhlasíme.

    b) Potencionálne si naklonený pre pravdivosť môjho výroku.

    c) Pretože si hovoril ako predajca a to sú práve tí, ktorí tie letáky študujú a píšu. ;-)

    d) Ďakujem. Ortopédia nie je o tom, čo cítime, ale o tom, čo na nás vplýva. Aj mne je pohodlné písanie na mojej Apple klávesnici, avšak podľa špecialistov takéto postavenie rúk negatívne vplýva na zápästia, pretože bežná poloha dlaní je o 90° otočená, t.j. zvislá. Ja to zatiaľ necítim, ale podľa nich to tak je. Preto čas strávený v tejto polohe obmedzujem najviac, ako sa dá.

    e) Ako som už povedal, prepáč. Ale hovoril si tak, akoby si o tom bol 100% presvedčený.

    Tmy – stále hovoríš “prosím pána moderátora Tomáša, Tomáš, neber ma zle…”

    #128667
    ervin11
    Účastník (Participant)

    2 MarekV: Nikdy som nepovedal ze Cinema je _zly_ monitor. Len to nie je nic extra, za tie peniaze vies kupit aj nieco lepsie (teda dost vela lepsieho). Hovoril som ale o profesionalnych DTP rieseniach. A na to nie je “stavany”. Samozrejme, ako tu ktosi spomenul, web dizajn a pod. je OK. Viem o com hovorim, nejaky ten rocik som robil veduceho DTP. Chcel som len trocha opravit CG, ktory bohorovne po par minutach (snad hodinach) skusania niekde v predajni povie ze je super spica. Takuto znalost (alebo odvahu?) by som naozaj chcel mat. Pokial to neodskusam aspon par tyzdnov, tak by som si nedovolil nieco take tvrdit. Je to ale dane iba a jedine (aspon dufam) neskusenostou CG – co je dane vekom a plne to chapem. Preto som mu len chcel trocha otvorit oci a doporucil aj nejaku brigadu v DTP studiu. Viedol ma len dobry umysel, ziadna snaha o nejake poucovanie. Idealny vyrobok snad neexistuje… :-)
    A este jedna poznamka k cisteniu. Naozaj je mi luto tvojich zariadeni, ktore cistis raz za dva tri roky. Pocitac vyzaduje prave taku udrzbu ako ine vyrobky (PC, notebooky). Apple nie je vynimkou. A ziadne depky z toho nemam, len skratka som to spomenul, lebo je to fakt, na rozdiel od tvojho tvrdenia o mojich depkach, co je len tvoja predstavivost.

    2 CG: Hlinikovy povrch. Nie, nie je to individualna zalezitost. Nepovazujem sa (a ani nikto z mojho okolia) za cloveka, ktory by mal nejake problemy s metabolizmom alebo nadmernym potenim, pokial si narazal na to… ;) Iste, poznam ludi, ktori maju tzv. agresivny pot, ale mozem ta uistit, ze k nim nepatrim, ani sa nadmerne nepotim. Ide skratka o to, ze musis mat naozaj ciste ruky, t.j. nie mastne, ani trocha.
    Dalsie negativum, ktore som nespomenul, je problem pri styku s kovovymi predmetmi. Na rozdiel od povrchov z uhlikovych vlakien maju sklon k poskriabaniu. Ak mas napriklad naramkove hodinky s kovovym remienkom, doporucujem ich pred pracou dat dole… ;)
    Na cistenie pouzivam beznu myslim ze sa to vola “svedska” handricka, kupis v kazdej drogerii.

    Kedze tato diskusia je totalne off-topic, pokial mi bude niekto nieco chciet, moze mailom na ervin zavinac ervin.sk, do tejto temy uz prispievat nebudem.

    #128706
    Count Grishnackh
    Účastník (Participant)

    to Milan:

    Je to v pohode, nevyznelo to vôbec ofenzívne, nemusíš sa mi za nič ospravedlňovať … To skôr ostatní …

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 45 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.