iPhone 5 DOSTUPNOST

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 70 )
  • Autor
    Príspevky
  • #335587
    Cibike
    Účastník (Participant)

    Funkynalada: masaker s tymi 4S-kami, by som tej predavacke asi pekne nalozil, urcite pis na Schillera, toto je nenormalne nieco co sa deje, kazdemu dojde, ze nikto si nebude davat rozoberat telefon do neautorizovaneho servisu, par dni po kupe, ked ho ma v zaruke, to je bullshit ako svet

    #335597
    bawy
    Moderátor

    dám to ja tu:

    mám pre Vás veľmi smutné správy a to: TELEKOM nechutne klame, podvádza, zavádza a porušuje zákon.
    Dnes som si vytlačil zákon o ochrane spotrebitela Zákon č. 250/2007 Z.z. z 9.mája 2007. Kde sa jasne píše:

    Predávajúci nesmie odmietnuť predať spotrebiteľovi výrobok, ktorý má vystavený alebo inak pripravený na predaj, alebo odmietnuť poskytnutie služby, ktorá je v jeho prevádzkových možnostiach. Nesmie viazať predaj výrobku alebo poskytnutie služby na predaj iného výrobku alebo na poskytnutie inej služby.

    A teraz dnešný pinball: navštívil som 4 predajne telekomu v košiciach, v každej som sa opýtal predajcu či majú iPhone 5 k vysokému paušálu, 3 zo 4 predajní povedali ANO máme. 4. predajňa mala len pre tých čo si ich objednali.

    Na 3 predajniach som si teda vyskladal paušál, dobre sa uistil 3x či tie telefóny majú skladom, voľné, nerezervované a pripravené na predaj tu a teraz. Uistili ma, že áno. Po uistení som pracovníkovy oznámil, že na paušále prerobím 600€, tak že ho radšej vezmem za hotové. A tu prišla 3x tá istá hlúpa výhovorka. Nemôžme predať na hotovosť len na paušál. Uistil som sa či si to nechcú rozmyslieť a vytiahol som hore spomínaný zákon.
    Prišli vedúci predajne a povedali: 2z3 predajní že: telefóny nemajú žiadne voľné, že sú všetky už rezervované a že mi ich nepredajú. a tretia predajňa mi po oznámení že telefon vykešujem povedali, že sa zmýlili keď bol v sklade, že tam teraz ten iPhone 5 nie je.

    Popravde striedali sa mi emócie zo smiechu na pocit na dávenie.

    Zajtra idem na SOI a budem ich informovať o nekalých praktikách telekomu.
    A ešte na záver:

    Sankcie
    – za porušenie povinností ustanovených týmto zákonom alebo právnymi aktmi Európskych spoločenstiev v oblasti ochrany spotrebiteľa uloží orgán dozoru výrobcovi, predávajúcemu, dovozcovi alebo dodávateľovi pokutu do 66 387,84 eur; za opakované porušenie povinnosti počas 12 mesiacov uloží pokutu do 165 969,59 eur.

    #335599
    izopeter
    Účastník (Participant)

    Na Orange e-shope sa objavil minule cierny 64 GB, potom aj biely 54 GB, oba su uz ale nedostupne. No mal som stastie. Objednal som si cierny, avsak na e-shope sa neda kupit za plnu cenu, iba s nejakym ich pausalom, tak som k tomu objednal 10-eurovu prima kartu a mam ho :) P.S.: nekupi niekto novu prima kartu s cislom?

    #335604
    denton
    Účastník (Participant)

    izopeter: ten telefon mas uz priamo u seba? to je neskutocne. Ja som objednal 64GB hned ako sa tam prvykrat objavil a stale ho nemam.

    #335611
    izopeter
    Účastník (Participant)

    denton: mam ho uz u seba, ale neprisiel hned. Trvalo to tak tyzden, tyzden a pol…

    #335633
    tomcatt
    Účastník (Participant)

    @ bawy
    Kde si sa dopracoval k zneniu zakona so sumami v eurach?
    V systeme jaspi, podobne ako na inych weboch som nasiel len znenie so sumami v svk…
    dik

    #335659
    bawy
    Moderátor
    #335670
    dvd
    Účastník (Participant)

    cafte, mozno niekomu pomozem: v poluse BA (telekom) uz ich maju, ale len 32gb…a maju ich dost ! :) (aspon mi tak slecna povedala )

    #335673
    angelina111
    Účastník (Participant)

    Neviete kedy bude mozne kupit odblokovany I-phone 5 v americkom apple store?

    #335786
    Funkynalada
    Účastník (Participant)

    napisal som mu a presne ako som cakal… nic :D

    #335787
    korado87
    Účastník (Participant)

    Neviete ako je to v Orange? Som dlhoročný zákazník T-Mobilu, ale rozmýšľam nad prestupom (kým platí človek mesačne 50-70€ faktúry tak je to OK, ale zákazníka si nevážia a ich ponuka je na smiech). Chcel som zobrať ten nekonečný paušál WOW či ako sa to volá a k nemu 5-ku, ale je dlhodobo nedostupná. Že bude možno až po Vianociach. Dá sa to spraviť tak že by som prestúpil, objednal telefón a ten by mi potom prišiel keď bude? Alebo je to nemožné? Telefonovať mám čím, a či príde o mesiac alebo dva to je mi jedno :)

    #335789
    sairik
    Účastník (Participant)

    da sa

    #335790
    iTomas
    Účastník (Participant)

    ked uz bola rec o bielom 4s… tiez sme Telekomu zobrali jeden kus, minulu stredu okolo 15.00 v TT, na druhy den hned o 9.00 sme to dali reklamovat, nesvietilo flashlight… samozrejme to hned islo do servisu na opravu, no som zvedavy, ked aj nam povedia, ze sme si to rozoberali doma, tak sa uz ozaj zasmejem…

    #335801
    Cibike
    Účastník (Participant)

    iTomas: necudoval by som sa keby to tak dopadlo, podla mna to je cela varka chybna co prisla a pekne si to odskace zakaznik.. dalsia vec je, ze po tom co som tu pocul, by som si 4S a este biele ani omylom nekupil, natahovat sa potom cez lokalne apple zastupenie, fakt neprosim..

    #335807
    Rob
    Účastník (Participant)

    nema prosim niekto info kedy by mali prist 32GB cierne verzie do telekomu? dakujem

    #336534
    Funkynalada
    Účastník (Participant)

    Este k tej 4S neda mi nedodat to ked som to zacal … Takze dneska to znovu zamietli a tcom mi dla odovodnenie ze fakt ich to mrzi a podobne sracky a ze je problem s tym ze chybaju skrutky a stit. Tak som ho zobral z toho telekomu, nasledne otvoril ze co im tam chyba a fakt ! normalne bezdebaty mi tam chybaju sroby a aj plech! ako sanka dole fakt na telefone ktory som kupil mi chybaju sroby ! a teraz mozem ist tak do… pretoze dokazat ze kto ich tam odtial odmontoval …

    #336543
    tomykar
    Účastník (Participant)

    korado87 – ked zavolas na zakaznicku linku orangeu a povies ze si zakaznik tmobilu so 60 eurovymi fakturami a chces prejst k orangeu tak podla mna ti ten iphone donesu aj z USA ;) mam znameho ktory sa presne za rovnakej situacie dozil iphonu do tyzdna (napriek tomu ze ostatni cakaju).

    #336652
    Vratko1110
    Účastník (Participant)

    Je mi do plaču, ako tu čítam, čo to s tými Vašimi telefónmi porobili. RAZ som mal reklamáciu v Orange-i, kvôli tomu, že som sa ráno zobudil a iPhone (4S 32GB biely) nešiel. Jednoducho nešiel… Tak som utekal do pobočky a o 6 dní mi prišiel nový.

    Vždy som tvrdil, že v Telekome sú hajzli, či to bol Eurotel, alebo T-Mobile…


    @Funkynalada
    : Držím palce. Som zvedavý, ako to napokon vyriešiš.

    #336711
    MooDy
    Účastník (Participant)

    20.11.2012 volam na 905 – 32GB modely maju prist na sklad, vsetky su vraj rezervovane pre uz zaevidovane objednavky z e-shopu.

    21.11.2012 volam na 905 – prislo 360ks iPhone 5 32GB v oboch farbach. Vraj zacinaju prerozdelovat telefony medzi zakaznikov, ktori si ich objednali v prvych dnoch dostupnosti.

    22.11.2012 volam na 905 – ziadne iphony vraj neprisli, sklad je prazdny a nikto nic nevie. Slecna mi nevie vysvetlit ako sa jej kolegyna den pred tym dostala ju informacii o naskladneni.

    Je toto normalne? Ja sa uz smejem nahlas :D

    #336740
    Funkynalada
    Účastník (Participant)

    NO vyriesil som to tak ze som objednal ten proximity senzor a sroby z ebayu no a uz ho mam spraveny… ale zaruka zbohom od telekomu uz nikdy nic !

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 70 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.