iPhone 4S – vymazanie údajov

Domov Diskusné Fóra Nezaradené iPhone 4S – vymazanie údajov

  • This topic has 37 odpovedí, 5 hlasov, and was last updated pred 9 years by JFK..
Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #104757
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Zdravím!
    Mám novy, respektíve stary iPhone 4S po ocovi. Čo mám spravit aby som tam nemal jeho údaje, Apple ID, mail a podobne aby bol ako novy. Určite sa o tom už písalo ale mne to treba povedat jak retardovi :D A ešte ako zmenit (vytvorit) novy iCloud účet a pritom nevymazat ocov :)
    Dakujem, s pozdravom Matúš!

    PS: neviem ako sa tu píše D, N, T s mäkčenom a dlhé y :D

    #403524
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ak sa chceš len odhlásiť z AppleID, tak klikneš Sign Out v nastaveniach -> iCloud :D
    ak chceš všetko premazať:
    Tap the Settings icon on your Home screen; then tap General→Reset→Reset All Settings.
    If resetting all settings didn’t cure your iPhone, tap Settings→General→Reset→Erase All Content and Settings.

    Viem, že si tu nový (kedže v profile máš, že si si účet vytvoril pred hodinou), ale hádam dokážeš napísať do google, “how to erase iphone settings” alebo hocičo podobné, veru… aj po slovensky a nájde ti milión výsledkov či?

    Tak isto, ten double-thread čo si vytvoril 43 minút po sebe je dosť odveci…
    Na to ako sa píšu ď ť ň ľ sa vyjadrovať proste nebudem :D

    btw, Koľko máš rokov Matúš? :)

    #403525
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Dík, myslel som si ale nechcel som radšej nič robit. Mám 14 prečo? A ešte že oco si nemal ako dat fotky na iCloud pretože nanom nemal dost miesta, čiże sú len na pamäti mobilu. Mám ich dat na iny cloud alebo len do PC (čo sa mi momentálne nedá) alebo čo? :D

    #403526
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Viem ale ja sa radšej vždy spytam :D Mne to proste nejde, ked podržím y mám tam len y,ÿ na d len d a tak… Ešte ho moc neovládam preto dvakrát

    Sorry!

    #403527
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ten vek som som chcel vedieť len tak, ale môj predpoklad sa potvrdil :D
    pozri, dnes už radšej choď spať.. je pol druhej v noci :D

    zajtra sa ti budú iTuxx alebo Lukáš určite zhovievavo venovať

    ((však iTuxx? :DDDD ))

    k tej klávesnici – zapni si slovenskú klávesnicu v nastaveniach a budeš mať aj mäkčene a dĺžne vpravo v základnej kĺavesnici :D

    k fotkám – stiahnuť do PC/Macu môžeš cez iPhoto, Photos, Image Capture, alebo len skopíruješ po pripojení cez USB… podla toho či máš Mac alebo nie.
    ak nemá dosť miesta – možno by bolo fajn kúpiť ten 20 GB balík, miesto 5GB, ktoré sú free… tam sa dnes už nezmestí nič :)

    #403537
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Á to ma nenapadlo
    A cez USB sa dá aj na Windows? Pretože sme preč a máme len jeden ntb.

    #403538
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Áno, dá sa aj cez Windows. iPhone sa ti v Počítači zobrazí ako klasické flash zariadenie, z ktorého môžeš vytiahnuť fotky.

    #403539
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Vyborne… Zistil som že nemáme ani ntb :D Cez iny cloud (Google Disk…) to nejde? Lezie mi to na nervy ;)

    #403540
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Veď tak mu ich kdekoľvek nahraj. Napríklad Dropbox.

    #403542
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    To by som mohol :D A to potom pôjde dat aj na ten iCloud alebo proste do PC? Do zálohovania sa nevyznám. A iPhone, Apple, je pre mna španielska dedina…

    #403544
    iTuxx
    Moderátor

    Na iCloude to ostane aj tak ak je to zapnute. Mesiac to tam ostane.
    Ak to das na Dropbox, vies s tym narabat na vacsom mnozstve platforiem (Android, Windows, atd). Lenze na dropbox to musis kopirovat po jednej fotke, co je pain in the ass.

    Cosa tyka klavesnice: podrzis klavesu ktorej specialny znak chces napisat (napr D) a nad prstom sa ti zobrazi ponuka vsetkych znakov D s makcenom, dlznom a pod.

    JFK: mna si okamzite zmaz zo zoznamu bielych koni, ja sa na tvojej schrankovej firme nemienim podielat :-D
    ale zato aj Majdy vie obcas dat dobru radu :-D

    #403547
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    What?! :DD Ako mesiac? Ako je tam približne 1200 fotiek čiže dropbox asi nie :/ Najlepšie by bolo keby sa to dá hned…

    Dám D (podržím) a len D. Pri Y je tam len Y a Ÿ a tal dalej…

    #403550
    iTuxx
    Moderátor

    Ano na iCloude su fotky len mesiac (v telefone samozrejme dokedy ich nezmazes). Obavam sa ze budes musiet pouzit pocitac ak to chces rychlo.

    Nefunguje ti to preto, ze v nastaveni nemas vybranu slovensku klavesnicu. Tu si musis zapnut v Nastavenia -> Vseobecne -> Klavesnica.

    #403552
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    To je čudné… A keby tie fotky pošlem ocovi na mail alebo cez Bluetooth? Ak je to podsratné on má teraz iPhone 6. Alebo nedá sa resetnút bez toho aby zmyzli fotky? A ešte že keby to cez dakoho iny ntb spravím to musím stiahnut iCloud na PC že? Aj ked ktovie či sa to teda vôbec vyplatí ked sú tam len mesiac… Musí to íst ešte niak inak :/

    To už som skúšal dačo som aj poštukal ale nič…

    Už to mám… Požičiam si ntb stiahnem tam tie fotky, stiahnem ich do ocovho a vybavené… Asi to spravím takto pokial nieje niečo praktickejšie :)

    #403553
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @iTuxx
    zatial ti to ide dobre :DD

    #403559
    iTuxx
    Moderátor

    Ano mozes tie fotky aj poslat mailom ale nebudu v takej kvalite ako v galerii lebo do mailu sa dava tusim nizsia kvalita a okrem toho ich aj tak budes musiet posielat po jednej.
    Ked ich das do pocitaca zo svojho, nebudes ich vediet skopcit do otcovej 6ky lebo z iPhonu vies bez iTunes fotky kopirovat prec, nie do neho. Takze ked ich budes chciet skopcit do ineho, budes musiet pouzit nejaky soft z App Store, alebo nejaky program pre Windows ktory vie data zalohovat obnovovat (su to platene programy).

    JFK: len pockaj Risko, dojde aj na teba :-D

    #403563
    BarbqSauceSVK
    Účastník (Participant)

    Óó bože! :O A ked to dám na iCloud tak on si ich bude vediet stiahnut na 6ku? A nedá sa to niako resetovat s tym ze tie fotky mi tam ostanú?

    #403571
    iTuxx
    Moderátor

    Fotky sa na iCloud dostanu len raz, po odfoteni a pripojeni na internet.
    Ak telefon zresetujes, fotky na iCloude ostanu, ale kazda fotka je tam len mesiac, cize ked ho teraz resetnes, neznamena to ze odteraz tam bude mesiac. Je mozne, ze fotky starsie ako mesiac uz na iCloude nie su.
    Budes musiet v kazdom pripade pouzit pocitac.

    #403573
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    ITuxx: bud aspoň dnes na Riška dobrý, keď už má meniny :-D

    #403574
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Áno, zo svojho iPhone do počítača fotky dáš, ako sa tu už písalo. Práve to, že keď chceš dať fotky z PC do iPhone, to je masaker.

    Na ten počítač, z ktorého ideš kopírovať fotky do iPhone, nainštaluj iMazing – http://imazing.com/download

    Je síce platený, ale je tam trial verzia zadarmo, takže na jednorázové použitie je to OK

    Teraz bude treba nahodiť vhodnú aplikáciu na správu dát do otcovho iPhone.

    Platené sú dobré iFiles – iFiles by Imagam.com
    https://appsto.re/sk/eiweu.i

    Alebo GoodReader – GoodReader by Good.iWare Ltd.
    https://appsto.re/sk/oanvU.i

    Ak chceš bezplatnú appku, odporúčam Documents by Readdle

    Documents 5 – Fast PDF reader, media player and download manager by Readdle
    https://appsto.re/sk/Vw_Vv.i

    Normálne jednu z týchto appiek nainštaluj na otcov iPhone. Potom pripoj otcov iPhone a spusti iMazing. iPhone spáruj a potom sa dostan do menu s aplikáciami, nájdi ten iFiles/GoodReader/Documents a nakopíruj tam. Ide to normálne cez zložkový systém, žiadne knižnice a netreba kopírovat manuálne po jednej, proste ako ked normálne kopíruješ súbory. Potom odpoj otcov iPhone, spusti ten iFiles/GoodReader/Documents – a fotky sú tam :-)

    Ja osobne mám iFiles. Dá sa aj spárovat s Dropboxom a mnohými inými službami, vrátane FTP, takže tak :-)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.