iOS 9

Domov Diskusné Fóra Ostatné iOS 9

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 150 )
  • Autor
    Príspevky
  • #406130
    madaraszko
    Účastník (Participant)

    nahodil som to na iphone 6 plus a to prehrievanie je dost citit. takze ide sa naspat na 8.3. na vyskusanie to stacilo :)
    Mozno by pomohlo nahodit to cez DFU ako cisty install ale do toho sa mi velmi nechce. Mozno to prehrievanie je zapricinene indexaciou dat kedze nova ficura vyhladava vo vsetkych vasich datach ale mozem sa aj mylit.

    #406131
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Fanthomas: díky ;-)

    a nevie niekto, či ten widow-in-window funguje len na videá, alebo si tak môžem dať povedzme dokument v Pages?

    #406132
    fanthomas4
    Účastník (Participant)

    len na videá a tiež nie na všetky. Funguje to na všetky videá v Safari a v appke Videá, ale ostatné appky to asi musia najskôr implementovať v YT to napr. nejde

    #406134
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Lukas, ide to len na videa, ale myslim, ze split-view a app overlay bohate staci. Samozrejme, aplikacia musi byt urobena v Adaptive Layout, tudiz stare iOS 6 appky takto fungovat nebudu.

    #406136
    iTuxx
    Moderátor

    az s tymto vsetkym to mal byt iOS8. Som zvedavy dokedy budu pri kazdej pridanej drobnosti zvysovat cislo. Nakonec to bude ako u chromu (momentalne mam v41.0.2272.118 hehe)
    Ale aj napriek tomu ze tam neni nic zasadne, uz len pre tie vylepsenia to bude fajn. Mimochodom, kukat ten stream/video v Safari na MBP je pain in the ass…

    #406137
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    iTuxx: preco pain in da ritny otvor? Mne to ide uplne v pohode.

    Tych pridanych „drobnosti“ tam je inak neurekom, ze to nie su vsetko funkcie, ktore vidi radovy uzivatel neznamena, ze si to nezasluzi novu verziu. Zmien na pozadi a mnozstvo API pre vyvojarov su dost zasadne veci.

    Ja som spokojny. Akurat s castou watchOS som si odskocil na pivo, to je vec, ktora ide mimo mna a totalne ju mam na salame. Ludia holt blbnu ked citia potrebu vlastnit takuto picovinu a este za to calovat brutalne lova :)

    #406138
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Smart hodinky nemusia byť automaticky zlá vec, keď vedia koľko si zabehol, tep, krvný tlak, ako rýchlo sa pohybuješ (proste šport) a to všetko ako štatistika, ktorú si možeš doma pozrieť, až po drobnosti ako zmeniť vzhlad ciferníka a prípadne bluetooth na slúchatka (niečo ako iPod nano integrovaný do hodiniek) a napríklad (povedzme že na behanie nenosíme iPhone vo vrecku) upozornenie na zmeškanie hovoru, emailu, udalosti… alebo continuity.

    Ale to čo predstavil Apple – závislosť od smartfonu (aj to len iPhone 5+) ktorý musím mať dokonca hned pri sebe, veľmi nízka výdrž baterky (argument že hodinky si v noci aj tak dávame dole a nie je problem ich na noc pripojiť k nabíjačke neobstojí), vysoká cena…… ďakujem, neprosím.

    #406139
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Lukas, na sport mam sportester, vie o sporte vela veci, ktore iWatch zatial nevedia

    #406140
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    mudrnudl: to je pravda :-) ale aj keby vedeli, tak už len tie nedostatky čo som uviedol, by ma odradili.

    #406146
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    clovek snad sportuje preto, aby nieco pre seba urobil. Teda, az na magorov co behaju popri hlavnej ceste a po asfalte/betone, este idealne v noci a neosvetleni. Alebo pice co maju pod nosom park ale behat idu na pas.

    Anyway, sportujem pre radost, nie na to, aby som si porovnaval vtaka aky som ja len dobry a meral si to a to a snad aj kvalitu stolice. Cernosi co kazdy den behaju tam a spat do skoly bez tenisiek nic take nepotrebuju a nemaju. A hla, dostanu sa na olympiadu a tam natrhnu rite vsetkym pretechnizovanym sragoram, ktore sa bez nejakeho meraca uz ani nevyseru.

    Zboznujem inak tych ufucanych akoze bezcov v trendy trikotoch ovesanych elektronikou co sledujuuuu a sledujuuuu statistiky na kazdej krizovatke. Mam taky pocit, ze viac ako o robeni nieco pre zdravie to je masturbacia vlastneho nizkeho sebavedomia.

    #406148
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Jozef úplný suhlas

    #406149
    ????
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen ma pred 6 minutami predbehol. chcel by som vediet, kolko desiatok percent ludi zacalo behat kvoli tomu, ze dalo X striebornych za novu hracku na zapastie, potom X dalsich za obtiahnuty neopren á la papagaj, chranice na kolienka, laktiky, helmu a suspenzor a potom sa vydrbali v najblizsej priekope.

    ale to bude mozno typicka slovenska natura, podobne ako kupit silne BMW (sedan, tazko zohnatelny v nemecku, tam maju vsetci combi) od dochodcu v nemecku, zobrat si uver na registracny poplatok a rychlo nanho nalepit jablcko co bolo pribalene v 8GB iPhone 4S z vypredaja v NAY

    a ake nedostatky mozu mat veci, od ktorych ocakavame to, na co neboli navrhnute, si neviem teda predstavit

    #406150
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Športovať a raz za týžden si prezrieť štatistiku. Nevidím v tom nič zlé :-)

    #406151
    ????
    Účastník (Participant)
    #406155
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Samozrejme, ze sportester nie je pre kazdeho a nepamatam sa, ze by som cosi pisal o statistikach – to je vymyslene pre amaterov, pretoze statistiky, ktore potrebuju bezci na rozbor, su ovela zlozitejsie ako tie, ktore najdete v appkach a sportesteroch.
    Plati, ze clovek ma zainvestovat do toho, z coho porastie jeho vykonnost, hodnota na trhu a casom sa mu to niekolko nasobne vrati.
    Ak ma niekto peniaze nazvis, nech si s nimi robi co chce, ale zas na druhu stranu, nech sa tu s tym neohana…
    Cize v podstate suhlasim s Jozkom, tiez sa mi smiech tazko zadrziava, ked vidim niektorych reakreantov s lepsim vybavenim ako profici hahahahahah

    #406156
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Lukas: ked kazdy den beham trasu Horna Dolna tam a spat, musim byt uplny vymastenec, aby som nevedel, kolko som nabehal za tyzden. Nie je tak? Takisto, ak viem, ze okruh na ihrisku ma 500 alebo 800 m, musim vediet, kolko kol som odbehol a tudiz, aku vzdialenost. Detto pri dlzke plaveckeho bazena 50 m alebo 25 m.

    Ratam v hlave. Zle na tom nic nie je, akurat ze ludom uz sibe z techniky. Na velku radost vyrobcov sportoveho nacinia.

    Viete napr. ze ludska noha je stavana tak, aby tlmila naraz pri dopade na prednu cast? Co je pochopitelne. Ale nie, ked vas nejaky geroj uci behat, mate vraj dopadat na patu, kde nie su ziadne kosti, ktore tlmia naraz. Ten sa tlmi samozrejme kupou najdrahsich tenisiek typu Nike Air a inych volovin.

    Napr.: http://www.runnersworld.com/barefoot-running-minimalism/a-brief-history-of-barefoot-running

    Ja z mojho pohladu aktivneho lyziara sa nemozem nikdy dost nasmiat z dementov, ktori maju na sebe ultra modnu kombinezu za 1000 eur, lyze s lyziarkami a viazanim za dalsich 1000 a nevedia sa na to ani riadne postavit. Opat, na radost vyrobcov nacinia. Ja ich puknem s mojimi starymi Salomonmi a lyziarkami spred 20 rokov uplne hravo a to aj vcelku dobrych lyziarov. Lebo to je o technike vazeni :)

    Smiech ma ale prechadza v momente, ked vam takyto dement skrizi drahu alebo si sadne pod zlom svahu.

    #406158
    ????
    Účastník (Participant)

    Jozef: to je fakt, vsetko fasa, ale ako mozes zaspat, ked nemas iPoopScale a nevies kolko krokov si za den spravil?

    #406160
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    ano, odpoved na tu otazku zaujima aj mna :D

    #406167
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Súhlasím s Jozefom a s chalanmi vyššie.
    Nechapem na akú pi… si kazdy vsetko merá, to už vzniká potom taká obsedancia a to behanie a všetky aktivity strácaju svoju podstatu.

    #406171
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Na iPade Mini velke zranie RAM. Aj ked na pozadi nic nie je spustene mam sotva 100Mb volnych. Otvorim Safari, Nastavenia, AppStore a opatovne otvorenie Safari uz odznova nacitava. Uz mi to zacina silne pripominat iPhone 3G s tym znovunacitavanim.
    Dalsi generacie iphonov/ipadov potrebuju 2Gb RAM ako sol!!! S kazdym novsim vydanim iOS je to coraz horsie a horsie

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 21 až 40 (z celkového počtu 150 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.