Inštalácia OS bez dvd – 10.6

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Inštalácia OS bez dvd – 10.6

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Autor
    Príspevky
  • #60355
    bawy
    Moderátor

    Dá sa to ? jediné čo mám je DMG inštalačku vraj 10.6 /skoro 7GB/ tak by som to chcel vyskúšať, zo zvedavosti, dal by som to na druhú partíciu, len dnes nikde nekúpim dvojvrstvové DVD, a tak, nedá sa to nabootovať priamo z disku? asi nie, že ? mam aj externý HDD, ale ten má iba USB nie FW…čiže to asi nepôjde, že ?w

    #141524
    renad
    Účastník (Participant)

    Skús to cez ten Pacifist:
    1. najprv si priprav tú druhú partíciu (HFS+)
    2. potom rozbaľ dmg súbor
    3. zapni pacifist – otvor ten rozbalený dmg disk
    4. v hornej lište (file) pacifistu niekde nájdi “install”

    Malo by to ísť – pobav sa s tým a daj vedieť.

    #141529
    bawy
    Moderátor

    spravil som to, jednoduchsie, vytvoril som si novu particiu..naformatoval na extended (journaled) doneho som dal potom restore toho dmg, samo mi to spravilo bootovaci disk, potom som restartol, drzal alt, vybral druhu particiu, a uz som mohol instalovat :)

    je to 10.6 no jedine co som postrehol je, v safari kolonka ze mozes spravit zo stranky kvazi aplikaciu .., nieco ako vyrez stranky do dashboard

    #141533
    Aleks
    Moderátor

    Išlo by to aj s tým diskom, Intel macy vedia bootovať aj z USB, ale vyriešil si to dobre :)
    10.6 som skúšal ešte v lete, zmeny sú tam samozrejme hlavne pod kapotou, žiaden štyri dé dock ani nič podobné čo prišlo Tiger > Leopard. Ale možno nás ešte prekvapia, ak si pamätáte prvé screenshoty z Leoparda, ani tam nebol 3D dock a vesmírne pozadie (dokonca ani tá tráva)…

    #141541
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    Nechcem byť zlý, ale v týchto buildoch nie su zahrnuté práve podstatné technológie ako Grant Central a ani OpenCL, aspoň myslím… bawy, máš ten aktuálne najnovší build?

    #141542
    bawy
    Moderátor

    XcoRpi: neviem Ti povedať, je tam napísané len 10.6

    http://a2.s3.p.quickshareit.com/files/picture26cab8.png

    #141543
    Aleks
    Moderátor

    Keď klikneš na to 10.6 v About This Mac mal by sa napísať build.

    #141545
    bawy
    Moderátor

    dal som vyssie link :)

    #141547
    Aleks
    Moderátor

    Dáš to do Googlu a zistíš, že:

    WEDNESDAY, JUNE 11, 2008

    Snow Leopard Build 10A96

    In this first developer preview of Snow Leopard…
    :(

    #141548
    bawy
    Moderátor

    aha :/ takze to je este iba prva vyvojarska verzia :) asi ta co si mal ty v lete ze ?

    nevadi, da sa inak virtualizovat mac os ? cez nejaky program ? ako je vmware alebo tak ?

    #141553
    titinius
    Účastník (Participant)

    a co sa vlastne palnuje do 10.6 ?… mna by velmi potesilo, keby vyrazne znizili naroky na hardware, a teda zjednodusili cely OS X , ale nie zhorsili samozrejma :D
    to som pocul ze slubuju ..
    nie ze by tie naroky boli nejako extra vysoke (vid. windows vista) , ale mam MBA 1.8GHz a nemozem si doplnit RAM na 4Gb :) a teda sa mi to naramne hodi,,,
    mate este ine informacie ? co je ten Grand central ??
    viem ze je to na googli, ale takou ludskou recou,, ? dik

    #141562
    raul
    Moderátor

    ty brdo.. ja ledva robim v leovi, a oni si tu uz instaluju 10.6… tss :-)

    #141569
    renad
    Účastník (Participant)

    tak, tak – to sa dejú veci … :)

    Mne bolo kedysi na Powermacu G4 (OS9) tak dobre, že som skoro zaspal dobu – a prebral som sa až pri Panterovi (10.3) a zobudil som sa až pri Intel Macu najprv s Tigrom a hneď na to pri ďalšom Intel Macu s Leopardom.
    Medzitým okolo mňa prefrčala éra G5-iek s Pumou a Jaguárom.
    A už je tu nejaký 10.6 :)

    #141574
    XcoRpi
    Účastník (Participant)

    titinus:

    “Since 2001, Mac OS X has delivered more than a thousand innovative new features. With Snow Leopard, the next major version of the world’s most advanced operating system, Mac OS X changes more than its spots, it changes focus. Taking a break from adding new features, Snow Leopard — scheduled to ship in about a year — builds on Leopard’s enormous innovations by delivering a new generation of core software technologies that will streamline Mac OS X, enhance its performance, and set new standards for quality. Snow Leopard dramatically reduces the footprint of Mac OS X, making it even more efficient for users, and giving them back valuable hard drive space for their music and photos.”

    http://www.apple.com/macosx/snowleopard/

    http://www.apple.com/server/macosx/snowleopard/

    https://www.macblog.sk/novinky/nova-verzia-os-x-snow-leopard-10-6-1174.html

    Hlavne vyčerpávajúci článok od Maroša o všetkom novom v Mac OS X Snow Leopard:

    https://www.macblog.sk/software/mac-os-x-snow-leopard-novy-system-od-apple-a-jeho-nove-technologie-co-nam-prinesie-1220.html

    Bude to raketa skrátka raketa :))

    #141579
    titinius
    Účastník (Participant)

    dakujem :)
    no ja som to vcera cital, ale najdolezitejsie slovicko v sekcii o Grand central je “kernel” co nemam tusenie co je :D
    ani po vyhladavani v googli,,

    a dalej, ten openCL , tam chcel povedat ze graficke karty su omnoho vykonnejsie ako procesory ? a teda GPU>>>CPU ???
    takze vlastne ten openCL , ak som to spravne pochopil , bude aplikacie namiesto CPU “posielat” do GPU a teda odlahci CPU ,, ? ci som uplne mimo ?:)

    #141604
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Mozte mi niekto strucne napisat ako z toho dmg spravim bootovatelny disk? Uz som znicil 2 DL-ka:((((

    #141642
    dex
    Účastník (Participant)

    Titinius to s OpenCL pochopil dosť dobre. Všetko. GPU je naozaj mnohonásobne výkonnejšie ako CPU a OpenCL to využíva presne tak, ako si to napísal.
    eraserv6, ak som to nepochopil nejak drasticky zle, spusti inštaláciu OS X a nainštaluj to na ten externý HDD. :D

    #141655
    Aleks
    Moderátor

    eraserv6: ako písal bawy, pomocou Restore funkcie Disk Utility. Táto naklonuje obraz do reálneho disku, potom z toho disku nabootuješ a nainštaluješ na tretí disk.
    PS. chápem ako sa cítiš aj keď som pri inštalácii zničil iba jedno. 80 sk je za taký kus plastu dosť veľa >@

    #141658
    bawy
    Moderátor

    aleks, ešte dotaz, spravil som si dmg zálohy mojich bootovacích DVD pre prípad poškodenia, sú ale 2 … ako sa to potom rieši nevieš ? alebo na druhom je už len ilife, ktorý sa nainštaluje dodatočne po nainštalovaní OS ? dík.

    #141662
    Aleks
    Moderátor

    Pokiaľ viem, systém sa dá nainštalovať iba za pomoci prvého disku, druhý potrebuješ iba na iLife a podobné srandy a dá inštalovať dodatočne. Ten jeden ale musíš mať mountnutý a keďže ešte neni Image Boot tak si ho budeš musieť naklonovať na USB kľúč (alebo napáliť, verím, že aj to pôjde).

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 38 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.